Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти

Компанія з Азербайджану закрила операцію з купівлі Vodafone Україна

3 грудня, 21:38

Російський мобільний оператор остаточно йде з України

NEQSOL Holding оголосив про успішне фінансування з боку JP Morgan Securities Plc і Raiffeisen Bank International AG і про завершення придбання 100% акцій "Vodafone Україна"через азербайджанську телекомунікаційну компанію ТОВ Bakcell, що входить в групу.

Як говориться у повідомленні холдингу у вівторок, JP Morgan виступила фінансовим консультантом Bakcell, а також спільно з Raiffeisen Bank International AG (RBI) організувала фінансування угоди за участю групи міжнародних банків та інституційних інвесторів.

Згідно з релізом, зміна власника не вплине на операційну діяльність "Vodafone Україна", компанія продовжить надавати послуги під брендом Vodafone і виконувати всі зобов'язання перед співробітниками, клієнтами та партнерами.

"Детальнішу інформацію про плани на українському ринку NEQSOL Holding надасть пізніше", – йдеться у повідомленні.

Раніше NEQSOL Holding через OOO Telco Solutions and Investments, підконтрольну Bakcell, підписав юридично зобов'язуючу угоду з ПАТ "МТС" про купівлю її телекомунікаційного бізнесу в Україні. В межах угоди МТС через свою 100% дочірню компанію Allegretto sarl продала 100% -ву частку в компанії Preludium BV (Нідерланди), єдиному акціонера ПрАТ "ВФ Україна", за $ 734 млн, включно з відкладеним платежем на суму близько $ 84 млн.

Реклама

Інвестиційна команда NEQSOL Holding очолила весь M&A процес за підтримки DLA Piper, PwC, Deloitte, Detecon, Linklaters.

"З придбанням однієї з найуспішніших компаній в Україні ми реалізуємо нашу стратегію міжнародного розширення. Як стратегічний інвестор, ми маємо довгострокове бачення і будемо сприяти подальшому розвитку компанії", – наводяться у повідомленні слова засновника і власника групи компаній NEQSOL Holding Насиба Гасанова.

Зі слів CEO NEQSOL Holding Юсифа Джаббарова, групі вдалося залучити істотний обсяг фінансування від авторитетних міжнародних фінансових інститутів завдяки досвіду і досягненням в різних країнах і галузях, а також роботі відповідно до міжнародних стандартів і принципів в галузі фінансів і комплаєнса.

В тренді
Питання на мільярди доларів: експерт назвав головну проблему газових переговорів України і Росії

"Ми раді брати участь в цьому знаковому придбанні в Україні, яке принесло значні іноземні інвестиції в регіональний телекомунікаційний сектор", – прокоментував угоду голова CEEMEA Loan Finance в JP Morgan Securities Plc Пуджа Тернер.

Група компаній NEQSOL Holding, згідно релізу, має більш ніж 25-річний досвід роботи в різних галузях і країнах. Її діяльність охоплює нафтогазову, телекомунікаційну, високотехнологічну та будівельну галузі в таких країнах, як Велика Британія, США, Туреччина, Азербайджан, Казахстан, ОАЕ, Бангладеш. Група увійшла в телекомунікаційну галузь на початку 2000-х років. Компанії, що входять до групи, надають послуги мобільного зв'язку, міжнародного транзиту і продажу оптового інтернету, послуги з виділеними лініями, послуги дата-центру та ін.

Бізнесмен Гасанов є засновником і 100% -м власником групи компаній NEQSOL Holding, зокрема компаній Nobel Oil Services (UK) Limited, Nobel Oil E & P (UK) Limited (торговельне найменування Nobel Upstream), Bakcell ТОВ і Norm ВАТ.

"Vodafone Україна" – другий за величиною оператор мобільного зв'язку в Україні – за підсумками 2018 року скоротив чистий прибуток на 18,1% порівняно з 2017 роком – до 1,8 млрд грн при зростанні доходу на 8% – до 12,9 млрд грн. У компанії пояснюють це збільшенням витрат внаслідок активного розгортання мереж 4G і 3G.

Виручка "Vodafone Україна" за підсумками липня-вересня 2019 року склала 4,3 млрд грн, що на 29,7% більше, ніж за аналогічний період 2018 року, чистий прибуток – 887 млн грн, а показник OIBDA зріс на 28,9% і досяг 2,4 млрд грн.

Географія бізнесу МТС в цілому істотно скоротилася за останні три роки. У 2016 році оператор пішов з Узбекистану, продавши свій бізнес там за символічний 1 долар через розбірки з американським регулятором, який запідозрив МТС в хабарах заради виходу на місцевий ринок зв'язку. У 2017 році МТС покинула Туркменістан, бо національний оператор "Туркментелеком" не продовжив договір про співпрацю з оператором. Після закриття угоди у МТС збережеться тільки два активи за кордоном – в Білорусі (належить 49%) та Вірменії (належить 100%).

Читайте найважливіші та найцікавіші новини у нашому Telegram

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...