Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти

Економіка України зростає дуже повільно: МВФ назвав проблеми

27 вересня 2019, 10:52

ВВП на душу населення в Україні становить всього 20% від середнього по ЄС

/ Фото: прес-центр НБУ

Зростання ВВП України в 2,5-3,5% залишається занадто низьким, щоб помітно скоротити розрив у доходах з сусідніми країнами. Про це заявили в місії Міжнародного валютного фонду (МВФ) за підсумками роботи у Києві, зазначивши, що МВФ і Україна продовжать дискусії про нову програму.

ВВП на душу населення в Україні становить всього 20% від середнього по ЄС, що є другим найнижчим рівнем серед всіх країн Центральної та Східної Європи, відзначили в МВФ.

"Зростання стримується слабким бізнес-середовищем – з недоліками в правовій базі, повсюдною корупцією, а також тим фактом, що в великих галузях економіки домінують неефективні державні підприємства ... Незважаючи на досягнутий прогрес у створенні нових інститутів для боротьби з корупцією, відчутних результатів ще не досягнуто", – підкреслила місія фонду.

Читайте також: Чим важливий МВФ для України: Зеленський зробив заяву

Реклама

МВФ наголосив на необхідності більш потужного зростання для України, вирішальним для якого буде реалізація реформ для переходу країни до повноцінної ринкової економіки. Фонд зазначив, що також важливо проводити зважену фіскальну політику для забезпечення прийнятного рівня боргу і підвищувати ефективність державних видатків, в тому числі в освіті, охороні здоров'я та адресній соціальній допомозі.

"Це також означає проведення зваженої грошово-кредитної політики, націленої на подальше скорочення інфляції та накопичення резервів в умовах режиму гнучкого обмінного курсу. Критично важливим є захист фінансової стабільності з одночасним посиленням фінансового посередництва та мінімізацією вартості наслідків ліквідації банків для платників податків", – додав глава місії МВФ в Україні Рон ван Роден.

В тренді
Що дасть підвищення пенсійного віку: експерт надав сумний прогноз

Нагадаємо, напередодні від'їзду місії МВФ, 26 вересня, ЗМІ повідомили, що місія МВФ не рекомендуватиме нову програму кредитування для України. Анонімні джерела відзначали, що українській владі не вдалося досягти домовленості про нову програму МВФ через ситуацію навколо ПриватБанку, можливу зміну керівництва Національного банку і питань реалістичності показників проекту держбюджету на 2020 рік.

За даними ЗМІ, Київ і МВФ вели переговори про можливість нового кредитування України в розмірі до 5 млрд доларів за програмою розширеного фінансування EFF. При цьому міністр фінансів Оксана Маркарова також заявляла про те, що нова програма може стати останньою, оскільки в подальшому наша країна зможе обходитися без підтримки МВФ.

Попередня місія МВФ працювала в Україні в травні 2019 року, проте поїхала ні з чим. Тоді представники фонду вирішили дочекатися результатів парламентських виборів в Україні та призначення нового Кабінету міністрів.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини у нашому Telegram

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...