Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти

Експерт пояснив, що підніме економіку України з "дна"

26 вересня 2015, 08:33

З кожним роком інфляція буде знижуватися, вважає фахівець

Економіка України піде в зростання, вважає аналітик

Економіка України піде в зростання, вважає аналітик / Фото: Сергій Ус

Прогнозна 2015 рікщодо скороченняреального ВВПУкраїнизберігається на рівні13,1%, при цьомупоказник середньорічноїінфляції споживчих цінпокращився до50,2% порівняно з51,3% у червні.Про цейдеться в макроекономічномузвітігрупиICU.

"Незважаючи на те,що зростання економікипочнеться в четвертомукварталі поточного року, а нев кінці другого кварталу, як очікувалося раніше,ICUдотримуєтьсяпрогнозущодо скороченняреального ВВП на13,1% за підсумками2015 року зпорівнянні з2014.У той жечассередньорічну інфляціюспоживчих цінмиочікуємо на рівні50,2%(у червніми прогнозували51,3%)", – сказавкерівник аналітичного підрозділу групиОлександрВальчишен.

За його словами,більшзапізнілийзростання пов'язанез уповільненням темпівдіяльностіключових секторів економіки, насамперед,промисловостіта роздрібної торгівлі.

"У той жечасзростання показуютьагропромисловий комплексі секторвантажних перевезень,щовселяє надіюна швидке відновленняактивностіі включових секторахпромисловості",- говорить аналітик.

"Митрохи поліпшилипрогноз зростання економіки внаступному році.Якщоранішемипрогнозували, щов 2016 роціВВП зросте на2,5%, то заразнашпрогноз -2,7%.При цьомурівень інфляціїсповільниться до29,2%", – сказавВальчишен.

Він зазначив, що зростанняв наступномуроці відбуватиметьсянатлі продовженнядій влади, спрямованих намакро- іфінансовустабілізацію,відносногозагасаннявоєнних дій наДонбасі,посиленняобороноздатності країни.

В тренді
Ціни на квартири зростимуть: експерти назвали цифри

"Факторамиполіпшенняпоказників економікитакож станутьзбільшенняобсягів банківськихкредитів підприємствамі зниження процентних ставокна тлі відновленнякредитоспроможностісамих банківі компаній, які вони обслуговують",- вважає експерт.

У звітітакож наголошується, щопочинаючи з 2017 року,щорічне зростанняекономіки Україниочікується на рівні2%.

"Економічнийпотенціалтемпів зростання економікиУкраїни знизився заостанні кілька років черезхронічну нестачуінвестицій (рівеньінвестицій в основний капіталпо відношенню до ВВПзнизився до11%),що значно обмежуємайбутнє зростаннявнутрішнього виробництва.Прицьому з кожним рокомінфляція в країнібудесповільнюватися:у 2017 році- до19,2%, в2018- до8,4%", -прогнозує аналітик.

Нагадаємо, за данимиНБУ,реальний ВВП Україниза підсумками третього кварталупоточного року в порівнянніз попереднім кварталомзріс на 1%. У липні-вересніпоточного рокупорівняно з квітнем-червнемреальний ВВП зріс на1%", – сказалаглава НБУВалерія Гонтарєва.Вона також зазначила,щофінрегуляторпрогнозує, щотенденціядо зростання збережетьсяі за підсумками2016Україна вийдедо показника+2,4% ВВП.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...