Європа націлилася на каспійський газ

5 березня 2016, 08:33

Газопровід ТАР отримав добро:

TAP веде на південь Італії.

TAP веде на південь Італії.

Єврокомісія(ЄК)схвалилабудівництвоТрансадріатичногогазопроводу(ТАР),визнавшийоготаким, що відповідаєєвропейському законодавству.

Що таке ТАР?

  • Трансадріатичнийгазопровідєчастиноютакзваного"Південногогазовогокоридору",що об'єднуєкількагазопровіднихпроектів,призначенихдляпоставокзКаспійськогорегіонудо ЄвропивобхідРосії.
Зокрема,мовайдепро азербайджанський газзродовищаШах-Деніз-2(АзербайджанплануєпостачативЄвропу10 млрдкубометрів).TAPстанеостанньою ланкоювланцюжкузтрубиБаку-Тбілісі-Ерзурум(Південно-Кавказькийгазопровід)іТрансанатолійськогогазопроводу(TANAP),якийпройдепотериторіїТуреччини.

  • TAPповиненбутипрокладенийвідтурецько-грецького кордонучерезАлбаніюіАдріатичнеморенапівденьІталії
1-130-big
  • ВартістьTAPоцінюєтьсяв5,6 млрдєвро.

ЧомубудівництвоТАР-цеважливо?

Реклама

В тренді
Долар падає в ціні: експерт озвучив причину і прогноз

Заступник голови Єврокомісії Марош Шефчович в зв'язку зі схваленням проекту заявив, що це важливий крок для реалізації "Південного газового коридору" в цілому, а сам ЮГК є ключовим проектом для енергетичної безпеки Європи.

Єврокомісія очікує, що поставки почнуться з 2020 року і 10 млрд кубів азербайджанського газу покриють близько 17% споживання Італії.

Європа неодноразово заявляла, що побоюється зростання залежності від Росії. TAP, зазначає Єврокомісія в своєму повідомленні, як новий маршрут поставок газу, призведе до істотного збільшення конкуренції.

Для проекту призначений особливий податковий режим на 25 років (плаваюча ставка податків).
На думку ЄК, загальний позитивний ефект для рівня конкуренції і енергобезпеки від проекту переважує можливі ризики, пов'язані з отриманням TAP конкурентних переваг через податки.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти