Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти

Інфляція в Україні уповільнюється через кризу – ICU

16 серпня 2016, 18:16

Аналітики переглянули свої прогнози

Інфляція сповільниться, але це не дуже добре

Інфляція сповільниться, але це не дуже добре / Фото: Сергій Ус

Група ICU поліпшила прогноз інфляції в Україні на 2016 рік до 11% проти раніше прогнозованих 14%.

"Інфляція в країні значно сповільнилася і, за нашими оцінками, в грудні складе 11%. З одного боку, це дозволить НБУ і далі знижувати облікову ставку, яка, за нашими прогнозами, в грудні складе 12,5%, що призведе до зниження процентних ставок в банківському секторі, – сказав керівник аналітичного підрозділу групи ICU Олександр Вальчишен. – З іншого боку, таке швидке зниження темпів інфляції, яка ще рік тому була вище 40%, є показником дуже слабке відновлення економіки після глибокої рецесії 2014-2015 років".

Через більш слабких, ніж передбачалося раніше, підсумків першого півріччя група ICU знизила прогноз приросту реального ВВП України на 2016 рік до 1,6% з раніше прогнозованих 2,1%.

Реклама

"Що Сформувався в другій половині 2015 року відновлювальний тренд загальмувався в першому кварталі через високу волатильність на міжнародних фінансових ринках та слабкі державні витрати. Однак у другому кварталі намітилася тенденція на відкриття другого дихання у відновленні економіки, – сказав Вальчишен. – У річних темпах приросту реального ВВП (квартал поточного року до аналогічного періоду минулого року), фіксується позитивна динаміка реального ВВП: + 0,1% г/г у першому кварталі і + 1,3% г/г у другому кварталі поточного року. Це створює певну ейфорію з приводу стабілізації економіки, хоча поквартальні дані за попередні чотири квартали вказують на уповільнення відновлення економіки в першій половині нинішнього року в порівнянні з другим півріччям минулого".

В тренді
Що дасть підвищення пенсійного віку: експерт надав сумний прогноз

У макроекономічному звіті групи відзначається, що в умовах, що склалися для стимулювання зростання економіки необхідно робити ставку на державні інвестиції і більш агресивне зниження облікової ставки.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини у нашому Telegram

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...