Як будуть рости пенсії українців в 2019 році

12 січня 2019, 07:12

Анастасія Іщенко Анастасія Іщенко

Середня пенсія в країні виросте мінімум на 20%

Як українцям проіндексували доходи. Фото: архів

Як українцям проіндексували доходи. Фото: архів / Фото: Олександр Яремчук

Військові пенсіонери отримають надбавки до виплат, пенсії для всіх українців проіндексують, а запуск другого, накопичувального рівня пенсійної системи знову переноситься. Сайт "Сегодня" розповідає про те, яких змін очікувати пенсіонерам в 2019 р.

Вже з 1 січня надбавку до пенсій отримали колишні військові. Як роз'яснив міністр соцполітики Андрій Рева, пенсії збільшать в середньому на 25%. За словами чиновника, в країні близько 550 тис. пенсіонерів-силовиків, а середня їх пенсія – 4900 грн, тому надбавка складе 1225 грн.

Не варто забувати, що в країні також заплановано щорічне підвищення пенсій, з урахуванням інфляції і зростання зарплат. Щорічне підвищення проводиться в автоматичному режимі. Як кажуть в Мінсоцполітики, підвищення буде відбуватися за єдиними підходами та складе 50% від зростання середньої зарплати плюс 50% від збільшення рівня інфляції.

В уряді зазначають, що
перерахуютьпенсіївжез березня, колибудеостаточнопідрахованаінфляціяізростаннясередньоїзарплатиза2018 р.

Крімтого,з 1 січня2019році мінімальнапенсіябулапідвищенадлятихпенсіонерів,якимвжевиповнилося65роківічийстажроботиперевищує30років(дляжінок)і35років(длячоловіків).Так,їхпенсія зростена172грн(до1669гривень).

Крімцього,пенсіїбудутьперерахованів 2019рщедвічічереззростанняпрожитковогомінімуму:

  • з 1 липня-перерахунокпенсійузв'язкузі збільшеннямпрожитковогомінімумудо 1564грн;
  • з 1 грудня-перерахунокпенсійузв'язкузі збільшеннямпрожитковогомінімумудо 1638грн.

Реклама

З початку 2019 р. в країні мав запрацюватидругий рівеньпенсійної системи, сутьякогополягаєвтому,щокоженукраїнець(абороботодавецьвідйогоімені)ззарплатибудевідраховуватипевнусумунадержавнийрахунок,зякогонапенсіїможнабудеотримуватидодатковівиплати.

АлеВерховнаРадатаківнесланарозгляднеобхіднізаконопроекти,томупенсійнареформазнаходитьсявпідвішеномустані.МіністрсоціальноїполітикиАндрійРевапід часпідсумковоїпрес-конференціїповідомив,щонакопичувальнапенсійнасистемавУкраїні небудевводитисяз 1 січня 2019 року.

В тренді
До бізнесу в Україні повертається оптимізм, але до норми ще далеко

2019_01

Більшдокладнопровсіпенсійнізміни читайтевматеріалісайту "Сегодня": Чогочекатипенсіонерамв 2019році:виплати зростуть,анакопичувальніпенсіївідкладаються

Реклама


Всі подробиці в спецтемі Пенсійна реформа

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти