Перший рейс Ryanair, ціни на алкоголь і нові 20 гривень: що змінилося в Україні за тиждень

8 вересня 2018, 08:40

Ревізори МВФ доїхали до Києва, а політика НБУ посилюється

Фото: "Сегодня"

Фото: "Сегодня"

Перший тижденьосеніпочавактивнийсезону багатьохсферахжиттявУкраїні.Зап'ятьробочихднівосенівкраїнузайшовнайбільшийєвропейськийлоукостер,Нацбанкнадрукувавновікупюри,авКиївприбуламісіяМіжнародноговалютногофонду(МВФ).Не обійшлосяібезчерговогоподорожчання-нацейразпідвищатьсяцінинаалкогольнінапої.

Сайт"Сегодня"зібравТОП-5ключовихекономічнихновинтижня, що минає
.

1. Ryanair в Україні

3 вересня міжнародний аеропорт "Бориспіль" прийняв первый рейс найбільшого європейського лоукостера Ryanair в Україну з Берліна.Післяцьоголітак здійснивпершийрейсзУкраїни-назаддо столиціНімеччини.

ЗавантаженнярейсуRyanairзБерлінадо Києвасклало95%.

Реклама

"Країни Європи стають ще ближче – один з найбільших міжнародних лоукостерів Ryanair почав польоти з України. Рейс з Києва до Берліна, який відкрився сьогодні – один з дванадцяти маршрутів, які буде здійснювати авіакомпанія в осінньо-зимовий період. Всього за рік Ryanair планує перевезти 635 тисяч пасажирів. Це – очевидні приклади того, що безвізовий режим з Європою, якого так довго чекали українці, – успішно працює. І з самого початку дії Безвізові країни ЄС відвідали вже 1,29 млн наших громадян", – прокоментував початок польотів президент України Петро Порошенко на своїй сторінці в Facebook.

Прицьомугенеральнийдиректор"Борисполя"ПавлоРябікінанонсував,щозаеропортув 2018 році почнуть літати ще два нових лоукост-авіаперевізники.

2. Мінімальні ціни на алкоголь

Кабінет міністрів України підвищив мінімальні оптово-відпускні і роздрібні ціни на алкогольні напої.

Так, мінімальні ціни півищено:

  • на горілко і лікеро-горілчані вироби на 12,4-19,6%;
  • віскі, ром і джин – на 12%;
  • коньяк – на 6,6-9,5%;
  • вина – на 4,5-13,5%.

Реклама

Зокрема,мінімальнароздрібнацінанапівлітровупляшкугорілкипідвищуєтьсяна12,4%-до89,4грн(з397,76грндо447грнзалітр100%-госпирту).

436658

Мінімальніоптово-відпускніцінинагорілкуілікеро-горілчанівиробипідвищуютьсяна19,6%-до321грн/літр100%-госпирту.Мінімальніцінинавинанатуральніпідвищеніна13,5%-до42грнзапляшку0,7луроздрібній торгівлі,накріпленівинаівермути-на8,9%,до49грн,нашампанськезапляшку0,7л-на12,4%,до89грн.

Реклама

Мінімальнаоптовацінанаконьяк"тризірки"виростезнинішніх386,98грнза1літр100%-госпиртудо412,5грн,вроздробі-з597,3грндо641,6грн,"чотиризірки",відповідно,з412,85грндо455,2грніз645,17грндо696,7грн.Дляконьяку"п'ятьзірок"мінімальнаоптоваціназниженаз495,95грндо481,6грн,ароздрібнапідвищеназ692,6грндо758,3грн.

3. Місія МВФ

ТехнічнамісіяМіжнародноговалютногофондуприбулавУкраїну5 вересня,арозпочала роботу6 вересня.УпершийжеденьпредставникиМВФзустрілисязчиновникамизКабмінуіНБУ,атакожпрем'єр-міністромВолодимиромГройсманом.

Втім,подробиціпереговорівпокине розкриваються.В.о.міністрафінансівОксанаМаркаровалишезаявила,що Україна виконала більшість зобов'язань перед МВФ.

"Візит місії МВФ – позитивний сигнал у відносинах України з Фондом. Станом на сьогодні ми вже виконали більшість зобов'язань перед МВФ в рамках поточної програми співробітництва", -повідомила Маркарова.

В тренді
До бізнесу в Україні повертається оптимізм, але до норми ще далеко

ГлаваНБУЯківСмолійранішевідзначав,щонаближенняперспективиотриманняфінансуваннявідМВФматиме позитивнийвпливнастанвалютногоринкуУкраїни,атакожполіпшитьможливостіурядузалучитикредитинаміжнароднихринкахкапіталу.У Нацбанкуспрогнозували,щочерговийтраншфінансовоїдопомогивідМВФУкраїназможеотримативосени2018 року.

МісіяФондупрацюватимевУкраїнідо19 вересня.

4. Нові 20 гривень

Національний банк випустив нову банкноту номіналом в 20 гривень. Купюра буде введена в обіг з 25 вересня.

Міняти старі "двадцятки" на нові українцям не доведеться. "Банкноти зразка 2003 і 2018 років будуть перебувати в обігу одночасно. Після введення в обіг нових 20-гривневих банкнот громадянам не потрібно обмінювати банкноти старого зразка на нові", – підкреслили в Нацбанку.

По дизайнуновабанкнотауспадковуєоновленібанкнотиноміналом100і500гривень.Нановій банкнотізбереженийпортретІванаФранка,алепереміщенийвцентрбанкноти-ранішевінбувсправа.Такожзбереженіколірнагаммаірозмір.

Зелементівзахистунабанкнотіприсутніводянізнаки,захиснастрічка,наскрізнийелемент,оптично-зміннийелемент,латентне зображення,рельєфніелементи,мікротекст.Насьогоднішнійдень20-гривневібанкнотистановлять4,4%відзагальної кількостібанкнотвготівковому обігу.

5. Облікова ставка 18%

Нацбанк з 7 вересня підвищив облікову ставку з 17,5% до 18%, щоб забезпечити зниження інфляції.

"Не дивлячись на зниження інфляції з початку року, реалізація ряду ризиків може в подальшому перешкодити цій тенденції. Проведення більш жорсткої монетарної політики дозволить нівелювати вплив цих ризиків і повернути інфляцію в рамки цільового діапазону в кінці 2019 і досягти середньостроковій мети 5% в 2020 році", – заявив глава НБУ Яків Смолій.

Вінзазначив,щозминулогопідвищеннявУкраїніпосилилисяінфляційніризики:

  • Посилюєтьсятискнавалютикраїн, що розвиваються.Цеможеускладнитидоступукраїнськихпозичальниківдо міжнародних фінансових ринківівплинутинаконкурентособностьпродукціїукраїнськогоекспорту.

  • Через масштабніторговівійнипогіршуєтьсяситуаціянасвітовихринках.Наприклад,торговавійнаміжКитаєміСША,атакожвзаємнісанкціїТуреччиниіСША,якіпризвелидо падінняціннасталь.Нафтаприцьомуподорожчала.

  • Збільшення волатильності курсу гривні.
  • Наближення виборів.
  • Різке зростаннявнутрішньогопопитучерез швидкепідвищеннязарплат.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти