Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти

Порошенко ветував закон про заборону конфіскації житла за борги по валютних кредитах

15 січня 2015, 12:06

Закон не може бути підписаний, оскільки він не вирішує проблеми позичальників або їх поручителів

Петро Порошенко. Фото: AFP

Петро Порошенко. Фото: AFP

Президент України Петро Порошенко застосував право вето до закону про внесення змін до закону про мораторій на стягнення майна громадян України, наданого як забезпечення кредитів в іноземній валюті щодо посилення захисту прав позичальників.

Як повідомляється на веб-сайті Верховної Ради, пропозиції глави держави до законопроекту №1610 направлені до парламенту 13 січня.

"Пропоную закон України про внесення змін до закону про мораторій... відхилити", – вказується в тексті пропозицій президента.

Згідно з документом, закон не може бути підписаний, оскільки він не вирішує проблеми позичальників або їх поручителів за споживчими кредитами в іноземній валюті: пропонується лише уточнити існуючий механізм заборони на стягнення майна таких громадян, а не комплексно вирішити проблему з погашення валютних кредитів.

"Розглянутий закон фактично лише відкладає вирішення проблеми погашення банківських кредитів в інвалюті на невизначений термін, залишивши позичальника наодинці зі зростаючим в нинішніх умовах боргом", – наголошується в пропозиціях президента.

Реклама

Крім того, згідно з документом, положення закону будуть формувати грунт для цілеспрямованого доведення банків до стану неплатоспроможності через зацікавленість третіх осіб у придбанні заборгованості, забезпеченої нерухомим майном.

"Відсутність комплексного врегулювання питання погашення заборгованості громадян (позичальників або майнових поручителів) за споживчими кредитами, наданими їм кредитними установами-резидентами України в інвалюті, призводить до стійкого погіршення ситуації в банківській системі, зниження її ліквідності, а також подальшого зубожіння населення та збільшення соціальної напруженості", – резюмується в пропозиціях.

Як повідомлялося, парламент затвердив зазначений законопроект в кінці грудня 2014 року, щоб ліквідувати "проломи" в мораторії: банки обходили обмеження використовуючи схему стягнення житла через виконавче приписи нотаріусів.

В тренді
Економіст назвав умову, за якої пенсіонери України будуть жити заможно

Документ підтримали 290 депутатів при необхідному мінімумі в 226 голосів.

У банківському секторі визнали такий закон підриває довіру до банківської системи.

"Захист інтересів купки валютних боржників для їх вигоди позбавляє власності більшість учасників ринку (вкладників, кредиторів, інвесторів) і загрожує Україні повною втратою довіри до банківської системи... Прийнятий закон порушує всі зазначені законодавчі гарантії та необґрунтовано перекладає всі збитки від різкої девальвації гривні виключно на банківську систему і її вкладників", – коментували його прийняття в асоціації "Український кредитно-банківський союз"(УКБС).

В УКБС також відзначали, що норми Конституції передбачають непорушність права власності, а норми чинного господарського та цивільного законодавства не допускають втручання держави в договірні відносини між банками і позичальниками.

Крім цього, за оцінкою УКБС, законопроект №1610 був прийнятий без дотримання встановленої процедури обговорення до другого читання.

За даними асоціації, до теперішнього часу 50 тис. Фізичних осіб мають валютні кредити під заставу житла, землі, нежитлових приміщень, але не всі вони є малозабезпеченими або придбали в кредит єдине житло.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини у нашому Telegram

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...