Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти

Українці налаштувались на покупки, але бояться інфляції – GfK

18 грудня 2015, 18:55

Споживчі настрої в Україні покращилися

В Україні підвищився індекс споживчих настроїв

В Україні підвищився індекс споживчих настроїв / Фото: Григорій Салай

Індекс економічних очікувань українців в листопада 2015 року збільшився на 3,1 пункту порівняно з показником жовтня – до 54,5. Про це свідчать дані GfK Ukraine.

При цьому значно покращилися очікування українців щодо довгострокового економічного розвитку країни: індекс очікуваного розвитку економіки країни протягом найближчих п'яти років склав 73,5 – на 5,9 п. більше показника жовтня.

Оцінка українців щодо очікуваних змін особистого матеріального становища дещо покращилася – в листопада 2015 року її значення зросло на 2,2 п. порівняно з жовтнем, до 47,3.

Реклама

Незначно покращилися і короткострокові економічні очікування українців – індекс очікуваного розвитку економіки в найближчий рік збільшився на 1,2 п. І склав 42,8.

Як зазначає GfK, оцінка свого поточного особистого матеріального становища в листопада 2015 року незначно погіршилася. Її значення знизилося на 0,7 п. Порівняно з жовтнем і склало 32,9. При цьому індекс доцільності робити великі покупки виріс на 2,1 п. Від показника жовтня, до 53,6.

В тренді
Газове питання на "нормандському саміті": експерт побачив позитивні зрушення
Фото: "Укртрансгаз"

Очікування українців щодо можливої безробіття в листопада 2015 року практично не змінилися – індекс очікуваної динаміки безробіття зріс на 0,5 п. від показника жовтня і склав 147,7. Разом з тим індекс інфляційних очікувань збільшився на 3,4 п., до 189,4.

"Покращення довгострокових очікувань пов'язано із зростанням очікувань після місцевих виборів, в той же час короткострокові прогнози українців залишаються менш оптимістичними", – відзначають аналітики.

Нагадаємо, індекс економічних очікувань демонстрував зростання з лютого 2015 року та до червня виріс більш ніж на 10 пунктів – до 52,35, проте липня перервав цю позитивну тенденцію – індекс впав до 47,6, після чого відновив своє зростання і, з урахуванням невеликої просадки в жовтні, досяг в листопаді максимального цього року значення – 54,5.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини у нашому Telegram

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...