Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти

У Мінфіні прокоментували відмову від виплати "російського" боргу

18 грудня 2015, 14:27

Росія сама винна, що відмовилася від реструктуризації на запропонованих умовах

У Мінфіні прокоментували відмову від виплати «російського» боргу. Фото: pravda.com.ua

У Мінфіні прокоментували відмову від виплати «російського» боргу. Фото: pravda.com.ua

Сьогодні, 18 грудня, Кабінет міністрів України прийняв рішення про тимчасове призупинення платежів по єврооблігаціях з погашенням в грудні 2015 року. Рішення про тимчасове призупинення платежів також стосується виплат за гарантованими державою кредитами Укравтодору та КБ "Південне". Про це повідомляє прес-служба Мінфіну України.

"Згідно з цілями програми МВФ Механізм розширеного фінансування, в листопада 2015 року після сумлінно проведених переговорів з представниками комітету власників облігацій Міністерство фінансів успішно завершило боргову операцію. У той же час, власники єврооблігацій з погашенням в грудні 2015 року вирішили не брати участь в обміні облігацій, на який погодилися всі інші власники єврооблігацій України", – йдеться в повідомленні.

У Мінфіні зазначили, що згідно з умовами нових державних єврооблігацій, випущених 12 листопада 2015-го в рамках обміну, Україна заборонено здійснювати платежі кредиторам, що утримався від участі в обміні, оскільки цього вимагали первинні умови випуску єврооблігацій. Більше того, Україна не може домовлятися з такими кредиторами на умовах, які пропонують більш високу чисту дисконтовану вартість, ніж ту, яку вони б отримали у випадку, якщо б прийняли участь в обміні.

Умови нових державних єврооблігацій України, випущених 12 листопада 2015-го, також окремо передбачають, що несплата чи іншу подію невиконання зобов'язань за єврооблігаціями з погашенням в грудні 2015 роки не означатиме настання випадку крос-дефолту по нових облігаціях.

Реклама

"Україна, як і раніше, згодна на сумлінне проведення переговорів для досягнення взаємної згоди щодо реструктуризації боргу по облігаціях, термін погашення яких настає в грудні 2015 року. Досягнення такої згоди дозволить Україні і надалі відповідати фінансовим цілям, погодженим із МВФ в рамках Механізму розширеного фінансування з одночасним виконанням своїх договірних зобов'язань перед іншими власниками облігацій України. Крім того Україна залишає за собою всі права відповідно до українською, англійською та міжнародного права, а також відповідно до будь-яким іншим застосовним правом, що стосуються облігацій, термін погашення яких настає в грудні 2015 року", – додали в прес-служба.

Уряд України також очікує, що нова політика МВФ щодо кредитування при наявності простроченої заборгованості перед офіційними кредиторами дозволить йому продовжити надання фінансової допомоги Україні за програмою Фонду щодо Механізму розширеного фінансування, незважаючи на рішення України щодо єврооблігацій, термін погашення яких настає в грудні 2015 року.

В тренді
Як відставка Гончарука вплине на програму МВФ для України: думка експерта

Як повідомлялося, рада директорів МВФ 16 грудня 2015-го прийняв рішення, що зобов'язання за євробондами на суму в $3 млрд, які були випущені України 24 грудня 2013 року і знаходяться у Фонді національного добробуту Росії, є офіційними.

У четвер, після того як МВФ оприлюднив своє рішення, уряд України заявив не зможе погасити на початкових умовах зазначені єврооблігації.

Уряд країни розраховує, що прийняті зміни в політику МВФ дозволять Фонду продовжити фінансувати Україну в рамках програми EFF, незважаючи на непогашення Україною єврооблігацій на $3 млрд.

Україна зі свого боку готова до сумлінних переговорів з Росією по досягненню взаємної згоди щодо реструктуризації цінних паперів. У той же час, вона не може запропонувати Росії умови з вищої чистою вартістю, ніж у кредиторів, які погодилися на реструктуризацію українських єврооблігацій.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини у нашому Telegram

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...