Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти

В Україні прискорилося зростання цін: НБУ пояснив, що відбувається з інфляцією

12 грудня 2018, 09:01

З продуктами стало легше, але тарифи і транспорт вдарили по гаманцю українців

/ Фото: Анастасія Іскрицька

У листопаді інфляція прискорилася до 10% в річному численні, в місячному вимірі ціни зросли на 1,4%. При цьому інфляція виявилася близькою до прогнозних показників – більш швидке зростання базової інфляції і підвищення тарифів майже повністю компенсувалися низькими темпами підвищення цін на сирі продовольчі товари. Про це повідомив Національний банк України (НБУ).

У той же час темпи зростання адміністративно регульованих цін збільшилися до 17,3% г/г. Зокрема, в листопаді зросли тарифи на природний газ для населення (на 22,9%) та послуги місцевого телефонного зв'язку. До того ж високими темпами продовжили зростати ціни на алкогольні напої, тютюнові вироби, проїзд в автодорожньому транспорті. Втім, зниження світових цін на нафту і посилення курсу гривні сприяли уповільненню зростання цін на паливо
.

Реклама

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Прицьомув"продуктовому"розрізіприскореннязростанняціннамакаронні,кондитерськітаборошнянівиробибулокомпенсованобільшповільноюдинамікоюціннаіншіпродукти.Зокрема,завдякизниженнюсвітовихцін,повільнішедорожчалим'яснітамолочніпродукти.

"Темпизростанняціннанепродовольчітоваритакожнезначносповільнилися(4,4%г/г).Зокрема,зарахунокзміцненняобмінногокурсугривніпротягомжовтня-листопаданизькимитемпамизросталицінинапобутовутехнікутаавтомобілі,азростанняціннаодягівзуттязалишилосястриманим",-повідомиливНБУ.

В тренді
Долар і євро рушили вгору: офіційний курс

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Зростанняціннасиріпродуктихарчуваннявлистопадіприскорилосядо2,4%г/г,протебулонижчим,ніжпрогнозувалося.

"Не дивлячисьнанезначнівідхиленнявтемпахзростанняцінпорізних групах товаріввлистопаді,прогнозспоживчоїінфляціїнакінецьроку(10,1%г/г)залишаєтьсяактуальним",-додаливНБУ.

Нагадаємо, раніше сайт "Сегодня" підрахував, що ростешвидше-ціниабопенсіїізарплати українців

Крімтого,економістипояснили, які ризики чекають Україну в 2019 році. Середнайбільшпроблемних"зон"виявилисяіспоживчіціни.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...