Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти

Експерти розповіли, як вирішити проблему з нерівністю в оплаті праці

2 січня 2019, 07:40

Анастасія Іщенко

60% жінок працюють на низькооплачуваних посадах

Фото: pixabay.com

Фото: pixabay.com

Нещодавно прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що в Україні існує нерівність в оплаті праці жінок і чоловіків. Оплата праці для жінок і чоловіків на одних і тих же посадах в Україні дійсно може відрізнятися. Це абсолютно не нова проблема, яка, однак, не стає від цього менш болючою.

Прем'єр Володимир Гройсман під час свого виступу на Українському жіночому конгресі запропонував вирішити питання нерівності в оплаті праці жінок і чоловіків.

За даними Державної служби статистики, за третій квартал 2018 р. зарплата чоловіків в Україні була майже на 24% вище, ніж зарплата жінок, причому ця різниця зросла порівняно з початком року.

Тетяна Пашкіна, HR-експерт сайту rabota.ua в коментарі сайту "Сегодня" розповідає, що ситуація з гендерною нерівноправністю в сфері оплати праці дуже болюча і не змінюється в кращу сторону вже досить довго.

Проблема, з якою зіткнулися жінки зараз, не з'явилася раптово. Цьому сприяли довгі роки, коли права жінок намагалися всіляко обмежити, вимагаючи від них переважно тільки одного – народження дітей.

Реалії сучасного світу змінилися, але підходи до виховання дівчаток у багатьох залишилися такими ж. Ще одна проблема в тому, що самі чоловіки не сприймають жінок як рівних конкуренток, а чоловіки-роботодавці і зовсім неохоче беруть їх на роботу.

"Держава дуже прагнула захистити дам і їх дітородну функцію. І вони так дозахищались, що у чоловіків-роботодавців жінка – це джерело потенційних небезпек. Коли вона молода – вона може завагітніти і піти в декрет, далі 3 роки в декреті, потім починаються страшилки на тему лікарняний з дитиною, школи та інше. А як тільки дама виходить з дітородного періоду в 45+ вона роботодавцям не потрібна. І виходить, що такого віку, коли жінка може нарівні з чоловіком конкурувати за робоче місце, не будучи загрозою для роботодавців, просто немає", – зазначає Тетяна Пашкіна.

В тренді
Україна вже закуповує ліки без іноземної допомоги: перші результати

Експерт додає, що поки немає системної підтримки – нічого не буде. Держава повинна розробити системний підхід для вирішення цієї проблеми, впровадити квоти і т.д. Щоправда, є і зворотна сторона медалі – самі жінки часто не почуваються ущемленими через те, що їм, при рівних умовах і на одних і тих же посадах, платять менше, ніж чоловікам. Вони погоджуються на таку роботу і не бачать в цьому нічого поганого.

"Ми нічого не зможемо зробити за короткий період, поки самі дами не перестануть демпінгувати. Дами дуже часто не почуваються ущемленими і сприймають це як правило життя, з якими неможливо боротися", – підсумувала Пашкіна.

Вирішити за один день проблему, яка накопичувалася століттями, не видається можливим. Заява уряду про те, що з цим треба щось робити, дуже слабо окреслює межі, в яких цю проблему збираються вирішувати.

"Гендерний розрив у оплаті праці – різниця в середній заробітній платі між чоловіками і жінками – залишається проблемою в усьому світі. Він є на підприємствах будь-якого типу, але особливо великий на підприємствах з вищою середньою оплатою праці. Заходи обмеження розміру оплати праці керівництва також можуть звузити широкий гендерний розрив в оплаті праці, існуючий, за даними доповіді, між чоловіками і жінками, які займають керівні посади", – сказано в доповіді МОП.

Нагадаємо, раніше прем'єр Гройсман розповів про зростання середньої зарплати в Україні. А в прогнозах Національного банку на 2019 рік зазначається, що зарплати українців зростуть на 16%. Так, за розрахунками НБУ, середній оклад становитиме 11,5 тис.

Детальніше про те, чому жінки в Україні заробляють менше чоловіків, читайте в матеріалі сайту "Сегодня": Рівна зарплата для чоловіків і жінок: чому в Україні з цим проблеми

Реклама

Всі подробиці в спецтемі Зарплати в Україні

Читайте найважливіші та найцікавіші новини у нашому Telegram

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...