Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти

НБУ оголосив банкрутом "дочку" російського банку в Україні

28 листопада 2018, 09:12

Майже всі вкладники зможуть повернути заощадження в повному обсязі

Фото: Getty

Фото: Getty

Національний банк України (НБУ) відніс ВТБ Банк до категорії неплатоспроможних. Відповідне рішення затверджено постановою правління НБУ №796-рш/БТ від 27 листопада 2018 року, повідомила прес-служба Нацбанку.

"У зв'язку зі зниженням обсягу ліквідності АТ "ВТБ Банк" і наступним погіршенням його фінансового стану протягом останнього місяця НБУ 13 листопада 2018 року відніс АТ "ВТБ Банк" до категорії проблемних. Тоді ж було встановлено термін для прийняття фінустановою плану заходів щодо приведення його діяльності у відповідність до вимог законодавства. Зважаючи на відсутність реальних дій з боку власників ВТБ Банку для запобігання неплатоспроможності, а також через відсутність прийнятих і реалістичних заходів щодо поліпшення ліквідності правління НБУ 27 листопада прийняло рішення про віднесення АТ "ВТБ Банк" до категорії неплатоспроможних", - аргументували в НБУ.

За даними Нацбанку, віднесення ВТБ Банку до категорії неплатоспроможних не вплине на стабільність банківського сектора України, оскільки частка фінустанови становить лише 0,6% від чистих активів платоспроможних банків. До цього
НБУ вже відкликав банківську і генеральну ліцензії на здійснення валютних операцій у БМ Банку, акціонером якого є ВТБ.

97%вкладниківВТББанку-майже60 тисяч осіб-отримаютьвкладивповномуобсязі,оскількиїхрозмірне перевищуєгарантовануФондомгарантуваннявкладівфізичнихосіб(ФГВФО)сумув200тис.грн.Більшівкладибудутьвідшкодованівмежахзазначеноїсуми.ВсьогоФГВФОзабезпечитьвиплату942,7млн грн.

Ранішебанкбувзмушенийввестикомісіїілімітиназняття готівкичереззниженняобсягуліквідностіпіслярішенняАпеляційногосудуКиєвавід 5 вересня2018року проблокуванняактивів.Церішенняпозбавилобанкможливостіпоповнюватиліквідністьзарахунокреалізаціїнабутоговпроцесістягненнязаставногомайнаіактивів.

Реклама

Тоді ВТБ не виключив погіршення ситуації з ліквідністюукраїнської"дочки"іпоскаржився,щоне можепітизУкраїни.

В тренді
Де хоче працювати українська молодь: названі найпопулярніші сфери
Фото: ijeab/Freepik

Нагадаємо,АпеляційнийсудКиєва 5вересня вирішиланакластиарештнаакціїукраїнських"дочок"російськихбанківза участюдержави-ВТББанку,ПромінвестбанкутаСбербанку.Їмзабороненоздійснюватиліквідаціюабореорганізаціююридичної особи,атакожбудь-якідії,спрямованінавідчуженнярухомоготанерухомогомайна.

Прицьомущев 2017 роціНаціональнийбанкУкраїнивизнав недійсною банківську групу російського Сбербанку в Україні.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини у нашому Telegram

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...