Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти

НБУ вирішив ліквідувати банк "Контракт"

11 грудня 2015, 17:54

У установи буде відкликана банківська ліцензія

НБУ вирішив ліквідувати банк «Контракт». Фото: Facebook

НБУ вирішив ліквідувати банк «Контракт». Фото: Facebook

Національний банк України 10 грудня по пропозицією Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) прийняв постанову № 876 про відкликання банківської ліцензії та ліквідації банку "Контракт". Про це повідомляється на сайті регулятора.

У вересні поточного року Нацбанк отримав низку скарг від юридичних осіб про непроходження платежів у банку "Контракт", в результаті чого в банк був введений куратор для більш детального вивчення ситуації. Куратор виявив значний обсяг непроведених клієнтських платежів, які ховалися за різними статтями балансу. Крім того, було виявлено недостачу понад 12 млн грн: у касі 5,1 млн грн фактично наявних проти 17,1 млн грн за даними звітності, наданої НБУ.

Реклама

Згідно з повідомленням, з метою поліпшення фінансового результату банк використовував фіктивні операції з цінними паперами, що фактично є спотворенням фінансової звітності. Крім того, була розпочато продаж майна банку третім особам без фактичного надходження грошових коштів – з відстрочкою платежів, за рахунок перепродажу цінних паперів і т.д. Недостатній обсяг ліквідних коштів, невиконання платежів клієнтів і систематичне спотворення фінансової звітності створювали загрози для вкладників і кредиторів банку "Контракт", у зв'язку з чим банк був віднесений до неплатоспроможним. ФГВФО ввів тимчасову адміністрацію в банк "Контракт" з 7 жовтня.
Банк "Контракт" (раніше – ВАТ "АКБ "Антарес") заснований в 1993 році. За даними банку, на 1 квітня 2015-го його найбільшими акціонерами є ТОВ "Бімен" (21%), ТОВ "Ф'ючерс" (49,77%) і ТОВ "Форма-К" (23,95%).

В тренді
Курси долара і євро в Україні застигли на місці

Згідно з даними Нацбанку України, на 1 липня 2015 року з розміром загальних активів (740,1 млн грн) банк "Контракт" займав 82-е місце серед 127 діючих банків. Його зобов'язання перед фізичними особами на цю дату становили 267,6 млн грн, у тому числі в інвалюті – 209,9 млн грн, перед юрособами – 264,6 млн грн.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини у нашому Telegram

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...