Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти

"Ощадбанку" та "Укрексімбанку" загрожує дефолт – Fitch

23 березня 2015, 14:14

Аналітики знизили рейтинги фінустанов

"Ощадбанк" опинився під загрозою дефолту. Фото: zn.ua

"Ощадбанк" опинився під загрозою дефолту. Фото: zn.ua

Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings знизило довгострокові рейтинги дефолту емітента (РДЕ) "Укрексімбанку" і "Ощадбанку", а також рейтинги їх пріоритетного боргу в іноземній валюті до рівня "CC" з "CCC".

Fitch також підтвердило довгострокові РДЕ банків у національній валюті на рівні "CCC". Зниження рейтингів відображає думку Fitch про можливий дефолт двох банків.

"Рейтингова дія є наслідком заяви Міністерства фінансів України 13 березня 2015-го про реструктуризацію зовнішнього суверенного боргу. У заяві міністерство вказало, що зовнішній борг Укрексімбанку та Ощадбанку разом з боргом деяких інших квазісуверенних позичальників буде включений в програму реструктуризації. У той же час міністерство зазначило, що стосовно кожної організації буде проводитись окрема процедура з урахуванням конкретної ситуації", – відзначають аналітики агентства.

Fitch при цьому зазначає, що у "Укрексімбанку" в обігу перебувають два великих випуску єврооблігацій: на $750 млн з погашенням 27 квітня 2015-го і на $600 млн з погашенням 22 січня 2018-го.

Реклама

Ощадбанк, у свою чергу, має єврооблігації на $700 млн з погашенням 10 березня 2016-го і на $500 млн з погашенням 20 березня 2018-го.

"Банки ще не заявляли публічно про можливу реструктуризацію свого боргу. Крім того, в березні Ощадбанк виплатив купони по двох своїх випусках єврооблігацій. В тому числі одна виплата була здійснена минулого тижня, після заяви міністерства. Fitch розглядає дефолт як імовірний з урахуванням заяви міністерства, а також того, що банки знаходяться в 100%-вої власності держави. У той же час інформація про окремою процедурою для кожного банку і відсутність по теперішній час заяв від банків про яку-небудь можливу реструктуризацію означає, що дефолт ще не є неминучим", – зазначено в документі.

Підтвердження довгострокових РДЕ "Укрексімбанку" і "Ощадбанку" в національній валюті на рівні "CCC" відображає той факт, що їх зобов'язання в національній валюті не будуть порушені процесом реструктуризації.

В тренді
В Україні впала ціна на газ для населення

"В даний час банки зберігають доступ до ліквідності в національній валюті, у тому числі через Національний банк України. Хоча кредитоспроможність банків у національній валюті продовжує відчувати значний тиск через слабкий якості активів і слабкою прибутковості, дуже складною операційного середовища і обмеженої можливості держави надавати підтримку", – вважають експерти Fitch.

Підтвердження рейтингів підтримки "Укрексімбанку" та "Ощадбанку" на рівні "5" і перегляд рівнів підтримки довгострокових РДЕ з "CCC" на "немає рівня підтримки" відображають думку Fitch про те, що підтримка в іноземній валюті банкам не буде надана.

Рейтинги стійкості банків "CCC" рейтинговою дією не зачеплені, так як Fitch отримало недостатньо нової інформації щодо їх кредитоспроможності на самостійній основі після аналізу, проведеного в січні 2015 року.

"Fitch, зокрема, не має даних щодо поточної позиції валютної ліквідності в Укрексімбанку, тобто про те, якою мірою він міг би провести майбутні виплати за єврооблігаціями без реструктуризації. Станом на 26 січня 2015-го банки не акумулювали достатньо іноземної валюти для виплат за єврооблігаціями з прийдешніми термінами", – резюмують аналітики.


Як повідомлялося, НБУ в 2014 році визнав неплатоспроможними 33 банки, в які Фонд гарантування ввів тимчасові адміністрації. У тому числі 7 банків були визнані неплатоспроможними за відмивання грошей під прикриттям банківського бізнесу.

У 2015 році неплатоспроможними були визнані також "Профін Банк", "Імексбанк", "Дельта Банк", "Кредитпромбанк", "Омега Банк", "Київська Русь" і "Астра Банк".

Також ФГВФО прийняв рішення про ліквідацію АБ "Порто Франко", ПАТ "КБ "Аксіома", ПАТ "Банк "Демарк", VAB Банку та CityCommerce Bank.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини у нашому Telegram

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...