Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти

Що робити, якщо забирають субсидію

28 липня 2018, 08:15

Нові правила нарахування субсидій змушують українців замислюватися про економію

З 1 травнявУкраїніпосиленіправиладляотриманнясубсидійнаоплатужитлово-комунальногогосподарства.Якповідомлялосянаурядовомупорталі,цізмінивпрограмунаданнясубсидійповиннібулистатипідготовчиметапомдомонетизаціїпільг.Вжепротягомнаступногоопалювальногосезонусубсидії обіцяють почати видавати готівкою. І за допомогоюновихправилчиновникипостаралисямінімізуватикількістьтих,хтоотримуєсубсидії,маючивисокий,зточкизорусоціальнихнорм,дохід.

Праволюдининасубсидіюбудутьпереглядатитепердвічіна рік:утравнітажовтні.Післязміниправилбагатьом категоріямгромадянпотрібнобулозновуйтиворгансоціальногозабезпеченняіподаватизаявуідеклараціюпро доходи,щобпідтвердитиправонасубсидію.

Зокрема, це стосувалося:

 • -орендарівжитла

 • -внутрішньопереміщенихосіб
 • -сімей,вскладіякихзаостаннійріквідбулися зміни

 • -сімей,якімаютьзаборгованістьпожитлово-комунальнимпослугамза2ібільшемісяців

 • -сімей,якимсубсидіяпризначаласяне на всіхзареєстрованих,анафактичнопроживаючихлюдей

 • -сімей,вякихєнепрацюючілюдипрацездатноговіку,якіне декларуютьдохідабоуякихвінменшемінімальноїзарплати.

За що відбирають субсидії

Зановими правиламивідмовувпризначеннісубсидійотримуютьпретенденти,які:

 • -маютьу власностіодногозчленівсім'їавтомобіль нестарше5років(кріммопедаісоціальногоавтомобіля)

 • -проживаютьвквартиріплощеюпонад120кв.мабовбудинкуплощеюбільше200кв.м.

Єзміниівпорядкуобчисленнядоходів.

 • -якщолюдиназдаєнерухомість,сумудоходувоназобов'язанавказувативдекларації.З огляду націнинаоренду,навряд чихтось ізорендодавцівзможепретендуватинасубсидію.

 • -якщолюдинаофіційно непрацевлаштована(заробляєфрілансом,працюєзакордоном)іне зареєстрованавцентрізайнятості, її доходомавтоматичнобудутьвважатисятрипрожиткових мінімуми(5286грн).Щотежістотноскорочуєшансинаотриманнясубсидії.

  В тренді
  Пенсії, ціни, кредити: що змінилося за тиждень
 • -теперпринарахуваннісубсидійвраховуютьсядоходивсіхчленівсім'ї,незалежновідмісцяреєстрації(ранішепідсумовувалисядоходитількитих,хтозареєстрованийза адресоюпретендентанасубсидію).Цейпунктвикликає,мабуть,найбільшу кількість нарікань,оскількипередбачає,щопитанняпро призначеннясубсидійвкожномувипадкувирішуєтьсявіндивідуальномупорядку.

Такожз 1 травнязменшенасоціальнанорманаопалення.Газом-з5до4,5куб.мна1кв.мплощі,електроопалення-до30кВт/годна1кв.мплощі.Цей західтакожможескоротитиколоосіб,які мають правонасубсидію.

Що робити, якщо відмовили в субсидії

Якщолюдинавважає,щоїйвідмовиливнарахуваннісубсидіїнезаконно,вінможеоскаржититакерішенняуправліннясоцзахистувсуді.

"Для початку необхідно, щоб особа, яка має право на субсидію, звернулося до органу соцзахисту і зажадало надати копію рішення, на підставі якого їй було відмовлено в призначенні субсидії. Таке рішення приймає безпосередньо орган соціального захисту, і саме це рішення можна оскаржити в судовому порядку. Далі необхідно проаналізувати чи прийнято таке рішення відповідно до чинного законодавства чи ні. Якщо таке рішення прийнято з порушенням норм законодавства, то особа, яка має право на субсидію має право звернутися до суду з адміністративним позовом про визнання такого рішення незаконним і його скасування.

Окремо хочеться відзначити, що якщо ж орган соцзахисту рішення не видає, то таке рішення може бути витребувано ухвалою суду в рамках розгляду справи за адміністративним позовом.

У нашій практиці були випадки успішного вирішення таких питань. Провівши юридичний аналіз рішення органу соцзахисту про відмову в нарахуванні субсидії, ми розуміли, що воно винесено не у відповідності з законодавством. Зверталися з адміністративним позовом до місцевого суду, і він визнавав таке рішення незаконним і скасовував. Коли рішення суду набирає законної сили, людина повинна заново звернутися до органу соцзахисту із заявою про призначення субсидії", – роз'яснює Катерина Дрозд, юрист компанії" Юристи@ bezproblem
".

Аосьскаржитисянасоцзабездо вищестоящих органівюриствважає,виходячизпрактики,не дужедієвимметодом.Позитивноговирішення питанняпро призначеннясубсидіїтакийспосібне гарантує.

"Поскаржитисьдо вищестоящих органів,впринципі,можна.Аледієвогомеханізмувирішення проблемивцьомунемає.Такіскарги-тількидлятого,щобвищестоящийорганзвернувувагунижчестоящогоорганунапевніпозиціївзаконодавствііроз'яснивїх.Аледляпретендентанасубсидіюдієвимметодомєтількиоскарженнявсудовомупорядкуіскасуваннярішенняорганусоцзахисту",-говоритьКатеринаДрозд.

Переглянути доходи і витрати

Якщоповернутисубсидіюне вдалосянавітьвсудовомупорядку-можливо,вартопідійтидо вирішенняпроблемиз іншогобоку.

Багатьох складна ситуація змушує зайнятися пошуком нових або додаткових джерел доходів. Знайти підробіток через інтернет, подумати про інший сфері застосування своїх здібностей і вмінь. Нарешті, просто встати на облік в центрі зайнятості. Допомога по безробіттю допоможе протриматися "на плаву", поки не підшукаєте підходящу роботу.

Паралельно з пошуком нових джерел доходів варто переглянути і свої витрати. І, в першу чергу, – по найбільш витратним статтям. Звичайно, на їжі сильно не зекономиш. Але ось скоротити платежі на комунальні послуги для більшості українських будинків – цілком реально, якщо провести заходи щодо підвищення енергоефективності та енергозбереження в будинку, в якому живеш.

Експерти підрахували, що за рахунок проведення заходів щодо підвищення енергоефективності будинку можна знизити витрати на оплату комунальних послуг на 30-50%, в деяких випадках в будівлях радянської споруди і до 60-70%. Але часто за енергоефективні заходи на рівні всі будинки не голосують саме субсідіанти, яким або все одно, скільки за них заплатить держава, або боялися, що "субсидію уріжуть".

Після введення нових правил нарахування субсидій відмови отримують багато. Це може змінити позицію мешканців, які раніше вважали, що утеплення будинку і установка індивідуального теплового пункту їм не потрібні.

Сьогодні є можливість провести більшу частину робіт з утеплення багатоповерхового житлового будинку за рахунок місцевого бюджету, а в майбутньому – за гранти Фонду енергоефективності. У Києві та деяких інших містах України, наприклад, діє програма "70/30". По ній 70% вартості енергоефективних заходів оплачує місто, а 30% мешканці
. Фонд енергоефективності вже створений іскороприступитьдо повноцінної роботи.Можнатакожзалучитиінвестиціїенергосервіснихкомпаній(ЕСКО).

"ЕСКО-інвестор може профінансувати і виконати енергоефективні заходи "під ключ". Наприклад, модернізувати систему опалення будівлі, встановити індивідуальний тепловий пункт, збалансувати розподіл тепла по стояках, щоб у всіх квартирах була однаково комфортна температура. ЕСКО також буде протягом всього терміну дії договору обслуговувати встановлене обладнання, забезпечувати його справну роботу і гарантує економію. Виходить, інвестор може за свій рахунок зробити мешканцям енергоремонт будинку, поліпшити їх нерухомість, зменшити їх витрати на комуналку", – говорить директор ДТЕК ЕСКО Євген Бушма.

Енергосервіснідоговорузаразнабираютьпопулярністьвбюджетній сфері.Ужев17областяхУкраїниукладеніблизько 150ЕСКО-контрактівнатермомодернізаціюсадківішкілзарахунокінвесторів.

Напевно навіть ті, хто не оформляє субсидії, не відмовляться заощадити сімейний бюджет. Сьогодні все більше жителів багатоповерхівок розуміють, що комунальні послуги будуть зростати, і намагаються уникнути зайвих витрат. В першу чергу потрібно замовити комплексне обстеження свого будинку – енергоаудит, який може обійтися по 50-100 грн. з однієї квартири, але покаже, як економити по 500-1000 грн. в місяць опалювальний сезон. Звіт про енергоаудит дасть відповіді, скільки електроенергії, тепла і води можна заощадити, що для цього потрібно зробити, які енергозберігаючі заходи не зажадають витрат, а для яких необхідно буде залучати гранти, "теплі кредити" або гроші енергосервісних компаній.

Істотно заощадити на опаленні в багатоквартирних будинках можна за допомогою енергоефективних заходів тільки на рівні всієї будівлі. А економити електроенергію може кожна квартира окремо.

За допомогою енергоефективних наборів
.
Розумний WATTможна зменшити сімейні витрати на електроенергію до 50%. У такі набори входять двозонний лічильник електроенергії, який рахує електроенергію з 23:00 до 07:00 вдвічі дешевше. Для жителів Києва, Дніпропетровської та Донецької областей в набори входить послуга швидкої установки двозонного лічильника. Також набори містять LED-лампи, які до 8 разів економічніше ламп розжарювання, і "розумні" розетки, які дозволяють налаштувати автоматичні виключення електроприладів (бойлерів, кондиціонерів і електрообігрівачів, пральних машин, посудомийок) в заданий час.

Коженможепорахуватиможливуекономіюелектроенергіїза допомогоюонлайн-калькуляторанасайтіhttps://dtek-esco.com/calc.

Жителісіліприватногосекторачастонамагаютьсявирішитипитанняекономіїгазудляопаленнябудинків,переходячинаопаленнядровами.Прицьомуне тількикупуютьдеревинудляобігріву,алеісамівирубуютьнайближчіпосадки.ХочацілкомможнавстановитибільшефективнийгазовийкотелзбільшвисокимККД.Вартістьустановкитакогоустаткуваннядопоможекомпенсувати"теплийкредит"абопрограмаIQ Energy.

Реклама

Читайте найважливіші та найцікавіші новини у нашому Telegram

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...