Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти

Субсидіантів внесуть в "чорні" і "білі" списки: чого чекати від нових перевірок

17 грудня 2018, 08:12

Пенсіонери побоюються, що їх позбавлять соціальної допомоги

В Україні планують запустити нову систему перевірки тих, хто отримує державну допомогу на оплату "комуналки". Субсидіантів умовно розділять на "чорний" і "білий" списки. Журналісти "Сегодня", розбиралися, що це означає.

Пенсіонерка Людмила Борисенко живе одна в старій двокімнатній квартирі. Пенсія жінки – 1600 гривень, половину з яких доводиться віддавати за ліки. Щоб могти оплатити "комуналку", Людмила Сергіївна оформила субсидію. Тепер пенсіонерка боїться, що "пільгу" заберуть – якщо це трапиться, грошей не вистачить ні на що.

Уже з 2019 року Міністерство соціальної політики планує запустити новий процес перевірки отримувачів субсидій.

Людей умовно поділять на дві групи. Таких, як Людмила Сергіївна, внесуть до "білого списку". Його "фігурантів" органи контролю не перевірятимуть зовсім або будуть робити це зрідка.

А ось витрати тих, хто потрапить в "чорний список", контролюватимуть ретельніше
.

"Кожногоодержувачасубсидіїабоіншої соціальноїдопомогипотрібнобудеприрівнятидо певногопрофілюізрозуміти,наскількивінтеоретичноможешахраюватиабоотримуватидопомогунезаконноабонеформальнимспособом.Насьогоднішнійденьтакіпрофілітількипочинаютьрозроблятися",-пояснивгендиректордиректоратусім'їтасоціальноїпідтримкинаселенняМінсоцполітикиВіталійМузиченко.

Заразнасубсидіїможепретендуватикожен,чиївитратинакомуналкувище,ніж15%відофіційногодоходу.Аледопомогу неотримаютьті,чияквартирабільше120квадратнихметрів,абудинок-більше200"квадратів".Такожне маютьправанасубсидіюті,хтокупивавтомобіль,якомуменшеп'ятироків,абоякусьрічдорожче50 тисячгривень.

Томузновимиперевіркамидлязвичайнихпенсіонерівнічогоне зміниться,запевняютьуМінсоцполітики.Поглибленіперевіркичекаютьлишетих,хтопотрапитьвгрупуризику.Заглядативхолодильники ішафинікому небудуть-звертатиувагуобіцяютьвціломунаматеріально-побутовіумови.

В тренді
Курс долара в Україні повзе вниз

Нагадаємо, в 2019 році українців чекаєтриетапитотальноїмонетизації субсидій. З січня2019року коштинаоплатупослугЖКГбудутьнадходитинаособистібанківськірахункивдержавномубанкутількитимсубсидіантам,яківпершезвернулисязадопомогою.Пізніше"підключать"іншікатегорії.

Раніше журналісти "Сегодня" розбирались, коли іякпройдемонетизаціясубсидій на ЖКП. Експертикажуть,щозапропонованийурядоммеханізммонетизаціїзанадтогроміздкий,іпобоюютьсязатримокзвиплатамизаощадженихукраїнцямигрошей.

Реклама

Всі подробиці в спецтемі Пенсійна реформа

Читайте найважливіші та найцікавіші новини у нашому Telegram

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...