Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти

Коли розмір має значення: українцям доведеться заплатити новий податок на нерухомість

11 червня 2016, 12:00

Ряполов Костянтин

До 1 липня власники нерухомості повинні отримати повідомлення

Ставки податку на нерухомість встановлюються місцевою радою.

Ставки податку на нерухомість встановлюються місцевою радою.

До 1липня кожен,хтоєвласникомбудь-якоїнерухомості,крімземельної ділянки,повиненотриматиподаткові повідомлення-рішенняпро сплатусумиподатку(за2015рік)івідповідніплатіжніреквізити.Заплатитицейподатокпотрібнобудепротягом60днівпісляотримання повідомлення.Про те,хто,якіскількиповиненплатити,намрозповілиадвокатКатеринаГутгарціюристНаталіяЗозуля.

ВИНЯТКИ.Є хороша новина: платити "податок на розкіш" доведеться не всім власникам нерухомого майна. Як вказує Катерина Гутгарц, не всяка нерухомість є об'єктом оподаткування. Серед винятків, що мають відношення до простих громадян, які не займаються підприємницькою діяльністю, можна назвати: об'єкти, розташовані в зонах відчуження і безумовного (обов'язкового) відселення, будівлі дитячих будинків сімейного типу, житлова нерухомість, непридатна для проживання, об'єкти житлової нерухомості, що належать дітям сиротам та особам з їх числа, які визначені відповідно до закону, дітям, позбавленим батьківського піклування, та дітям-інвалідам, які виховуються одинокими матерями (батьками), але не більше одного такого об'єкта на дитину.

ЗМЕНШЕННЯ.Крімтого,платитидоведеться неза всю площунерухомості.Закономпередбаченотакзванезменшеннябазиоподаткування.Так,якщови євласникомквартири(абодекількохквартир),базазменшуєтьсяна60кв.м,тобто,виплатитетак,нібивашаквартираменшена60кв.м.Якщови-власникбудинку,абодекількохбудинків,тобазазменшуєтьсяна120кв.м.Аякщоувасєіквартири,ібудинки,тона180кв.м.

Реклама

Втім, оскільки адміністрування цього податку передали до місцевих бюджетів, то сільські, селищні чи міські ради можуть, на свій розсуд, збільшити граничну межу житлової нерухомості, понад ту, з якої стягують податок – наприклад, встановити, що платити будуть власники квартир площею не 60, а 70 "квадратів". Але, як вказує Катерина Гутгарц, є ряд випадків, коли такі пільги не надаються – наприклад, якщо мова йде про об'єкти, площа яких перевищує п'ятикратний розмір неоподатковуваної площі, затвердженої рішенням органів місцевого самоврядування, або ж якщо об'єкти нерухомості використовуються власниками з метою отримання доходів (здаються в оренду або використовуються у підприємницькій діяльності).

СТАВКИ.Скількисамебудутьплатитилюди,такожвирішуєсільська,селищначиміськарада.Єлишеобмеження:ставкаподаткуне повиннаперевищувати2%розмірумінімальноїзаробітноїплати,встановленоїзакономна1січня звітногороку,за1кв.метрбазиоподаткування(заразцясумастановить24,36грн).

Якщожлюдина не згодназ вказаноюсумоюподатку,вонаможезвернутисядо контролюючого органуза місцемпроживаннязвимогоюпровестизвіркуданихпо об'єктахнерухомості,що перебувають у власності,правнакористуванняпільгою щодо сплатиподатку,розмірамиставкита нарахованоїсуми.Якщобудуть виявленірозбіжностіміжданимиконтролюючихорганівітим,щовизможетедокументальнопідтвердити,контролюючий органповиненпровести перерахуноківидативамновеподаткове повідомлення.

ПЛАТИМО ТІЛЬКИ ЗА "ЗАЙВЕ"

Реклама

В тренді
В Україні помітно подорожчали долар і євро: курс НБУ

Але платити граничну ставку в 2% від мінзарплати люди будуть тільки в цьому році (за 2015). А вже в наступному році податок може злегка підрости: 24 грудень 2015 року Верховна Рада прийняла закон №3688 "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень в 2016 році". Цим законом граничну ставку податку на нерухоме майно збільшили з 2% до 3% від розміру мінзарплати за 1 кв. м загальної площі. На сьогоднішній день ця сума становить 41,34 грн за 1 кв. м. Втім, це не означає, що у всіх регіонах люди будуть платити за зайві квадрати саме стільки: все залежить від рішення місцевої влади.

"Пільги для невеликих квартир і будинків залишаються: власники квартир до 60 кв. м і будинків до 120 кв. м (або будинку і квартири загальною площею до 180 "квадратів") податок не платять. А власники "хором" платять тільки за квадрати понад пільгової норми, – розповідає Наталія Зозуля. - Тобто якщо людина є власником квартири загальною площею 80 кв. м, то податок він заплатить за 20 кв. м понад норму. Ну а якщо, наприклад, квартира приватизована двома людьми і право власності розділене між ними, то пільга в розмірі 60 кв. м застосовується для кожного, і платити податок не потрібно".

Якщожмовайдепро будинок,то"неоподатковуваною площеювважаєтьсяплощаісамогобудинку,ііншихоб'єктів,що знаходятьсязнимнаодній ділянці-сараю,гаражу тощо",-нагадуєНаталіяЗозуля.

Уновомузаконієіщеодинподарунокдлявласниківвеликогожитла:"З наступногорокупринаявностіу власностіплатника податківоб'єкта(абооб'єктів)житловоїнерухомості,загальнаплощаякихперевищує300кв.м(дляквартири)або500кв.м(длябудинку),сумаподаткузбільшуєтьсяна25тис.грнна рікзакожентакийоб'єктжитловоїнерухомості(абойогочастину)",-кажеКатеринаГутгарц.

Реклама

ХТО ПЛАТИТЬ.Розщедритися,згідно з розрахункамиМіністерствафінансів,доведетьсятрохи-кількістьоб'єктівнерухомості,що підлягаютьоподаткуванню(безурахування"пільгової"площі),становитьвсьогоблизько349тис.(квартирібудинків)повсійкраїні.Аусередненажитловаплощаодногооб'єктагосподарюваннявУкраїні(за данимиДержкомстату)складає56,6кв.міпотрапляєвпільговукатегорію.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...