Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти

ЦВК зареєструвала ще 106 іноземних спостерігачів і зняв із виборів Вейдера

10 жовтня 2014, 00:37

9 жовтня відбулося чергове засідання Центральної виборчої комісії

Дарт Вейдер більше не кандидат

Дарт Вейдер більше не кандидат

ЦВК зареєструвала ще 106 офіційних спостерігачів від іноземних держав і міжнародних організацій

9 жовтня відбулося чергове засідання Центральної виборчої комісії, яке провів Голова Комісії Михайло Охендовський.

Комісія рядом постанов зареєструвала уповноважених осіб деяких політичних партій в загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі та одномандатних виборчих округах. Також скасовано реєстрацію певних уповноважених осіб двох політичних партій в УІО і зареєстровані інші.

Розглянувши звернення від іноземної держави та міжнародних організацій, ЦВК зареєструвала 106 офіційних спостерігачів, а саме: 5 – від Королівства Данія, 68 – від Комітету "За відкриту демократію", 24 – від Асоціації генеральних штатів Європи – Європейського студентського форуму 9 – від Національного демократичного інституту Міжнародних Відносин на позачергових виборах народних депутатів України. Таким чином, станом на 9 жовтня загальна кількість зареєстрованих міжнародних офіційних спостерігачів становить 510 осіб.

Крім того, Комісія скасувала реєстрацію 4 кандидатів у народні депутати України, які балотувалися в порядку самовисування, а саме: Сподіна С.Ю. – В УІО № 62, Куценко А.В. – В УІО № 82, Грищенко К.І. – В УІО № 185, Вейдера Д.В. – В УІО № 219, у зв'язку з поданням ними заяв про відмову від балотування.

З тих же підстав скасовано реєстрацію 6 кандидатів у народні депутати України, висунутих політичними партіями в одномандатних виборчих округах, а саме: Петровського І.В., СМЕЛА С.Є., Орєшникова А.В., Буркова Д.Ю. – Партією Сергія Тігіпка "Сильна Україна" в УІО № 31, 32, 33, 109 відповідно, Кіссі П.В. – Комуністичною партією України в УІО № 142, Філіпчука Т.М. – Ліберальної партією України в УІО № 187.

Реклама

На виконання рішення Вищого адміністративного суду України Комісія повторно розглянула заяву Партії Сергія Тігіпка "Сильна Україна" про реєстрацію кандидата в народні депутати України Головченка В.М., включеного до виборчого списку зазначеної партії під № 53 в загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі на позачергових виборах народних депутатів Україна, яка раніше була залишена без розгляду. За результатами ЦВК прийняла рішення відмовити в реєстрації зазначеного кандидата в народні депутати України, у зв'язку з відсутністю документів, зазначених у частині першій статті 54 виборчого закону.

ЦВК зареєструвала довірених осіб кандидатів у народні депутати України, зареєстрованих в одномандатних виборчих округах. Разом з тим, окремим з них відмовлено в реєстрації їх довірених осіб, а реєстрацію довірених осіб кількох кандидатів у народні депутати України скасували.

Комісія розглянула заяву кандидата в народні депутати України в УІО № 139 Пеструєва Д.М. щодо реалізації його виборчих прав і законних інтересів, надання роз'яснення з питань застосування законодавства України про вибори народних депутатів України в частині відкриття рахунку виборчого фонду кандидата в народні депутати України, зареєстрованого в УІО та витрачання коштів з поточного рахунку виборчого фонду.

Розглянувши зазначену заяву та додані до неї матеріали, Комісія встановила, що кандидат в народні депутати України Пеструєв Д.М. відкрив поточний рахунок свого виборчого фонду 22 вересня 2014-го в банку ПАТ "Державний експортно-імпортний банк України" в м. Одесі. Разом з тим, окружна виборча комісія УІО № 139 прийняла 26 вересня 2014-го постанову № 5 "Про дотримання кандидатами в народні депутати України діючого виборчого законодавства України по УІО № 139". Нею ОВК встановив порушення виборчого законодавства України кандидатом у народні депутати України Пеструєва Д.М. в частині порушення Порядку надходження, обліку та використання коштів виборчих фондів партії, кандидати у депутати від якої зареєстровані в загальнодержавному окрузі та кандидатів у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі, а саме, відсутність реєстрації відкриття поточного рахунку виборчого фонду кандидата в будь-якій установі банку г .. Роздільна.

Крім того, на виконання зазначеної постанови голова ОВК УІО № 139 направила главам районних державних адміністрацій та районних рад, які здійснюють повноваження на території відповідних адміністративно-територіальних одиниць, що входять в межі вказаного виборчого округу, повідомлення з вимогою достроково розірвати укладені договори з кандидатом в народні депутати Україна в УІО № 139 Пеструєва Д. М.

Разом з тим, відповідно до зазначеного Порядку, ОВК в разі виявлення порушень, допущених під час надходження, обліку та використання коштів виборчих фондів письмово повідомляє про це кандидата в депутати для прийняття необхідних заходів щодо їх усунення. Будь-яких інших дій окружної виборчої комісії в частині здійснення контролю за дотриманням суб'єктами виборчого процесу виборчого законодавства не передбачено.

Виходячи з цього, ЦВК встановила, що вищезгадана постанова окружної виборчої комісії УІО № 139 від 26 вересня 2014-го № 5 прийнято з перевищенням його повноважень і скасувала її. Крім того, ЦВК зобов'язала зазначену ОВК відкликати вищевказане повідомлення головам районних державних адміністрацій та районних рад і звернула його увагу на необхідність неухильного дотримання вимог виборчого законодавства України під час організації підготовки та проведення виборів народних депутатів України. Разом з тим, Комісія звернула увагу кандидата в народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі № 139 Пеструєва Д.М. на необхідність неухильного дотримання вимог виборчого законодавства України. Також вирішено копію цієї постанови надіслати Генеральній прокуратурі України.

Водночас внесено зміни технічного характеру з двома постановами Комісії.

Розглянувши подання суб'єктів внесення кандидатур до складу ОВК про заміну їх членів та заяву члена ОВК про складення його повноважень, ЦВК внесла зміни до складу окружних виборчих комісій з виборів народних депутатів України на позачергових виборах народних депутатів України від 26 жовтня 2014 року, утворених відповідно до постанови ЦВК від 5 вересня 2014-го № 858.

Крім того, Комісія внесла зміни в раніше затверджених єдиних кошторисів видатків трьох ОВК з виборів народних депутатів України одномандатних виборчих округів.

На виконання рішень Вищого адміністративного суду України та Київського апеляційного адміністративного суду ЦВК зареєструвала 10 кандидатів у народні депутати України, які балотуються в одномандатних виборчих округах у порядку самовисування.

Нагадаємо, парламентські вибори в Україні пройдуть 26 жовтня. Попередні результати голосування на позачергових парламентських виборах можна очікувати 29-30 жовтня, прогнозує голова Центральної виборчої комісії Михайло Охендовський.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...