Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти

Відверта розмова з Олександром Роднянським: "Україна сама закопала "Оскар"

12 червня 2016, 10:00

Марія Рубан

Кінопродюсер ("9-та рота") розповів, чому не вдалася його перша картина, і про низькобюджетні фільми

Роднянський: "Українському кіно бракує адекватності". Фото

Роднянський: "Українському кіно бракує адекватності". Фото

ПРО ЯКОСТІ ПРОДЮСЕРА

"Довгий часєдинимпродюсеромбула держава.Вонаспонсорувала,редагувала,диктувала,щобудекращедляглядача.Томувчитися цьомуремеслубуло ні вкого.Яаджепочинавзрежисерськогокрісла,робивдокументальнекіно,і,колименіодного разусказали,щозменевийшов бихорошийпродюсер,навітьтрохизасмутився:нуневжеяздатнийтількирахувати гроші?

Продюсерповиненволодітитрьомаякостями.Перше-підприємницькийінстинкт,вмінняризикуватиівибудовуватибізнес-ідеї.Друге-гуманітарнепочуття,розуміннякультурнихкодів.Цене простоуявлення,яквиглядаєтиповийукраїнецьчи американець,це те,щодаєможливістьвідчутивнутрішнюемоційністьнароду.Наприклад,без знанняамериканськоїлітературиікіновиамериканців незрозумієте.Ітретє -само собою,потрібнознативсепро кіновиробництво".

ПРО ПЕРШИЙ ДОСВІД

"Перший продюсерський досвід, звичайно, забути неможливо. Це був фільм Сергія Маслобойщикова "Співачка Жозефіна та мишачий народ" за Кафкою. Ми ж були молодими, прогресивними, тому не розмінювалися – нам потрібен був Кафка (сміється)! Проект був дешевим: витратили рівно стільки, скільки мені вдалося заробити, знімаючи документальне кіно. І оскільки це був мій дебют в ролі продюсера, спілкування з режисером у мене було гранично обережним. Це ж режисер! Він деміург, голос згори! Тому, коли він мені показував матеріал і у мене виникали якісь думки, щоб звук збавити, ще там деякі нюанси, я не говорив. У підсумку, коли ми показали фільм журі Канн, почули: "Щось шумно якось, неприємно".

Реклама

Отже,мійпершийдосвідвпродюсерствівиявивсяневдалим.Справавтому,щоякщоавторськікартинине потрапляютьнавеликікінофестивалі,вонине отримуютьпутівкувжиття.Аджефестивальпосуті-цеплатформапросування,експертнаоцінка.Доситьемблемиканськоїгілочкинапостері,щобфільмомзацікавилисяіпішлидивитися.Івцьомуполягаєколосальнапроблемапродюсераавторськогокіно".

ПРО СМАКИ

"Авторськекіно-цеможливістьсходитидопсихоаналітика,зрозумітисебе.Аджевсі мибачимоодин одноговсоціальнихпроявах,втой часякєщепроявифізичні,сексуальні,іавторськіфільмидопомагаютьпізнатисебебезякихосьзабороненихзон.Прицьомуяненавиджупоетичнекіно:тамнемаєживихлюдей.Кінопочинаєтьсятам,демибачимо,якстворено людину".

ПРО ГРОШІ

"Уменене буловідвертонедорогихфільмів,якось невиходилопрацюватизмаленькимибюджетами.Чеснокажучи,яне сильнийпочастиніфільмівзневеликимикоштами,якібулибмаксимальноефективними.Теоретичнознаю,щофінансовіобмеженняхороші,алеце долямолодиххлопців,якіхочутьпрорватися,амиповиннізабезпечитиякість.Якщовиходитьнедорогийфільміпаралельновисокобюджетний,недорогомупотрібнонеабиякпостаратися,щобпривернути увагу".

ПРО "ПЛЕМ'Я"

"Якби ці шизофреніки не були такими дурними і відправили б на "Оскар" "Плем'я", воно було б в п'ятірці номінантів – це я вам гарантую як людина, яка була номінований на "Оскар" в тому ж році (стрічка Звягінцева "Левіафан", 2014- й. – Авт.). А тут власними руками закопали картину! Я був вражений. Я не близько знаю Мирослава (Слабошпицького, режисера і сценариста "Племені". – Авт.), але ми часто перетиналися на фестивалях. Мені здається, у нього вийшла сильна картина, незвично яка розповіла про країну. Це єдиний сучасний і актуальний фільм за останні роки".

ПРО НАШЕ КІНО

"Українськомукінобракуєвнутрішньоїадекватності-нампотрібноперестатибрехати.Цевічнапострадянськахвороба-бажаннявидатисебезаінших.Не треба бачитивдзеркалімолодогодвометровогоблакитноокогоблондина,якщотамвідбиваєтьсястарий.Потрібноробитичеснеяскравекінозсамоіронією,амиробимоквазіпатріотичне-про те,якимимибулигероямитисячуроків тому.Требазніматипронас,непростихлюдей,якихжиттячастоб'єпо обличчю".

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...