Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти

Як зупинити дитячу агресію

3 червня 2014, 05:19

Знайдіть спосіб, який допоможе дитині виплеснути пристрасті

Батьки неодноразово стикаються з проблемою агресивності

Батьки неодноразово стикаються з проблемою агресивності / Фото: Олександр Яремчук

Останнім часом у батьків і педагогів з'явилося багато приводів говорити про небезпеку дитячої жорстокості. Підлітку важко боротися за авторитет, використовуючи тільки силу характеру і заслуги у дорослих. Зовсім недавно обговорювати можна було тільки бійки в шкільних коридорах, а зараз мова йде вже про те, що діти беруться за справжню зброю. З його допомогою легко з'ясовувати відносини не тільки у своїй компанії, але і з учителями. Часом справа доходить до трагедій. Як розпізнати дитячу агресію ще до того, як вона принесе свої гіркі плоди?

Багато батьків неодноразово стикаються з проблемою агресивності у власної дитини
, пише domashniy.ru. Злістьі гнівповідношенню до оточуючихможутьпроявлятися як уранньомувіці,такі в старшому.Якщоу підлітка єсхильність дожорстоких вчинківі грубимсловами,з ситуацієюнеобхіднорозібратися.

На літніхканікулахбагато дітейвперше стикаютьсяз самостійністю.У дитячихтаборахчи мовнихшколахїм належитьналагоджуватикомунікаціюз такими ждівчатамиіхлопцями.Що ж можна зробити,щоб поїздкаі для дитини,і для оточенняпройшлаблагополучно
.

Причинидитячої жорстокості

У першу чергу агресія – це вираз емоцій. Це можуть бути гнів, страх, бажання привернути увагу, захиститися або самоствердитися. Важливо відразу розуміти це саме так, а не як проблему, з якою необхідно впоратися. Проблема криється глибше.

Причинами для агресивної поведінки дитини є моральні складності, подолати які дитина не готовий. Наприклад, йому складно адекватно оцінювати реальність і спілкуватися, він відрізняється від інших або його дражнять однолітки. Все це є приводом для того, щоб "включити їжака" і використовувати злобу в якості самозахисту. Найбільш небезпечні такі сплески в місцях, де дитина знаходиться один, без батьків і сім'ї.

На дитячу агресію впливає і сімейна ситуація. Якщо батьки скандалять одне з одним в присутності дитини або з'ясовують стосунки рукоприкладством, не дивно, що дитина вибирає той же шлях. Такий образ поведінки стає нормою, він копіює модель сім'ї, принижуючи кривдників або проявляючи грубість по відношенню до інших людей.

Сильний вплив на розвиток дитячої ворожості надають два протилежних явища – гіперопіка і, навпаки, байдужість. Жодна з цих крайнощів не сприяє спокійному моральному стану дитини. Йому доводиться відбиватися від надмірної турботи або, навпаки, привертати до себе увагу поганими вчинками.

Таким же чином агресію можуть розвивати вседозволеність і нагромадження різних заборон. Коли можна все, людина не потребує прийняття рішень, не проводить аналіз перед здійсненням вчинку, а просто робить, що хоче. Тиранія не дає самостійно приймати рішення, а значить, вчить самовиражатися іншими способами.

Найчастіше агресивна дитина – це незадоволений собою і своїм життям маленька людина, яка відчуває страх і дискомфорт під час спілкування з іншими хлопцями, недоотримує щирою батьківської любові та підтримки і не впевнений у собі
.

Якборотисяз дитячоюагресією

1. Головне правило для досягненнябудь-якогорезультатувідносно дитини -безумовна любов!Важливопоказуватисинові або дочці,щоце не залежитьвід життєвоїситуаціїі йоговчинків.Необхідно обумовлюватите, що сталося, і робити зауваження,але ні в якомуразі не можнашантажуватидитину любов'ю.Висловлюючисвої почуття,роз'яснюйтелише ситуацію,не переходьтена особистості,не ображайтеі непринижуйтедитини.

2. Знайдіть спосіб,який допоможе йомувиплеснутипристрасті.Укімнатухлопчика можнаповіситибоксерськугрушу,у разікрайнього невдоволеннядозвольтедитинівдостальпокричати.Ні в якомуразі не намагайтеся"заглушити" йогоемоції,важливо самеперенаправитиенергію в мирнерусло.

Реклама

3. Не сварітьсяпри дитині.Якщо ви розумієте,щоз будь-кимз домашніху васпочинаютькипітипристрасті,проведітьбесідуза закритими дверима.Шукайте способи,щобсімейніконфлікти невідбивалисяна дітях.

4. Ділітьсядосвідом.Розповідайте,як висправляєтесязі схожимиситуаціямизараз іяк робилице в йоговіці.Чи незнецінюйтейогопроблеми, неназивайтеїх "дурними".Цеможе ще сильнішеозлобити.

5. Обіймайтеся.Це ефективнийспосіб знятиспалахи агресії.Через деякий часце дастьвідчуття безпеки.

В тренді
Коронавірус на Київщині: хворих вже 52

6. Розмовляйте.Не намагайтесявибудовуватидіалог умоментвиплеску.Дайтейомуохолонути ітільки потімобговорітьситуацію,проговоритепричини танаслідки,поясніть,як боротися земоціямив такі моменти.

7. Хваліть дитину.Коли вонаотримуєпозитивні відгуки просебе і свою поведінку,вона прагнедо гарних вчинків.Їй необхіднорозуміти,щодобре,а що погано.

8. Плутайтесяв думках.Встановітьчіткі межідозволеного.Якщоодинразви дитинупокарали запогану поведінку,а в іншійразспустилиподібну ситуаціюнагальмах- ценеправильно.

9. Будьтеспокійні.Не впадайтеу станзлобиразом із малюком.Вамважливо показатисвою присутність іучасть,а незастосувати силу іфізичні покарання.

10. Дайтедитинісвободу.Кожній людинінеобхідно матиособистий простір,обов'язки,правилаі можливостівирішувати завданнясамостійно.Радьте,обговорюйте,діліться,але ненамагайтеся"спростити життя" дитині,зваливши на себевсювідповідальність за її рішення.

Якщо ви зможетевстановити здитиною довірливівідносиниі переконайтейого у своїйбезумовної любові,вам недоведетьсябоятися ніза його безпеку,ні застан оточуючихйого людей.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...