Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.
Прийняти
Головна Сьогодні

Захоплення відеоіграми призводить до руйнування психіки

Ігрову залежність медики визнали небезпечною хворобою

Надмірне захоплення іграми визнали небезпечним для здоров'я. Фото: washingtonexaminer.com
Надмірне захоплення іграми визнали небезпечним для здоров'я.
Фото: washingtonexaminer.com

Всесвітня організація охорони здоров'я в опублікованому 11-му виданні Міжнародної класифікації хвороб внесла до списку небезпечних хвороб ігроманію. Причому не азартними іграми, а саме захоплення комп'ютерними відеоіграми.

Хворобу назвали "ігровим розладом".

Раніше психологи дискутували на тему визнання надмірного захоплення відеоіграми психологічним розладом, яке вимагає терапевтичного методу лікування. ВООЗ поставило крапку в багаторічній суперечці.

videojatek-es-eroszak-01-1024x576
Агрессивность и отрешенность огресивність і відчуженість від реального світу – головні небезпеки відеоігор
steemit.com

Відтепер пацієнт, який отримає діагноз "ігровий розлад", в медичній карті отримає код 6C51.

Слід розділяти захоплення відеоіграми, як хобі і як психологічний відхилення – все добре лише в міру. Це як з алкоголем: одні вживають для розслаблення, інші бачать в ньому сенс життя і впадають в залежність.

Для встановлення діагнозу цього "ігрового розладу" хворий повинен володіти трьома характерними ознаками, що проявляються протягом 12 місяців:

  1. Втрата контролю над грою (агресивність, частота ігрових сеансів, ступінь залученості, тривалість, відключення від реального світу тощо);
  2. Піднесення відеоігор в більш високий пріоритет над іншими життєвими цінностями і повсякденною діяльністю;
  3. Зловживання відеоіграми, незважаючи на появу негативних наслідків.

Як стверджує ВООЗ, ігрова залежність призводить до значних проблем в особистому та сімейному житті, навчанні, професійній діяльності і навіть шкодить здоров'ю через сидячий спосіб життя.

game-2294201_1280
Діагнозу "Ігровий розлад" приписали код 6C51
pixabay.com

МКБ – основний класифікатор захворювань, який використовується для визначення тенденцій і статистики поширеності різних хвороб і розладів в загальносвітовому масштабі. Крім того, МКБ є стандартом для міжнародних доповідей про захворювання. В цілому до документа увійшли понад 55 тисяч хвороб, розладів і травм.

11-е видання Міжнародної класифікації хвороб, до якого були включені понад 55 тисяч захворювань, все ще перебуває на стадії складання та узгодження, тому не виключені правки. На розгляд Генеральною асамблеєю охорони здоров'я МКБ-11 подадуть лише в травні 2019 року, а візьмуть – з 1 січня 2022 року.

На сьогодні діє 10-те видання МКБ, яке схвалено Генеральною асамблеєю охорони здоров'я в 1990 році.

Нагадаємо, що нещодавно вчені виявили негативні зміни в корі головного мозку від надмірного захоплення відеоіграми, а також названі ризики, пов'язані із сексом та іграми.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися
Джерело: Mashable

Новини партнерів

Популярні статті

Новини партнерів