Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти

Німецькі вчені перевірили, як відеоігри впливають на рівень агресії

18 березня 2018, 03:45

Виявилося, що гра в The Sims 3 робить людину настільки ж агресивною, наскільки це робить GTA V

Фото: Pixabay

Фото: Pixabay

Вчені з Німеччини провели довгострокове дослідження вплив агресивних відеоігор на зміну поведінки людини. Вони з'ясували, що рівень агресії після двох місяців щоденної гри не змінюється, причому це не залежить від того, чи передбачає сюжет гри активну агресію.

Про це повідомляє журнал Molecular Psychiatry.

Вчені з Інституту людського розвитку Товариства Макса Планка за участю Сімони Кюн (Simone Kühn) вивчили ефект впливу ігор на агресивність в довгостроковій перспективі. У їхньому експерименті взяли участь 90 добровольців (48 жінок і 42 чоловіки, середній вік 28 років), які ніколи не грали в дві задіяні в дослідженні відеоігри – GTA V і The Sims 3. Крім того, ні в кого з учасників не було психічних розладів .

Учасників розділили на три групи. Перші дві групи грали у відеоігри. Активна група грала в GTA V – "агресивну" гру, а активно-контрольна грала в The Sims 3 – гру, яка (без наміру користувачів) агресії не вимагає. При цьому добровольці грали щодня протягом двох місяців, не менше 30 хвилин в день. Третя група, пасивно-контрольна, в ігри не грала.

До і після закінчення періоду активної гри учасники заповнили опитування на предмет вираженої агресії, емпатії та прояви просоціальної поведінки. Опитування також повторили ще через два місяці. Результати опитування показали, що рівень агресії і емпатії не змінився серед учасників всіх трьох груп: як в порівнянні один з одним, так і в порівнянні з результатами опитувань в різних часових точках.

Автори, таким чином, відзначають, що їх дослідження показує, що зростаюче суспільне занепокоєння з приводу небезпеки відеоігор для психіки людей – безпідставне. Проте, варто відзначити, що в цьому дослідженні участь брали дорослі люди, а в суспільстві, тим часом, більше поширене занепокоєння з приводу того, як відеоігри впливають на формування психіки дітей. В майбутньому, тому, в подібних дослідженнях в якості респондентів варто використовувати саме їх.

Раніше був проведений цікавий експеримент
. Шістьом підліткам показували відривки з різних бойовиків, трилерів і комп'ютерних ігорзісценамибійокімасштабнихбитв.Потімпоказаливідеозбеззахиснимкошеням.Весь цей часфахівцізаписувалисигналинервовоїсистемидітейнаполіграфі.Відеозкомп'ютерноїгривикликалооднаковуреакціюувсіхшістьохпідлітків.

Реклама

Такожнещодавновченіз'ясували,щовідеоігри здатні викликати негативні зміни в мозку.

В тренді
Коронавірус атакує людство: карта по країнах за 8 квітня і всі подробиці

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...