Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.
Прийняти
Головна Сьогодні

Хвороба Альцгеймера: чотири правила профілактики

Людям після 50 років обов'язково потрібно тренувати пам'ять

Фото: Depositphotos

Хвороба Альцгеймера – нейродегенеративне захворювання, яке характеризується втратою пам'яті та набутим недоумством (деменцією). Початок захворювання важко розпізнати. Адже забудькуватість можна списати на втому. Але хвороба розвивається, і першою під її удар потрапляє короткочасна пам'ять. Людина не пам'ятає, що вона щойно прочитала або що дивився по телевізору. Потім відбувається втрата довготривалої пам'яті, порушується мова, людина губиться не тільки в громадських місцях, а й у себе вдома. Хворий поступово перестає доглядати за собою, знижуються всі функції організму, а це призводить до смерті.

Японці поділилися секретами довголіття. Дивіться в нашому сюжеті.

Як правило, хвороба може розвинутися у людей старше 60 років. У віковій групі 65-69 років – близько 1% хворих, серед 80-84-річних – уже 13%, а після 90 років кожну третю людину більшою чи меншою мірою спіткає деменція.

Нині хворобу Альцгеймера вилікувати не вдається. Але вчені ведуть активні пошуки засобів від цієї недуги. Поки що лікарі настійно радять усім, кому за 50, зайнятися профілактикою вікових хвороб.

Правила профілактики хвороби Альцгеймера:

1. Тиск. Регулярно стежте за рівнем тиску, він не має бути вище за 130/85 мм рт. ст. Імовірно, це найкращий профілактичний засіб. Багато досліджень показали: люди, які страждають протягом тривалого часу на артеріальну гіпертензію, частіше вражаються хворобою Альцгеймера, хоча точний механізм цього взаємозв'язку до кінця не виявлений. Можливе пояснення – підвищення артеріального тиску веде спочатку до малих, ледь помітних для пацієнта порушень мозкового кровообігу. За ними ховаються ранні симптоми хвороби Альцгеймера, які, в свою чергу, заважають ранньому її діагностуванню.

2. Учіться. Зберігайте інтелектуальну активність протягом усього життя. Доведено: більш тренований головний мозок менш схильний до розвитку хвороби Альцгеймера. Дослідження, проведене в США за участю 700 черниць, показало, що у людей з більш низьким рівнем освіти захворювання трапляється частіше. Черниці були обрані невипадково, адже всі вони перебувають у порівняно однакових умовах і ведуть приблизно однаковий спосіб життя.

3. Тренуйте головний мозок у літньому віці – дослідження показали, що тренінг для сірих клітин в поважному віці може знизити ризик враження хворобою Альцгеймера. Можливі варіанти – кросворди, вправи на тренування пам'яті, відвідування курсів іноземної мови, гра "ерудит" тощо.

4. Харчування, багате вітамінами. Передовсім вітаміни А, С і Е, на думку вчених, є щитом на шляху хвороби Альцгеймера. Одне з досліджень показало, що вітаміни С і Е надійно протистоять окисленим молекулам жирних кислот, які атакують головний мозок і спинномозкову рідину – саме ця їхня руйнівна дія посилюється при хворобі Альцгеймера.

Читайте найважливіші новини в Telegram, а також дивіться цікаві інтерв'ю на нашому YouTube-каналі.

Новини партнерів

Загрузка...

Популярні статті

Новини партнерів