Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.
Прийняти
Головна Сьогодні

Гропринозин: як не злягти в сезон застуд з нежиттю, кашлем і температурою

Ефективна профілактика гострих респіраторних захворювань

Гропринозин (Groprinosin) – противірусний засіб з імуномодулюючими властивостями. Препарат нормалізує (до індивідуальної норми) дефіцит або дисфункцію клітинного імунітету.

Склад і форма випуску

Діюча речовина Гропринозину – інозин пранобекс. Гропринозин випускається в таблетках по 500 мг блістер в коробці, № 20, 50. В 1 таблетці міститься 500 мг інозину пранобексу. Допоміжні речовини: крохмаль картопляний, повідон, магнію стеарат.

Основні фізико-хімічні властивості: таблетки овальні, двоопуклі, від білого до кремового кольору, з рискою для поділу з одного боку, довжиною 17 мм, шириною 7 мм.

Фармакотерапевтична група. Противірусні засоби прямої дії. Код АТС J05А X05.

Показання

Гропринозин – фармацевтичний препарат, що відноситься до групи імуностимуляторів. Основне призначення ліки – стимуляція вироблення інтерферону і цитокінів, які відповідають за імунну відповідь при вірусній атаці.

Дивіться, як борються з вірусами в Україні та США.

Препарат показаний при:

  • інфекційні захворювання вірусної етіології у пацієнтів із нормальним та зниженим імунним статусом: грип, парагрип, ГРВІ; бронхіт вірусної етіології, риновірусні і аденовірусні інфекції; епідемічний паротит, кір;
  • захворювання, викликані вірусами простого герпесу Herpes simplex типу I або Herpes simplex типу II (герпес губ, шкіри обличчя, слизової оболонки порожнини рота, шкіри рук, офтальмогерпес), підгострий склерозуючий паненцефаліт, генітальний герпес; захворювання, викликані вірусом Varicella zoster (вітряна віспа та оперізувальний лишай, в тому числі рецидивуючий у хворих з імунодефіцитом); вірусом Епштейна – Барр (інфекційний мононуклеоз); цитомегаловірусом; папіломавірусом людини; гострий і хронічний вірусний гепатит В;
  • хронічні рецидивні інфекції дихальних шляхів і сечостатевої системи у пацієнтів з ослабленим імунітетом (у тому числі хламідіоз та інші захворювання, викликані внутрішньоклітинними збудниками).

Протипоказання

Гостра алергічна реакція на діючу речовину або допоміжні компоненти, що входять до складу ліків. Чи не призначають препарат при артритах в гострій стадії, підвищеної концентрації сечової кислоти в крові (гіперурекіміі). З обережністю призначають імуностимулятор людям похилого віку з ендокринними захворюваннями в анамнезі.

Фармакокінетика

Гропринозин швидко і повністю всмоктується слизовими оболонками травної системи, разом з кровотоком розноситься по всьому організму. Активна дія медикаменту починається через 30 хвилин після прийому. Зберігається активність препарату протягом 7 годин. Період виведення – 48 годин. Виводиться з побічними продуктами життєдіяльності, переважно з сечею.

Застосування

Приймають Гропринозин після їжі – бажано в один і той же час. Якщо виникнуть труднощі під час проковтування таблетки цілком, можна її розчинити в невеликій кількості води або подрібнити. Кількість днів (тижнів), визначених лікарем для прийому Гропринозину, залежить від характеру захворювання і самопочуття. Середня тривалість курсу – сім чи чотирнадцять днів. Допускається призначення повторного курсу після десятиденного проміжку. Лікування з інтервалами може тривати до півроку. Забороняється перевищувати дозу, рівну чотири грами в добу (8 таблеток по 500 мг).

ГРВІ та грип . Якщо респіраторні інфекції протікають в гострій формі (Висока температура, озноб, ломота в суглобах), то дорослим призначають по дві таблетки Гропринозину 3-4 рази на день (через кожні 6 годин). Дозування препарату для дітей в добу визначається методом розрахунку – 50 мг на 1 кілограм маси тіла. Отримана кількість поділяють на три-чотири частини, і приймають через однакові проміжки часу. Повтор прийому – через 8 днів, якщо лікар вважатиме за доцільне продовжити терапію. Гропринозин продовжують приймати два дні після того, як припинилися прояви хвороби.

Вірусний бронхіт. Схема прийому наступна: дорослим виписують по дві таблетки тричі на добу, для дітей кількість ліків визначається розрахунковим шляхом (50 мг на 1 кг маси тіла 4 рази на добу). Курс – не більше чотирьох тижнів.

Паротит. Дітям прописують Гропринозин чотири рази на добу з розрахунку 70 мг на 1 кілограм маси тіла. Час лікування – сім чи чотирнадцять днів.

Кір. Призначення здійснюється за наступним алгоритмом: доза 100 мг на 1 кілограм маси розбивається на рівні частини, які приймають протягом чотирьох діб. Період – 7-14 днів.

Гострий афтозний стоматит. Дорослим виписують дві таблетки чотири рази на добу, дітям – до чотирьох прийомів ліки в день (доза – 70 мг на 1 кілограм ваги дитини). У наступні дні дозування знижується: дорослі п'ють по 2 таблетки тричі на день, діти – не більше двох разів з розрахунку 50 мг на 1 кілограм. Лікарські призначення розраховані на 6 тижнів.

Інфекційний мононуклеоз. Гропринозин показаний до прийому до чотирьох разів на добу. Доза становить 50 мг на кілограм маси тіла, курс терапії – 8 днів.

Цитомегаловірусна інфекція. Дозування та ж, що і при мононуклеозі, але тривалість терапії збільшується до 25-30 днів. Дорослим прописують 2 таблетки тричі на добу. Дитяча доза (добовий прийом – 50 мг на 1 кілограм маси) розподіляється на 3-4 рази на добу. Тривалість лікування – 10-14 днів.

Генітальний герпес. Загальний курс терапії розбивають на два періоди – гострий і відновний. Протягом гострого періоду приймають Гропринозин 3 рази по 2 таблетки. Тривалість – 5-6 днів. У період загасання хвороби (ремісії) призначається підтримуюча терапія – 2 таблетки (1000 мг) 1 раз на добу. Загальний період лікування не перевищує 6 місяців.

Паенцефаліт склерозуючий. Доза Гропринозину обчислюється з розрахунку 50-100 мг / кг маси тіла, і загальна кількість препарату ділиться на шість прийомів. Курс терапії – 8-10 днів. Потім слід восьмиденний перерву і призначається кілька лікувальних циклів (три-чотири). Якщо хвороба протікає важко, лікування продовжують до 9 повних циклів.

Інфекції, збудником яких є Human papilloma virus (Гострі кондиломи), лікуються поєднаними методами (виписують таблетки і призначають видалення новоутворення). Дорослим прописують Гропринозин по 2 таблетки 3 рази на добу. Курс – 14-28 днів. Під час поєднаного лікування з використанням кріотерапії або СО 2 лазера прописують 2 таблетки 3 рази на добу протягом трьох циклів. Інтервал між курсами – 30 днів.

Вірусний гепатит. Прописують прийом двох таблеток чотири рази на добу протягом двох тижнів або одного місяця. Після практикують схему підтримуючої терапії, під час якої призначають дві таблетки (1000 мг) один раз на добу протягом декількох місяців (до півроку).

Інфекції дихальних шляхів і сечостатевої системи, що протікають в хронічній формі у ослаблених пацієнтів, лікують наступним чином: дорослим прописують Гропринозин по дві таблетки тричі на добу протягом двох тижнів (можна збільшити до трьох місяців). Дитяча добова доза призначається з розрахунку 50 мг / кг протягом кількох прийомів (до чотирьох разів) курсом 21 день (або три лікувальних циклу по 7-10 днів з ідентичними інтервалами).

Для підвищення захисних сил організму у пацієнтів з ослабленим імунітетом рекомендують пройти терапію терміном 3-9 тижнів. Ефективність Гропринозину підвищується при призначенні кошти на етапі раннього прояви хвороби або в латентному періоді.

Особливості застосування

Діюча речовина препарату метаболізується до сечової кислоти і може викликати значне підвищення її концентрації в сечі. У зв'язку з цим Гропринозин з обережністю застосовують у пацієнтів з подагрою і гіперурикемією в анамнезі, сечокам'яну хворобу і нирковою недостатністю. При необхідності застосування препарату у цих пацієнтів слід ретельно контролювати концентрацію сечової кислоти. При тривалому застосуванні (≥3 місяці) доцільно щомісяця перевіряти найважливіші параметри концентрацію сечової кислоти в плазмі крові і в сечі, функцію печінки, склад периферичної крові та параметри функції нирок.

Пацієнти похилого віку. Немає необхідності змінювати дози, препарат застосовують в дозуванні для дорослих. У осіб похилого віку частіше, ніж у інших, спостерігається підвищення рівня сечової кислоти в плазмі крові і в сечі.

Вагітність. Не рекомендується призначати препарат в період вагітності через відсутність клінічних досліджень застосування інозин пранобекс в період вагітності.
Період годування груддю. Невідомо, чи проникає інозин пранобекс в грудне молоко. Препарат не рекомендують призначати в період годування груддю.
Діти. Застосовується у дітей старше 1 року.

Здатність впливати на швидкість реакцій при керуванні транспортними засобами або роботі з іншими механізмами. Вплив препарату на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами не досліджувався. Однак для прийняття рішення щодо управління транспортним засобом або роботи з іншими механізмами необхідно враховувати, що препарат може викликати запаморочення або інші неприємні відчуття з боку нервової системи (див. Побічна дія).

Побічні ефекти

Противірусний препарат добре переноситься пацієнтами, вірогідність побічної симптоматики мінімальна, але не виключається:

Центральна нервова система: погіршення загального самопочуття, сонливість, болю в голові і запаморочення, безсоння, роздратування або нервозність.

Шлунково-кишковий тракт: діарея, біль в шлунку, нудота, зниження апетиту або його відсутність.

Шкіряний покрив: висипання різного типу, свербіж і кропив'янка, почервоніння.

Імунна система: алергічні реакції, ангіоневротичний порушення – набряклість слизових оболонок язика, губ, особи.

Скелетно-м'язова система: біль і ломота в суглобах.

Печінка і інші органи жовчовивідної системи: збільшення концентрації сечовини.

Імовірність розвитку побічних ефектів посилюється в разі тривалої терапії инозин пранобекс. Часті реакції: головний біль і запаморочення, біль і ломота в суглобах, нудота і блювота, висип на шкірі. Рідко – порушення стільця, сонливість і апатія, збільшення добового об'єму сечі.

Взаємодії

При одночасному застосуванні Гропринозину і імуносупресантів можливе зниження дії Гропринозину.
Слід дотримуватися обережності при призначенні спільно з інгібіторами ксантиноксидази, засобами, які прискорюють виведення сечової кислоти і діуретиками.

Гропринозин і алкоголь. Пацієнтам із захворюваннями печінки призначається менша дозування Гропринозину, тому що препарат метаболізується саме у печінці. З огляду на такий вплив на печінку, вживання алкоголю разом з Гропринозин забороняється, так як це може спровокувати сильну інтоксикацію організму алкоголем. Також невідомо, як буде себе вести печінку при поєднанні алкоголю і хімічного препарату Гропринозин.

Передозування

Випадки передозування не встановлені. При передозуванні може виникати підвищення концентрації сечової кислоти в плазмі крові і в сечі. При передозуванні – промивання шлунку і симптоматична терапія.

Термін придатності. 3 роки

Умови зберігання. При температурі не вище 25 °С.

Категорія відпуску. За рецептом.

Виробник. ТОВ "Гедеон Ріхтер Польща".

Місцезнаходження виробника і адреса місця здійснення його діяльності. Вул. кн. Ю. Понятовського, 5, Гродзиск Мазовецький, 05-825, Польща.

Заявник. ВАТ "Гедеон Ріхтер", Угорщина.

Місцезнаходження заявника. Н-1103, Будапешт, вул. Демре, 19-21, Угорщина.

Ціна. Таблетки Гропринозин 500 мг №20 – від 104 грн. до 120 грн. Таблетки Гропринозин 500 мг №50 – від 250 грн. до 305 грн.

Читайте найважливіші новини в Telegram, а також дивіться цікаві інтерв'ю на нашому YouTube-каналі.

Новини партнерів

Загрузка...

Популярні статті

Новини партнерів