Олександр Левченко

Посол України в Хорватії та Боснії і Герцеговині 2010-2017 рр.

Чому ветеранський омбудсмен – це важлива інституція (рос.)

4 лютого, 12:03

Омбудсмен в перекладі зі шведської значить "представник", посадова особа, на яку покладаються функції контролю за дотриманням законних прав та інтересів громадян в діяльності органів виконавчої влади і посадових осіб. Офіційні назви омбудсмена в різних країнах розрізняються. На сучасному етапі їх інститут діє в понад 100 країнах світу.

Реклама

Причому є різні категорії омбудсменів. Від дотримання прав людини, як найважливіші за функцією, до уповноважених за напрямками людської діяльності – банківський омбудсмен, регіональний омбудсмен, омбудсмени з прав дитини, з питань меншин, з питань освіти, з питань інформації, з питань гендерної рівності та інші.

За сім років військової агресії, в державі, на жаль, не створено ефективного механізму правового захисту та правової допомоги тих, хто самовіддано захищав та захищає Україну.

Ветерани, учасники бойових дій заслуговують на гідне забезпечення їх прав, адаптацію до мирного життя та розвиток власних спроможностей. Викликає занепокоєння, що під час російсько-української війни в рази збільшилась кількість звернень військовослужбовців, добровольців, учасників бойових дій щодо порушення їхніх прав, відсутності якісного юридичного супроводу.

Особливого резонансу набувають факти порушення кримінальних проваджень щодо захисників України.

Зрозумілі юридичні аспекти правоохоронної діяльності, таємниці слідства, неможливості втручання сторонніх осіб у його хід. Разом з тим, держава не може стояти осторонь проблематики правової підтримки ветеранів. Тому видається очевидним, що запровадження інституту ветеранського Омбудсмена допоможе державі у розширенні спроможностей захисту прав ветеранів.

На нього покладатимуться функції моніторингу та контролю дотримання законних прав та інтересів захисників України у діяльності органів виконавчої влади та посадових осіб. Ця структура охоплюватиме весь спектр питань з надання правового захисту ветеранів, взаємодіятиме з існуючими інституціями з прав людини і підсилюватиме та доповнюватиме їх.

Кожен ветеран, у яку б життєву ситуацію не потрапив, має відчувати, що захист його прав є пріоритетом для держави.

Реклама

Сьогодні держава, правоохоронні органи та суспільство потребують якісної медіації процесу забезпечення законних прав людей, які захистили країну та повернулися з війни. Кожен захисник має знати куди звертатися у разі виникнення порушення його прав, відповідних дій правоохоронних органів, яка інституція відповідає за надання правових та соціальних гарантій. Чим більше буде задіяно правових механізмів, чим краще вони будуть прописані, тим більша кількість захисників отримає допомогу. Через наслідки війни є велика кількість ветеранів, що потребує адвокації та первинної правової допомоги.

В тренді
"Побочки" від вакцини: які симптоми проявилися у медиків після щеплення від COVID-19

Після проведення моніторингу стану дотримання прав і свобод ветеранів війни у слідчих ізоляторах, установах виконання покарань Державної кримінально-виконавчої служби, ізоляторах тимчасового тримання Національної поліції, а також в інших сферах суспільної діяльності (нетолерантне ставлення з боку працівників органів влади, місцевого самоврядування та пересічних громадян) встановлено необхідність посилення роботи в даному напрямку діяльності.

Мінветеранів виступило з ініціативою створення при відомстві інституту Уповноваженого із захисту прав ветеранів, що не дублюватиме, а доповнюватиме повноваження вже існуючих правозахисних структур. Ця робота розширить сферу підтримки наших ветеранів, родин загиблих героїв, від яких надходить велика кількість звернень щодо порушення їх прав. У співпраці з Мінюстом Мінветеранів розпочало роботу щодо дотримання прав ветеранів у колоніях і СІЗО. Відповідна робота проводиться зі Службою пробації, МВС та Нацполіцією.

Є велика кількість проблемних питань, які зараз існують у нашій державі, що потребують такого інституту, який міг би допомагати урядові та Уповноваженому Верховної Ради з прав людини. Ведуться консультації з правозахисними організаціями для усвідомлення, на якому рівні буде запроваджено цей інститут. Передбачається, що Уповноважений зі справ ветеранів опікуватиметься додержанням прав і законних інтересів ветеранів, захисників України та членів їх родин.

За результатами моніторингу й звернень Омбудсмен, у межах повноважень, вживатиме заходів щодо усунення порушень і причин, що призвели до їх виникнення. Уповноважений також матиме право подавати до Кабінету Міністрів України пропозиції щодо забезпечення законних прав і інтересів ветеранів, направлення відповідних звернень до державних органів.

Реклама

З огляду на важливість питання, було запрошено ветеранські організації, громадськість, активістів, експертів, правозахисників долучитися до процесу створення інституції ветеранського Омбудсмена, як елементу забезпечення національної стійкості.

Таким чином, інститут Уповноваженого (Омбудсмена) з питань ветеранів буде займатися конкретною роботою великої суспільної ваги.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...
Хочеш бути в курсі останніх подій?
Підпишись на повідомлення. Показуємо тільки термінові і важливі новини.
Хочу бути в курсі
Я ще подумаю
Будь ласка, зніміть блокування повідомлень в браузері!

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти