Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти

Через війну на Донбасі люди відмовляються всиновлювати дітей

28 травня 2015, 18:23

Цей напрямок перестав бути пріоритетним

Керівник програми «Сирітству - ні» Дар'я Касьянова. Фото: прес-центр.

Керівник програми «Сирітству - ні» Дар'я Касьянова. Фото: прес-центр.

До початку війни на території Донецької та Луганської областей проживало майже 1 мільйон дітей віком до 18 років. Згідно з даними, озвученими Гуманітарним штабом Ріната Ахметова, на 1 травня 2015 в зоні протистояння знаходяться майже 500 тисяч дітей, у тому числі 14 тис. дітей з інвалідністю, понад 7 тис. дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, більше 30 тис. новонароджених дітей, які втратили можливість отримувати державну допомогу. Такі дані сьогодні під час прес-конференції в інформаційному агентстві "Українські новини" озвучила Дар'я Касьянова, керівник програм "Сирітству – ні" і "Психологічна допомога" Гуманітарного штабу Ріната Ахметова.

При цьому, за статистикою Міністерства соцполітики, всього 150 тисяч дітей зареєстровані як тимчасові переселенці. А це всього 15%. "Де решта дітей – не зрозуміло. Якщо в 2013 році на Донбасі народилися 61 тис. дітей, які були зареєстровані, то на 1 травня 2015 ми знайшли інформацію про те, що зареєстровано всього три тисячі дітей. У теж час більше 30 тисяч дітей народилося за минулий рік тільки в Донецькій області і більшість з цих дітей не отримали реєстрацію, а отже, не можуть отримати будь-які соціальні виплати", – зазначила вона.

Далі Дар'я Касьянова привела наступні цифри. На 01.01.2015 у Донецькій області є 9 871 дітей-сирот та дітей позбавлених батьківського піклування. З них на підконтрольній території проживає – 4 615 дітей, на непідконтрольній – 5 256. Під опікою громадян на підконтрольній українській влади території – 3 606 дітей, на непідконтрольній – 3 560. В інтернатних установах Донецької області (непідконтрольні території) проживають 2 376 дитини. У прийомних сім'ях та дитячих будинках сімейного типу – 931 дитина. З них на підконтрольних територіях – 640 дітей, на непідконтрольних – 251 дитина, в тому числі 40 дітей в РФ. "Ми з цими сім'ями підтримуємо зв'язок. Вони зараз не мають законних підстав повернутися, тому що бояться, що дітей можуть забрати. Адже для того, щоб дитина перебувала в прийомній сім'ї, необхідні певні умови, в тому числі і житло. У більшості сімей, які виїхали за межі непідконтрольних України територій, будинки або зруйновані, або вони проживають в орендованих квартирах або гуртожитках", – розповіла керівник програми "Сирітству – ні".

Реклама

3825 дітей, які були евакуйовані із зони бойових дій, на сьогоднішній день проживають в інтернатних установах України. Примітний той факт, що у цих дітей є батьки. І тільки 15% (657 дітей) – сироти або діти, позбавлені батьківського піклування. "Я думаю, що це пов'язано, насамперед, з тим, що держава намагається реалізувати право дитини на освіту. При цьому порушується базове право дитини на сім'ю", – впевнена Касьянова.

Ще один момент, який насторожив фахівців. У Дніпропетровській області ті інтернати, які два роки тому були закриті і реформовані, знову відкрили свої двері для дітей із зони конфлікту. "Нас бентежить, насамперед, те, що це спеціалізовані установи, призначені для дітей без норми інтелекту. Тут діти не отримують документи про середню освіту, а всього лише довідку. З нею дитина не зможе перейти в нормальну школу або вступити до вузу", – зазначила Дар'я Касьянова.

В тренді
З'явилося відео початку пожежі в одеському коледжі, зняте студентом

Що стосується усиновлення дітей, на сьогоднішній день на сайті проекту "Сирітству – ні" (sirotstvy.net) знаходиться понад 11 тисяч анкет дітей (з них 10 995 з Донецької і 690 з Луганської областей). "Ми можемо констатувати, що процес усиновлення в цьому році просувається вкрай слабо. У тому числі й тому, що у держави цей напрям пішов з пріоритету. З січня в нові сім'ї було влаштовано 260 дітей – 41 дитина з Донецької області і 3 з Луганської. Для порівняння: торік за аналогічний період часу було усиновлено більше 600 дітей", – навела вона сумну статистику.

Але не все так погано. Приміром, на Гарячу лінію порталу "Сирітству – ні" і Гуманітарного штабу Ріната Ахметова продовжують надходити дзвінки від сімей, які бажають усиновити дітей. Багато людей зацікавлені в усиновленні дітей із зони бойових дій, у яких загинули батьки.

Всі подробиці в спецтемі Протистояння на сході України

Читайте найважливіші та найцікавіші новини у нашому Telegram

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...