Донеччани: "Ми в курсі, хто вбивав і мародерствував – але говорити вголос поки страшно"

21 липня 2018, 10:48

Глеб Широков

Жителі окупованого міста розповіли про "подвиги" бойовиків

ЖителіДонецька,окупованогобойовикамитакзваної"ДНР",розповілипро мародерство,грабежіта інших"подвиги",свідкамиякихїмдовелосястати.

"Всечастішеічастіше,колиярозмовляювДонецькузтими, хто підтримувавтакзвану"ДНР",ястикаюсяне простозкрайнімзапереченнямпідтримки(хочаточнознаюпро це),алеіфразою:"Аязнав(знала)!"щодотого,щовідбувалосязарокивійни",-розповівдонеччанинЄвгенПривалов.

Як прикладвінзгадаврозмовупро бойовиків-мародерів,які"обчищали"в2014-2015рокахприватнийсекторбіляаеропорту,населищішахти"Жовтнева",наПутилівціітакдалі.

"Я точно пам'ятаю, як мені чотири роки тому мій колишній приятель кричав: "Це все брехня, мародери тільки українці,"наші хлопці" ніколи в житті ..." А при недавній зустрічі розказував, як "козаки" "обнесли" будинок його старої родички. "Не може бути!" - кажу я саркастично. - Уяви собі! - кип'ятиться він. - І на початку війни вони ж мародери! "-" Та ти ж мені доводив, що це не вони! "-" А я знав, що вони, але не можна було вголос про це говорити! "- заявив він.

Продовжуючи розмову, Євген демонструє повідомлення "офіційних структур "ДНР":" Верховний суд ДНР 18 липня 2018 року виніс вирок у відношенні десяти осіб, що займалися в період 2014-2015 років грабежами, викраденнями людей, вимаганням і вбивством в складі стійкої озброєної групи. Всі засуджені діяли під прикриттям членства в громадській організації "Козачий союз" Область Війська Донського "... За сукупністю вчинених засудженими злочинів одна людина була засуджена до смертної кари, вісім – до довічного позбавлення волі, ще один член банди – до 13 років в'язниці
".

Іцейфакт-далеко неєдиний.

"Язнав,щообстріллікарніВишневськогов 2014 роцівівсязрайонуГладківка,точніше-віддитячоїзалізниці.У напрямкупостріліввсебулозрозуміло,апотімвжемісцевібачили,якїхав"Град".Алевсюдийшлаінформація,щоцестріляютьукраїнськівійськові,хочазвідки?Втійстороні,звідкийшлипостріли,не булоінемаєпозиційЗСУ",-говоритьдонеччанинЮрій.

1532159033.1627

Такожгородянирозповідаютьпро те,якнасправдівідбувавсяобстрілтролейбусаврайоніБоссе.

"Звичайно,ніякі"Гради"зАвдіївки,яквідразурозповілинамбойовики,сюдипростоне долетілиб-все знаходитьсянапротилежнійоколиці Донецька.Булапридуманаверсіяпро"блукаючийсміттєвоззмінометом".Потімбулизатриманіякісьлюди,росіяни,якихзвинуватиливобстрілі.Загалом,нісенітницьбулобагато-алюдизагинули...Всі, хтобувнамісцітрагедіїбачив,звідкиічомустріляли.Апізнішез'явилосявідео,дебойовиксампояснює,щодо чого.Всього-на-всьогорозборкитихже"козаків"-і15загиблихмирних..."-розповівЮрій.

Можливо,хтосьзасумніваєтьсявправдивостіцихслів.Однакцеповністюзбігаєтьсяз"неофіційноюточкоюзору",що існуєвнароді,а ненателеканалахівгазетах,підконтрольнихбойовикам.

"Виявляється, всі мої знайомі прихильники "ДНР" знали, що "референдум" в 2014 році був фейковим, що бюлетені друкувалися на ксероксах в обладміністрації і видавалися в будь-якій кількості всім, хто захотів, на ділянках. Знали, що бойовики обстрілюють позиції українців і відразу – житлові квартали Донецька, імітуючи відповідь. Виявляється, все знали з самого початку, що у людей "віджимають" квартири, автомобілі, бізнес – але вголос щиро засуджували "свідомих, які брешуть". Я знаю, що вантажівку на Путилівському мосту в 2014 році розстріляли такі ж бойовики. Про це йшлося відразу, потім поширювали чутки, що це ЗСУ, і тільки недавно якийсь із "командирів" зізнався, що так, такі свої, – розповів житель Макіївки Віталій. - Але як таке говорити нам, мирним жителям? Відразу можуть загребти на "підвал". До речі, існування "підвалів МДБ" теж заперечується "офіційно", але всі знають, що вони є. Так ми ж бачили на самому початку всього цього жаху, як на Щорса, біля будівлі колишнього СБУ стояли жінки, які запитували у охоронців, як їм знайти своїх чоловіків, синів, як їм передати поїсти, одягнутися .... Потім жінки плакали, бо охоронці їх, грубо кажучи, посилали…"

Виявляється,прихильники"ДНР"знали,щоРосія неприєднаєДонбас-але"чомуб несподіватися?"Знали,щорегіонне виживесамостійно,щошахтидоведетьсязакриватичерез відсутністьзбуту,щолюдибудутьїхативпошукахкращої долі,ане зображати"патріотівДНР"-алемовчали.

"Араптомбивсевийшло?"-задаєтьсявмережахпитанням"адептнародноїреспубліки"Світлана.Увідповідьвонаотрималапрокляттявимушенихпереселенців,які втратилибудинок,роботу,перспективи,атакожколишніхпрацівниківвугільнихпідприємств,якихзвільняютьунікудиззатопленихшахт.

"Мизнали,звичайно,щобудевійна,аледумали,щоРосіяшвидконаведепорядок...Мизнали,щоросійськагуманітаркапродаєтьсявмагазинахдружиниЗахарченко,алещомимоглизробити?-кажедонеччанка,колишня"шанувальницярусского міра"АннаСвіріна.-Знаєте,всі знають,яквонотутнасправді,алевсі мовчать-бобояться.Іявжесамасебененавиджузате,щопідтримувалаколисьцихзлочинців".

Донеччаникажуть,щовкурсііобстрілів,імародерств,івбивствбойовикамимирнихгромадян,протеговоритипро цевонине хочуть-в усякомуразі поки що.Людизалякані(не рахуючитих,комубрехатинаказаностатутомаборобочої інструкції),не вірятьтелевізору(знову ж таки -не рахуючитих,хтовтративздатністьаналізуватиінформацію).

"Можливо,колисьжителіДонецькарозкажутьвсещобачилиічули,ізнализаціроки.Алепокитількипочинаютьпрозріватиті,хтовперто нехотівбачитисвавілля.Думаю,скоровсіжахнутьсяіперестанутьбоятисяговорити,щоунасвідбуваєтьсянасправді",-резюмуєжительДонецькаОлександр.

Нагадаємо,ранішежителіДонецьказізналися,щовонившоцівід"нововведень"окупаційної"влади"івтомилисявід"ініціатив"івитівоктакзваної "владиДНР",якімало нещодняпідносятьнеприємнісюрпризидонеччанам.Зачотири рокибільшістьжителівзапевняють,щомайжепересталиреагуватинаякісьнововведення,боячисьзавласнінерви.Однакстримуватисявдаєтьсяне всім.Люди говорять: "Кожень день – тріумф ідіотизму".

Також ми писали про враження донеччан від чотирьох років, які пройшли з того моменту, як проросійські бойовики залишили Слов'янськ і Краматорськ, щоббезперешкоднодійтидоДонецькаізакріпитисятут,перетворившимістозпромисловогомегаполісувпровінційнеселищеналініїфронту.

Всі подробиці в спецтемі Протистояння на сході України

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися
Читайте Segodnya.ua у Google News

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...
Хочеш бути в курсі останніх подій?
Підпишись на повідомлення. Показуємо тільки термінові і важливі новини.
Хочу бути в курсі
Я ще подумаю
Будь ласка, зніміть блокування повідомлень в браузері!

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти