Ефективна модель лікування туберкульозу Фонду Ахметова допоможе державі економити мільйони гривень

25 серпня 2015 12:56

У Донецькій області підбили підсумки проекту Фонду Рината Ахметова "Амбулаторна модель лікування хворих на туберкульоз"

У Краматорську Донецької області підбили підсумки спільного проекту Фонду Рината Ахметова і Краматорського протитуберкульозного диспансеру.

Реклама

У серпні минулого року Фонд Рината Ахметова (ФРУ) розпочав проект на основі міжнародних практик амбулаторну модель лікування хворих на туберкульоз в Краматорську. В рамках проекту була створена мобільна бригада, що складається з медичної сестри, водія і лікаря, який виїжджав в міру необхідності. Шість разів на тиждень мобільна бригада виїжджала до хворих на туберкульоз на будинок, на роботу, в зручний для пацієнта місце для прийому протитуберкульозних препаратів на легковому автомобілі, який був придбаний також за рахунок коштів ФРУ.

"Лікування туберкульозу – це командна робота медиків і соціального працівника. У рамках спільного проекту з Фондом Рината Ахметова всі обстеження хворому робилися на дому – забір крові, мокротиння, введення ін'єкційних препаратів. Соцработник допомагав з купівлею продуктів, доставкою препаратів. 300 гривень на місяць, як оплата за щоденний прийом ліків, для багатьох пацієнтів було величезною мотивацією. І часом грошовий фактор виявлялася важливішою всіх інших. У проекті все було дуже досконально продумано", – коментує головний фтизіатр Донецької області Наталя Клименко.

Мобільна бригада здійснювала контрольні рентген обстеження для хворих на туберкульоз. Кожні 4-6 місяців, залежно від типу захворювання, на спеціальній машині, яка ізолює медпрацівників від пацієнта, останній доставлявся в диспансер для обстеження і назад. У випадках, коли у хворого з'являлися побічні ефекти на протитуберкульозні препарати або потрібна лікарська консультація, до мобільної бригаді під'єднувався лікар, який консультував пацієнта на дому.

Такий вид амбулаторного лікування пацієнтів значно дешевше, ніж стаціонарне, що зменшує витрати держави, а ефективність лікування збільшує. Дана модель лікування туберкульозу допоможе державі економити мільйони гривень.

Реклама

"Даний вид медичної допомоги апробувався в Україні вперше. Фонд Ріната Ахметова надав технічну та матеріальну підтримку для його здійснення. Результати проекту доводять його ефективність: звичайний туберкульоз був вилікуваний у 100% хворих, мультирезистентний – в 75%. Випадки невдачі, були пов'язані з дуже широким профілем резистентності, для лікування яких в Україні в принципі відсутні препарати", – зазначає результати проекту менеджер з моніторингу та оцінки протитуберкульозних заходів Фонду Ріната Ахметова Інна Мотрич.

В тренді
Бойовики на Донбасі обстріляли житловий сектор і поранили мирного жителя. Як їх покарали ЗСУ
Українські військові захищають нашу територію.

Крім цього, така модель економічна. В рамках проекту був підготовлений інструмент розрахунку нового фінансового механізму, в основі якого лежить не "ліжкового" фінансування ("кошторисно фінансування"), а плата за медичну послугу. Зараз тільки на утримання протягом півроку одного хворого на туберкульоз (не рахуючи коштів на медикаменти та обстеження) держава витрачає близько 16000 грн. Мобільні бригади (з урахуванням мотивації пацієнтам у розмірі 300 грн. на місяць і сплати податків) – близько 10 000 грн.

"Цей досвід буде цінний і для інших регіонів. Порівнюючи його з іншими моделями, можна сказати, що він оптимальний для амбулаторного лікування хворих з туберкульозом. Результати проекту ми плануємо представити у Національній раді з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції при Кабінеті Міністрів України", – говорить про подальшу долю проекту Інна Мотрич.

Як відомо, у серпні 2014-го Ринат Ахметова прийняв рішення про створення Гуманітарного штабу, який об'єднав ресурси Фонду, ФК "Шахтар" і активів групи SCM, з метою надання максимальної допомоги мирному населенню Донецької та Луганської областей. З 22 серпня штаб почав доставляти продукти та медикаменти мирному населенню по обидві сторони лінії зіткнення, надаватимуть психологічну допомогу жителям Донбасу і вимушеним переселенцям. Гуманітарний штаб Рината Ахметова регулярно вивчає гуманітарні потреби жителів зони конфлікту для забезпечення максимально ефективної допомоги.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти