Фонд Ріната Ахметова і Медіа Група Україна оголосили 2016 рік – "Рік наставництва і усиновлення"

13 квітня 2016, 17:36

Мета гуманітарної ініціативи - дати дитині шанс знайти нову родину

Прес-брифінг Фонду Ахметова. Фото: прес-центр.

Прес-брифінг Фонду Ахметова. Фото: прес-центр.

Фонд Ріната Ахметова і Медіа Група Україна оголосили про спільну гуманітарну ініціативу "Рік наставництва і усиновлення". Про це 13 квітня, в Києві під час прес-брифінгу в ІА "Українські новини" повідомила Римма Філь, координатор Штабу Ріната Ахметова. "Людство повинно зробити все можливе, щоб викорінити сирітство і діти виховувалися в родинах. Щоб у кожної дитини були мама і тато. Ця ситуація особливо загострилася протягом останніх двох років, коли почалася війна на сході України", – зазначила вона.

За даними, близько 5000 дітей на Донбасі стали сиротами через військові дій. Працівниками Державтоінспекції зафіксовано 800 випадків придбання дітьми статусу сироти через те, що їхні батьки залишилися в зоні АТО або зникли безвісти. "Це серйозна проблема і природно вона дуже близька для Фонду Ріната Ахметова, який протягом останніх восьми років системно займався викоріненням сирітства. Ми допомагали дитячим будинкам сімейного типу, інтернатним закладам. Щоб допомогти дитині знайти сім'ю ми взялися за активізацію програму "Сирітству – ні!" І в цьому році спільно з Медіа Група Україна оголошуємо "Рік наставництва і усиновлення". Мета ініціативи – дати дитині шанс отримати сім'ю і зробити так, щоб максимальна кількість людей усиновила дітей, які перебувають зараз в різних інтернатних установах", – розповіла координатор Гумштабу.

В рамках гуманітарної ініціативи протягом року планується суттєво посилити всеукраїнський портал "Сирітству – ні!", зробити його ще більш ефективним та інформативним, щоб максимально спростити майбутнім батькам процес усиновлення, а наставникам – процес підготовки. "За допомогою цього порталу будь-який громадянин України, будь-який житель на нашій планеті може подивитися в очі діткам, які шукають батьків", – зазначила Філь.

Реклама

Також буде проведена національна інформаційна кампанію, яка допоможе змінити ставлення до усиновлення і тим самим збільшити кількість усиновлених дітей, залучити до боротьби з сирітством максимальну кількість союзників. "У фокусі нашої уваги завжди були історії, пов'язані з людьми. І часто це були успішні історії, тому що успіх мотивує на те, щоб його повторювати. Давно співпрацюючи з Фондом Ріната Ахметова в рамках телепроекту "Говорить Україна", ми розуміли, що проблема сирітства дуже важлива для країни і її населення. Завдяки проекту батьки та діти знаходили один одного. Проект допомагав наставникам, які виховують прийомних дітей, в кризових ситуаціях. Телеканал "Україна" і портал "Сегодня" може розповісти про ініціативи Фонду Ріната Ахметова аудиторії чисельністю в 30 млн осіб", – заявила директор зі стратегічного маркетингу Медіа Групи Україна Ольга Захарова.

В рамках ініціативи "Рік наставництва і усиновлення" Медіа Група Україна реалізує інформаційну кампанію, а також розробить освітню стратегію для дітей старше 12 років, організовує доступ до безкоштовних освітнім онлайн-ресурсів, таким як: IT-освіта, іноземні мови, різні профорієнтаційні тести для вибору майбутньої професії, презентації грантових програм, інформування про курси.

Крім того, заплановано новий проект під назвою "Наставництво". "Статистика показує, що дітей старше 12 років практично не всиновлюють, так як сім'ї віддають перевагу більш маленьким дітям. У зв'язку з цим підлітки виходять у самостійне життя абсолютно не адаптованими, часто вони не вміють навіть заварити чай. Метою проекту "Наставництво" є підготовка до самостійного життя дітей-сиріт, які перебувають в інтернатах і дитячих будинках і після їх виходу з установ, через наставництво. В рамках проекту Фонд підготує і навчить наставників для дітей-сиріт, які допоможуть дітям підготуватися до дорослого життя", – роз'яснила Римма Філь, додавши, що Фонд Ріната Ахметова буде максимально допомагати державі і громадам в боротьбі з сирітством.

З 2008 року Фонд реалізовував проект "Сирітству – ні!" в партнерстві Міністерством соціальної політики та ВГО "Магнолія". Завдяки фінансуванню Фонду, співробітники "Магнолії" займалися наповненням сайту "Сирітству – ні!" і виготовляли відео-ролики з дітьми. З квітня 2016 року "Магнолія" вийшла з проекту. "Ми дякуємо організацію за співпрацю. Ми продовжуємо вважати, що чим більше організацій вирішують проблеми сирітства в Україні, тим більше дітей мають шанс знайти батьків і знайти щастя в родині", – зазначила Римма Філь.
Міністерство соціальної політики України підтримало ініціативу "Рік наставництва і усиновлення". "Ми вдячні, що є такі гуманітарні ініціативи, як ваша. Ми раді, що є громадські організації, які допомагають державі в цьому складному процесі – в усиновленні, в розвитку сімейних форм виховання, в розвитку соціальних послуг для сім'ї. Від того, як буде працювати соціум в цілому, буде залежати і те, як зможе сім'я виховувати своїх власних дітей", – заявив заступник директора Департаменту – начальник відділу соціального захисту дітей Міністерства соціальної політики України Володимир Вовк.
"Ми особливо дякуємо Міністерство соціальної політики і всі служби у справах дітей в регіонах і містах за багаторічну співпрацю. Ми будемо і надалі мають намір співпрацювати для того щоб діти знаходили свої сім'ї", – підсумувала координатор Гуманітарного штабу Ріната Ахметова.

В тренді
Пункт пропуску на кордоні з Угорщиною відновив роботу: що відбувається на КПП

Реклама

Довідка: Фонд Ріната Ахметова – визнаний лідер в боротьбі з сирітством в Україні. Але жоден приватний фонд не в змозі самостійно впоратися із завданням такого масштабу, як подолання сирітства. За 8 років роботи 8084 дитини знайшли свої родини. Створено всеукраїнський портал з національного усиновлення www.sirotstvy.net, на якому розміщена інформація про дітей, які можуть бути усиновлені. Відкрита безкоштовна гаряча телефонна лінія з питань усиновлення (0800 50 14 14), де можна отримати консультацію фахівця з питань національного усиновлення. Відкрито 31 дитячий будинок сімейного типу в Донецькій, Дніпропетровській, Луганській, Львівській, Кіровоградській областях та у м.Києві. ФК "Шахтар" є партнером Фонду в області реалізації програми "Сирітству – ні!". В рамках партнерства гравці і головний тренер "Шахтаря" активно просувають ідею національного усиновлення, відвідують дитячі будинки і надають допомогу дітям-сиротам. Співачка Ані Лорак в рамках проекту "Сирітству – ні!" Презентувала кліп на пісню "Сниться сон". Автори пісні – композитори Ігор Крутой та Ігор Ніколаєв.

Довідка про телеканал "Україна"
"Україна" – один з провідних національних телеканалів країни. За підсумками 1-го кварталу 2016 р займає 1 місце в рейтингу загальнонаціональних каналів, з часткою 11,25%, рейтингом 2,23% за аудиторією старше 18 років, вибірка "50 тис.+". Загальне покриття телеканалу "Україна" на початок 2016 року становить 91,1% всіх домогосподарств України. Передача сигналу здійснюється за допомогою аналогової передавальної мережі, кабельних мереж, мережі цифрового мовлення Т2 і через супутник. В ефірі інформаційне, пізнавальне, розважальне, художнє і спортивне мовлення. Активно розвивається виробництво власних телепрограм, фільмів і серіалів. Канал "Україна" входить в ТОВ "Медіа Група Україна" (об'єднує також молодіжний телеканал "НЛО TV", тематичні канали "Футбол 1" / "Футбол 2", тематичний канал Індиго TV, "Регіональну Медіа Групу", сейлз-хаус "Медіапартнерство", компанію "Діджитал Скрінз" (oll.tv), продакшн-компанії "Теле Про", Front Cinema і "Допоможемо ТБ", а також холдинг "Сьогодні Мультимедіа"). http://kanalukraina.tv

Довідка про "Сьогодні Мультимедіа"
ПрАТ "Сьогодні Мультимедіа" – великий видавничий холдинг, який володіє власними друкованими потужностями. До складу холдингу входить 8 видань суспільно-політичної, інформаційно-розважальної та рекламної спрямованості, серед яких – загальнонаціональна газета "Сегодня", новинний портал www.segodnya.ua/ua, ряд регіональних видань і їх онлайн-версій: "Приазовский рабочий" та www.pr.ua, "Донецькі новини" та www.dnews.donetsk.ua, "Вечерний Донецк" і www.vecherka.donetsk.ua, а також журнал "Vogue" і цифровий журнал "Мій вікенд", друкарні в м Вишгород та м Маріуполь, прес-центр в Києві з широким спектром послуг і можливостей. Холдинг "Сегодня Мультимедиа" входить до складу "Медіа Група Україна".

Сегодня.ua – один з найбільших в Україні суспільно-політичних інтернет ресурсів. Створено в 2007 році. Входить до складу видавничого холдингу ПрАТ "Сьогодні Мультимедіа". За даними компанії Геміус Україна в лютому 2016 року місячна аудиторія сайту склала 3,3 млн. осіб.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти