Підсумки зустрічі "нормандської четвірки": реакція донеччан і військових експертів

22 жовтня 2016, 07:50

Зайцев Василій , Станіслав Донець , Дмитрий Сопкін

За словами місцевих жителів, бойовики нагнітають масову істерію, заявляючи, що поліцейська місія ОБСЄ прийде, щоб "руйнувати будинки і вбивати людей"

Бойовик на Донбасі. Фото: AFP

Бойовик на Донбасі. Фото: AFP

Черговазустріч"нормандськоїчетвірки"увечерівсереду,19 жовтня,пройшлазлегкаповз Донецькідонеччан.Деньбувнасиченийподією-похоронамиодіозногобойовикаМотороли,ісилидочекатисярезультатівзустрічіпізноприсутніхлідерів"четвірки"булине у всіх.

"Людейзмушувалироззброювати"поліцейськихОБСЄ"

Втім,ранокчетвергапідбадьоривбагатьох:сталовідомо,щозбільш-меншконкретнихрішень,прийнятихвночі,введенняполіцейськоїмісіївДонбасєсправоюмайжевирішеною.Всі іншімоменти-відведенняозброєнняірозведенняконфліктуючихсторін,обмінвійськовополоненими,примарнівиборинаДонбасіта інше-всецедаліобговоренняіпропозиційрозробитиякусь"дорожнюкарту"не пішла.

Реклама

Нічогодивногоабоновогодлядонеччанне відбулося.Мирніжителі,далеківідвисокоїполітики,за їх власнимисловами,зрозумілилишеодне:ймовірністьпоявизбройноїмісіїнаДонбасіщебільшезбільшилася.Іякнаслідок-можезбільшитисятакежзбройнепротистояння.

"Буквальнокількаднівтому "потішніполки"-аінакшеяназватиїхне можу-ззігнанихнещаснихбюджетниківвчилися "протистояти озброєніймісії".Кажуть,навітьвідпрацьовували,якправильнороззброювати "поліцейськихОБСЄ".Цебулобсмішно,якби небулотаксумно,-говоритиколишнійвикладачОлександрВасильєв.-Простихлюдейзмушуютьнападатинаозброєних,які перебуваютьтутвідповіднодо міжнародних угод,поліцейських.Цікаво,якою будереакціяОБСЄ?"

За словами донеччан, бойовики нагнітають масову істерію, заявляючи, що поліцейська місія ОБСЄ прийде, щоб "руйнувати будинки і вбивати людей". "Нам начальниця на роботі розповідала, що це будуть "миротворці" як НАТО, які будуть кидати бомби з літаків, що це буде збройне вторгнення і нас захопить Європа. Наші літні співробітниці схопилися за валер'янку, молоді подумки покрутили біля скроні пальцями і розійшлися, – каже донеччанка Ангеліна Степанюк. – У нас люди похилого віку взагалі вірять в усі жахи, що їм кажуть – настільки задурити у них мізки пропагандою з телевізора".

283057-01-08

Реклама

Фото: AFP

"Прогресє,Мінськийпроцесне помер"

В тренді
Пункт пропуску на кордоні з Угорщиною відновив роботу: що відбувається на КПП

Військово-політичний експерт Дмитро Тимчук зазначив, що згода Путіна на введення поліцейської місії ОБСЄ здивувало всіх. "Він досить легко погодився на зміну формату міжнародної місії працює на Донбасі. Але ж це раніше дуже сильно дратувало Москву, яка не допускала ніяких варіантів – ні миротворців ООН, ні збройної місії ОБСЄ. Зараз начебто погодилися, але поки тільки на словах, – розповів Сегодня.ua Тимчук. – Потрібно розуміти, що збройна місія ОБСЄ – поліцейська місія. І вона не буде мати абсолютно ніякого значення, поки не почнеться процес роззброєння бойовиків. що може зробити група поліцейських з 3-4 осіб з пістолетами проти бронетехніки, артилерії і гранатометів? А варіант введення повноцінної збройної місії – з бронетехнікою, авіацією і так далі, як я розумію, таке питання не стоїть", – резюмував експерт.

ЗасловамиТимчука,конкретногорезультатувідзустрічівБерлінінемає,єлишедомовленості."Всеробитьсядлятого,щобпоказати-прогресє,Мінськийпроцесне помер,"нормандськачетвірка" вбойовомустрою-всеяк годиться.Але,насправдірезультатитребаоцінюватиза тими документами,якібудутьпідписанііматимутьсилуміжнароднихдомовленостейзгарантіямисторін.Тодівжеможнаговоритипроякийсь результат",-резюмувавТимчук.

Реклама

"Єдине,про щоможнаговорити-про закриттякордону"

Позбавленеконкретики,алемаєнебезпечнінаслідки-такохарактеризувавчерговузустрічлідеріввійськовийекспертГеоргійСалманішвілі.Вінвважає,щонесподіванапоступливістьПутіназ питанняпоявинаДонбасізбройноїмісіїОБСЄ-це непоказникслабкостіросійськогопрезидента,апродуманийхід.

749596-01-08

Фото: AFP

"Давайте уявимо собі поява поліцейських ОБСЄ, наприклад, в Донецьку, де їх вже "чекають" – і без того нахабні бойовики і накручені ними ж місцеві жителі. Працювати "поліцейські" будуть і вночі, і біля лінії фронту. Через скільки днів пропаде перший патруль? Другий? І яку реакцію це викличе в світі? Обурення і введення повноцінних миротворчих військ. На це і розрахунок – під приводом захисту російськомовного населення або ще якимось тут з'являються російські солдати. Починається якщо не третя світова, то серйозне військове протистояння, в порівнянні з яким 2014-й рік видасться тихим і спокійним, – міркує Салманішвілі. – Звучить як безглузда фантазія, так? Але ж незадовго до початку другої світової війни все саме так і думали: "Не може бути, не віримо!"

Експерт вважає: єдине, про що варто говорити і в Мінську, і в Берліні, і скрізь – це закриття неконтрольованої України ділянки кордону з Росією. "Це не панацея, але реальний крок до будь-якого щось врегулювання ситуації. Скоротити обсяг завезеної на Донбас зброї – і починати відвойовувати території силами власної армії. Я вже говорив, що дипломатичного або політичного рішення проблеми Донбасу немає, як не сумно. Бойовики не покинуть регіон ні за якими угодами або меморандумів. або ж давайте визнаємо, що війна вигідна обом сторонам, тому що на ній зав'язаний хороший, прибутковий бізнес, – і перетворимо Донбас в Придністров'я, заморозивши конфлікт на десятиліття. Шахтарський регіон стане військовим полігоном для відпрацювання зброї і боєготовності солдат чужої армії", – заявив Салманішвілі.

Всі подробиці в спецтемі Зустріч Нормандської четвірки

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти