Нерухомість в Донецьку: "двушку" можна купити за $ 20 тис., а елітне житло дешевшає через сусідство з бойовиками

9 березня 2016 7:50

Зайцев Василій , Станіслав Донець

"Квадрати" в спальних районах дорожчають через "тих, хто повертається"

Реклама

Квартири в Донецьку, що злегка подорожчали перед Новим роком, після початку чергового етапу обстрілів почали стрімко дешевшати. Особливо падіння ціни відчули на собі "квадрати" в новобудовах.

"Дорогі квартири – по $ 100-150 тисяч так і вказуються в оголошеннях, з цією ж ціною. Але коли людям треба реально продати, вони скидають ціну майже вдвічі. Реальний приклад: минулого тижня була продана 4-кімнатна квартира в новобудові на проспекті Панфілова, в престижному районі Донецька. Три місяці тому ми стартували з $ 125 тисяч, люди опустили її до 80 тисяч – і квартиру відразу забрали, – розповіла сайту Сегодня.ua донецький ріелтор Юлія Калініна. – люди ще бояться вкладати в нерухомість великі суми, а $ 20 -30 тисяч – як б не дуже страшно. Тому квартири в спальних районах подорожчали в середньому на $ 15-20 тисяч в кінці минулого року".

___19

Продавцінерухомостівідзначилищеоднуважливутенденцію:недорогіквартиривсечастішекупуютьтакзвані"поверненці".

"Зрозумітилюдейможна:пожившина знімнихквартирах(не завждиза адекватноюціною),вониповертаються.ЇдутьякзУкраїни,такізРосії.Восновному,цесімейнілюди40істаршероків.Їхцікавлятьнайчастішедвокімнатніквартири,не вновобудовах,природно",-поділивсяріелторГеннадійКожушний.

Реклама

Переваги: район необстрілюється

Судячи з оголошень, поки одні повертаються, інші намагаються всіма силами позбутися від донецьких "квадратів". На продаж виставляються житла, на які без сліз не поглянеш. Правда, на думку власників, всього лише "потрібно невеликий ремонт". Але цвіль і мох на стінах можуть відвернути всіх бажаючих, нехай навіть комусь здасться привабливою ціна, наприклад, в $ 9 тисяч – стільки просять за "двушку" у Кіровському районі. Аналогічна ціна – за таку ж квартиру, але набагато чистішу, на тривожній Путилівці, в Київському районі. В цілому, однокімнатні хороми продаються за ціною від $ 9 до $ 17 тисяч в залежності від вартості зробленого ремонту. Втім, є господарі, які хотіли б отримати непогані гроші за "вбиту" квартиру без слідів ремонту, з "бабусиним" сервантом або радянською "стінкою", обідраним лінолеумом і напівіржавою ванною.

__15_

"Уцьомувипадкупокупцівнамагаютьсясхилитидо покупкитим,щозалишаютьмебліікондиціонер,щорайон необстрілюєтьсяідокументинаквартирувпорядку.Алепокупці,побачившибрудіхиткий "буфет",вшоцівжене чуютьніпродокументи,ніпромеблі.За$15 тисячдоларівніхто нехочевкладатисявремонт,тимбільше,колизаціжгрошієпристойніваріанти",-говоритьКожушний.

Двокімнатнідонецькіквартирипочинаютьсявцінівід$20 тисячійдуть,кудитількидозволяютьапетитигосподарів.Зпозначкою "терміново"торгуютьсяквартирив$20-23тисячі,все інше,дорожче,не поспішаючичекаєсвогопокупця.Трикімнатніквартиристартуютьвцінівід$25 тисяч,всередньому,звичайнаціназа"трійку"незалежновідрайону-$30 тисяч.

Реклама

"Царські" квартириінебезпечнесусідство

Про те,якдорогіколиськвартиристрімкодешевшають,можнадізнатисязоголошень.Так,господаріпродаютьтрикімнатнуквартирунабульваріПушкінавсьогоза$90 тисяч.Удовоєннічасивартістьтакогожитламоглабперегнатипозначку100івище.Простоємаленькийнюанс:квартиризнаходятьсявбудівлі,денапершомуповерсірозташованийхудожніймузей- тобтов50метрахвідбудівліоблдержадміністрації,захопленоїбойовиками,якіназиваютьїї"Будинокуряду".

____12

"Небезпечнесусідство-томуіскинулидобреціну.Плюстребапродатитерміново,плюсвтрачаєпопулярність "сталінка"-осьівийшлатакасимпатичнадлякого-тоціна.Хочаслово "віп" доцієїквартиризовсімліпиться",-прокоментувавСегодня.uaдонецькийріелторОлександрКраснухін.

Ще одне небезпечне сусідство – в районі проспекту 25-річчя РККА. Тут проживає відомий командир бойовиків "Моторола" з дружиною і донькою. У разі розборок в середовищі бойовиків або замаху на "Моторолу" можуть постраждати і невинні сусіди. Можливо, саме так думають жителі Донецька, намагаючись продати 4-кімнатну дворівневу квартиру в цьому місці (самий центр шахтарської столиці) зі свіжим ремонтом, з автостоянкою і консьєржем в під'їзді всього за $ 85 тисяч. "Це не ціна для такої квартири, а приблизно її половина, – в один голос говорять продавці нерухомості. – Квартиру буквально скидають, і серед можливих причин такого здешевлення ми бачимо, крім терміновості, ще й не найприємніших сусідів".

Реклама

"Царську",за словамигосподарів,5-кімнатнуквартирубілякінотеатруіменіШевченка(таксамоцентрДонецька)виставилинапродажвсьогоза$80 тисяч.АнайдорожчаквартираДонецьказнаходитьсяу Ворошиловськомурайоні,внійтрикімнатизагальною площею145кв.м.Описквартирискупийілаконічний:"Квартиравідеальномустані.Знаходитьсявтихому,затишномудворику.Консьєрж".

В тренді
Заступника голови Харківської облради затримали на хабарі в мільйон гривень
У Харківській облраді викрили хабарників / колаж "Сьогодні"

МіняюСамарунаДонецьк

Здавалосяб,очевидно,щобула б у людейможливість-вонибзалишилизахопленийДонецьк,якийраз у разздригаєтьсявідзвуківблизькихбоїв.Однак,знаходятьсяіті,хтоготовийобмінятибудиноквбезпечнихрайонахрегіонунажитловДонецьку.Наприклад,господародногоздобротнихбудинківвМаріуполібажаєобмінятидуженавітьнепоганийдвоповерховийбудинокнапаруквартирвДонецьку.

274830484_10_644x461_srochno-obmen-dom-v-mariupole-na-zhile-v-donetske-_rev004

"Будинокновий(близько8років),високийфундамент,загальнаплоща226кв.м,гаражвбудованийвбудинок,всі зручностівбудинку,1поверхжитловий,2поверхімансардавимагаютьвнутрішньої обробки.Земельна ділянка-9соток,наділянцітакожєокремийневеликий житловийбудиночок",-йдетьсявтекстіоголошення.

Подібнеоголошення-далеко неєдине.Наприклад,вКраматорськуДонецькоїобласті,якийзнаходитьсяпідконтролемукраїнської влади,продаютьбудинокабомніяютьнажитловДонецьку.

Засловамиавтораоголошення,вдвоповерховомубудинкує5спальнихкімнат,газ,опалення,водопровід,гараж,підвал,саунаілітня кухня.

Знаходятьсянавітьітакіоголошення,денажитлоплощувДонецькузмінюютьбудинки, що знаходятьсядалековідзонивійськовогоконфлікту-вОдесі.Невеликийбудиночокзверандою,невеликимфруктовимсадомпропонуютьпомінятинажитловДонецькійобластіабонаавтомобіль.

Аосьіншеоголошення,якедопочатку2014року мігздатисяпростоякимосьрозіграшем."МіняюнаДонецькелітну ділянкув Алушті,Малоріченськ",-написановзаголовкуоголошення.

129017783_3_644x461_menyayu-na-donetsk-elitnyy-uchastok-alushta-malorechenskoe-120t-obmen-nedvizhimosti

Землю,якувиставиливоголошенніісправдіможнавіднестидоелітної.Ділянка,судячи зфото,знаходитьсяпрактичнобіля самогоЧорногоморяіз усіх боківмаєзахоплюючийпоглядпейзаж.

"Призначеннядляіндивідуальногобудівництва,алепроситьсяготель.Комунікаціїпередділянкоюцентральнаканалізація,найважливіше,безякоїввестивексплуатаціюбудиноквбереговоїекологічній зонінеможливо,вода-встановленийводомір,світло-відсусіда.Храм-маяк(пам'ятка.-авт.).Доморя300метрів.В окрузіпобудованішикарніготелі.Обміннанерухомістьабоавто+вашадоплата!"-йдетьсявоголошенні.

Нажитло,якезнаходитьсянатимчасовоокупованійтериторії,такожміняютьбудинкиізіншихкраїн.НатомістьнаквартирувДонецькуабоМакіївці,пропонуютьбудиноквСамарськійобласті.

Засловамиавтораоголошення,будиноквхорошомустані."Жодноїтріщинкивфундаментіістінах,стелі3метри,вСамарськійобласті,порядзтрасою.Трикімнати,санвузолчорновий.10сотокземлі,всеввласності,вбудинкусвітло,газ,погріб,телефон,інтернет.Водацентральнаудворі.Дорайцентру1км.МіняюнанерухомістьвДонецьку,Макіївці,наавто,мото,золото,діамантиабопродаю",-повідомляєтьсявтекстіоголошення.

Вартовідзначити,щонажитловДонецькуміняють нетількиіншужитлоплощу.Вобміннаквартиру,пропонуютьелітніавтомобілі.Наприклад,"Lexus R350".Власникпозашляховикастверджує,щоавтомобіль2008 року випуску,"пробіг"не більше5 тисячкілометрівізберігавсявиключновгаражі.

Всі подробиці в спецтемі Жизнь на Донбассе

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти