Перемир'я на Донбасі: бойовики п'ють і стріляють

24 вересня 2016, 07:51

Зайцев Василій , Станіслав Донець , Дмитрий Сопкін

Донеччани готуються до зими і слухають звуки військової техніки

Дні чергового перемир'я пройшли в Донецьку швидко і майже непомітно. Користуючись рідкісної тишею, городяни намагалися швидко зробити купу справ, які доводилося постійно відкладати через обстріли – їздили, перевіряли будинку і квартири в небезпечних районах, готували свої житла до зими. І слухали тишу.

"Ми прокотилися на Петрівку, перевірили квартири наших друзів, чи ціле. До останнього дня напередодні перемир'я тут були обстріли і стрілянина з різного виду зброї. Ми боялися приїжджати. Зараз тихо, навіть дивно. Люди в приватних будинках по сусідству дрова пиляють на зиму, городи навіть перекопують", – розповіла донеччанка Євгенія Молокова.

Центр, Південь і Схід Донецька практично не чують обстрілів, а ось північ скаржиться. "Коли після роботи я приїжджаю додому в свій Київський район, то перемир'я нам тільки сниться. Постійно можна почути в стороні Пісок кулеметні черги іноді не сильні вибухи, чоловік каже, що це стріляють з гранатомета, – каже Олександра Синько. – За останній тиждень інтенсивність боїв помітно знизилася, але повністю, на жаль, не припинилася. Також вночі чутно як автомобілі по Київському проспекту носяться в сторону аеропорту, кілька разів навіть було чутно як йде гусенична техніка
".

cvkyeqhukaa-dj-

Реклама

Фото: Соцмережі

Уселищішахти"Жовтневийрудник"жителітакожзапевняють-великихобстрілівнемає,анаавтоматнічергиразна годинувониувагине звертають."Стріляютьнаполігонах,тренуються-нуічортзними",-резюмуєжитель"Жовтневого"ДмитроПолар.

"Страшнуватопоручзнимипроходити"

Такожмісцевіжителівідзначають,щоза останній часДонецькзаполонилибойовики,якіне завждизнаходятьсявадекватномустані.

Реклама

"Умістідоситьбагатолюдейвкамуфляжізвеличезнимирюкзаками,постійноможнапобачитинапівпричепи "Урали" з "днрівцями" вкузові.Такождоситьбагатоп'яних "захисників".Ось,наприклад,вчораввечеріїдувтролейбусіпоІлліча,анаоднійіз зупинокваляєтьсячоловіквновенькому,ще невицвілому,камуфляжі.П'яний,намагаєтьсяпіднятися-не виходить.Автролейбусітежвкамуфляжі"днрівці".Іпокитролейбусназупинцістояв,вонидужеголосно"іржали",дивлячисьнасвогоп'яноготовариша по службі",-розповівдонеччанинКирило.

Судячи з усього,бойовиківрозпустилипокиподомівках.Частозустрічаютьсякамуфляжнікі,яківедутьдітейдо школи,вурочний часходятьпоринках і магазинах,простішекажучи-маютьсянеробством.ЖителіДонецькакажуть,щопобоюються,якбивідрізкої зміниобстановкибойовиків непереклинило.

В тренді
Пункт пропуску на кордоні з Угорщиною відновив роботу: що відбувається на КПП

"Знаєте,коливіндварокистріляв,атеперне стріляє,може,вмозкущосьможезамкнутиівінпочнезпістолетапалити.Адреналінжевних,напевно,вирує.Страшнуватопоручпроходити",-зазначаєдонецькапенсіонеркаКатеринаЗатиліна.

cktchbducaa8dl2

Реклама

Фото: Соцмережі

"Працюютьмобільнівогневігрупи"

Сказати,щооголошенийбойовикамиіукраїнськимивійськовимирежимтишідотримуєтьсянавсі100відсотків,мабуть,не можна.Уштабівійськовоїопераціїфіксуютьхочіпоодинокі,алеповторюванімінометніобстріли.Іце непустощібойовиків.Військово-політичнийекспертДмитроТимчуккажепро те,щокоманданаобстрілиукраїнськихпозиційз бокубойовиківвіддаєтьсякерівництвом"республік".

"Те, що якісь бандформування починають відкривати вогонь, незважаючи на накази своїх командирів – ця версія не піддається критиці. Так можна було виправдовуватися, коли на Донбасі існували різні бандформування, які не входили в нинішні армійські корпуси бойовиків. Зараз ми бачимо не просто випадкове відкриття вогню – коли п'яний бойовик випустив автоматний "ріжок" в сторону українських військових. Ми констатуємо, що на ділянках працюють мобільні вогневі групи із заздалегідь підготовлених позицій. Процес цих обстрілів абсолютно організований і здійснюється з відома і за наказом керівництва бойовиків, які підкоряються генштабу РФ, – пояснив Тимчук. – Бойовики перекидають свої підрозділи, підсилюють свої позиції на фронті і активно доукомплектовуються. Думаю, що зараз буде черговий виток тиску на Київ, який Москва озвучила в серпні цього року – вимагають від Києва особливий статус Донбасу, проведення місцевих виборів і амністію для бойовиків ".

Іншіекспертитакожвважають,щомовайдезовсім непро перемир'я,апро передислокаціюіпереформатуваннявійськовихпідрозділів."Говорячипростою мовою-бойовикичекають,укогошвидшездадутьнерви,унихабоуЗСУ.Довгосидітисмирновонине зможуть,занадтокроввируєтакі "бойові" грошіхочетьсяотримувати.Якщовони небудутьвоювати,тозновустанутьнікимінічим",-говоритьвійськовийекспертГеоргійСалманішвілі.

Всі подробиці в спецтемі Протистояння на сході України

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти