Римма Філь: Фонд Ахметова готовий до "другої хвилі" міграції із зони АТО

8 жовтня 2014, 07:04

З початку бойових дій на сході України Гуманітарний штаб при Фонді Ріната Ахметова евакуював і розселив більше 30 тис. осіб із зони АТО.

Римма Філь

Римма Філь / Фото: Олександр Яремчук

Тільки протягомпонеділка, 6 жовтня,штабвивізз територій,непідконтрольнихукраїнськимвластям,150чоловік.Про ценакругломустолівІнститутіекономіки та прогнозуванняНАНУкраїниповідомилаРиммаФіль,координаторГуманітарногоштабу.

"Підопікоюштабувліткузнаходилося6тис. осіб, -розповілавонапід часдискусії,присвяченоїпроблемамзмушенихпереселенців.-Багатожилинабазахвідпочинку,що належатьвосновномуГрупіСКМ.Багатотікалидвічівід війни.Коли почалисяобстріливНовоазовськуіСєдово,довелосявідвозитилюдейз-під кульі снарядів.Яб несоромиласяназиватитакихлюдейсамебіженцями,а не"внутрішнімипереселенцями",якце прийнятонаофіційномурівні".

За данимиФіль,з6тис.біженців, які перебуваютьвліткупідопікоюГуманітарногоштабуФондуРінатаАхметова,залишитисяперезимуватизамежамирідногобудинку погодилися700чоловік.

"Мивзяли насебесамихзнедолених:інвалідів,матерів-одиначок,будинки сімейноготипу,-пояснилакоординаторштабу.- Решта,незважаючина нашу пропозиціюзалишитися,висловили бажанняповернутисявобложенімістаі селища".

ВГуманітарномуштабікажуть,що з настаннямзимидержавііволонтерампотрібно бутиготовимидо "другоїхвилі"міграціїіз зониАТО.

"Заразбагато хто повертаєтьсявпокинутіміста,алетамїхчекаютьвеликі проблеми,-прогнозуєРиммаФіль.- У Донецьку,наприклад,вжечетвертиймісяць невиплачуютьпенсіїі зарплатилікарям,медикам,соціальнимслужбовцям і працівникамтеатрів.Наше завдання- забезпечитибазовіпотребилюдей,середяких безпекаі їжа.Гуманітарнийштаб, зокрема,передавДонецьку200тис.пакетівгуманітарноїдопомогизпродуктами.Мизабезпечуємоаптечкамибомбосховища,допомагаємолікарням,оплачуємолікування всіхпотерпілихдітей.Навантаженнянапередоднізими -величезна!Щоб допомогтиземлякам,волонтерамипрацюють всівСКМ -від працівників"Азовсталі"і "ММКім.Ілліча" доспівробітників іфутболістівФК "Шахтар".

В тренді
У Карпатах вдарив червневий мороз: з'явилося фото засніженої вершини

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти