Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти

Цікава прогулянка по Харкову: вулиця особняків

10 грудня 2016, 14:36

Максим Іванов

Благовіщенська прихистила 200-літні будинки і будівлі епохи конструктивізму

Один з найкрасивіших будинків на вул. Благовіщенській - справа

Один з найкрасивіших будинків на вул. Благовіщенській - справа

На вул. Благовіщенській фрагменти різних етапів історії Харкова змішалися воєдино. Завдяки пам'яткам саму по собі вулицю можна назвати музеєм архітектури. Тут можна побачити вишуканий бекетовський будинок і старовинні особняки, одному з яких вже понад 200 років, і більш сучасні будинки радянської епохи, а на початку вулиці – всім відомий Благовіщенський собор.

Завдяки храму, до речі, вулиця і отримала нинішню назву ще в XVIII столітті. Правда, з приходом "рад" вона довгі роки носила ім'я Карла Маркса. Лише в минулому році завдяки декомунізації їй повернули історичну назву. З самого початку вулицю облюбували дворяни, що сприяло бурхливу забудову. І цей факт не завадив відкриття на Благовіщенській лікарні для незаможних. А після будівництва залізниці вона стала грати важливе транспортне значення, адже поєднала вокзал з центром міста і ринком
.

СТИЛЬНИЙ БУДИНОК З ФАСАДОМ В СТИЛІ БАРОККО. ВІД БУДИНКУ ПІОНЕРІВ ДО ЦЕНТРУ ДИТЯЧОЇ ТВОРЧОСТІ

_15

Благородну двоповерхову будівлю на вул. Благовіщенській, 15, з достатком прикрашено декоративними елементами в стилі бароко. Фасад будинку відрізняється рустованими стінами, лучковими фронтонами над вікнами і карнизами на зубцях. За радянських часів воно служило районним палацом піонерів. Згодом кардинально призначення будинку не змінилося, тепер тут розташовується Центр дитячої та юнацької творчості №5, який відвідують понад 1000 дітей. У Центрі працюють хореографічні студії та різні гуртки – туризму, флористики, хорового співу.

СПАДЩИНА БЕКЕТОВА. СТАРОВИННИЙОСОБНЯККУПЦЯПЕРЕТВОРИЛИУШКІРНО-ВЕНЕРОЛОГІЧНИЙ ДИСПАНСЕР

_17

Один з найкрасивіших будинків на вул. Благовіщенській – справа рук видатного архітектора Олексія Бекетова. Монументальну споруду в стилі неоренесансу побудували 127 років тому, і до цього дня вона виглядає вельми представницькою. У цій двоповерхівці красиво і незвично виглядають навіть віконні прорізи, чого вже говорити про декоративні ліпні деталі на фасаді. У минулому будинок належав відомому харківському купцеві Лаврентію Соколову, а з приходом більшовиків в ньому відкрили диспансер. В наші дні тут знаходиться обласний клінічний шкірно-венерологічний диспансер №1.

Реклама

200-РІЧНИЙ ОСОБНЯК. МІНІ-МУЗЕЙ І БЮРО СУДМЕДЕКСПЕРТИЗИ

_21

На вул.Благовіщенській,21стоїтьєдинагромадянськаспорудаXVIIIстоліття,що дійшладонашихднівупрактичнонезмінномувигляді.Першийвласникособняка-головакримінальноїпалатифонМюнстер.ПотімтутживвідомийзбирачтворівмистецтваБорисФілонов,якийперетворивбудиноквміні-музейзроботамиБрюллова,ШевченкоіАйвазовського.З 1922-говстінахсадиби-бюросудмедекспертизи.

ЛІКАРНЯ ДЛЯ БІДНИХ. ПЕРЕТВОРИЛАСЬ В ЦЕНТР РЕПРОДУКТОЛОГІЇ

В тренді
На Донбасі бойовики посилили обстріли: в лавах ЗСУ – серйозні втрати

_25

На вул.Благовіщенській,25,збереглосякількабудівельОлександрівськоїлікарні,побудованоїмайже150років тому.Свого часуїїзадумувалияклікарнюдлябідних,азабезпеченіхарків'яниробилиблагодійнівнескинабудівництво.За часівПершоїсвітовоївійниспочаткурозрахованана100 ліжко-місцьлікарняприймалавтриразибільшелюдей.За радянських часівмедустановуназвалиміськоюклінічноюлікарнею№1,азаразтут-клінікарепродуктивноїмедицини.

Реклама

ДВУЛИКИЙ ОСОБНЯК НЕВІДОМОГО АВТОРА. КОЛОНАДА "СХОВАЛАСЯ" У ДВОРІ

_26_01

Точна дата побудови двоповерхової будівлі на вул. Благовіщенській, 26, невідома – орієнтовно її звели в першій половині XIX століття, що робить його одним з найстаріших житлових будинків Харкова. Фасад будівлі, звернений у двір, має велику архітектурну цінність – тут можна розглянути високий чотириколонний портик з балконом, при цьому колони прикрашені коринфськими капітелями. З боку вулиці будинок виглядає більш презентабельно, адже нещодавно тут відреставрували фасад. Цю будівлю спроектував архітектор Євген Васильєв, а пізніше – удосконалив перший зодчий міста Андрій Тон.

ДК "ХАРЧОВИК". ПРИТУЛОК ДЛЯ ТЕАТРІВ НА МІСЦІ ВТРАЧЕНОГО САДУ

_32

На початку 1930-хнамісцівтраченогосаду"Тіволі"звелиДК"Харчовик"злекційними,спортзаламиі,звичайно,звеликимзалом для глядачівзісценою.Залвідрізнявсячудовою акустикоюісюдирегулярнозаїжджалипрофесійнітеатри,зокрема-російський драматичний.40років томубудівлюреконструювали,змінившиїїпрактичнодоневпізнання.Ав2004-мутутоселивсяівстигобжитисятеатрмузкомедії.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...