Рок-урок: в Харкові вчитель літератури доповнює уроки музикою

14 січня 2017 6:43

Макаренко Ганна Макаренко Ганна

У школі на Харківщині вчать Шекспіра, Ахматову і Симоненко під звуки року

Шкільний учитель літератури з харківської глибинки вирішив зацікавити учнів своїм предметом за допомогою музики. Для творів українських і зарубіжних поетів педагог зробив музичну обробку – незвичайні композиції в стилі рок не залишають байдужими нікого з дітей.

Реклама

Сергій Євдокимов працює вчителем вже 18 років, а музикою захопився, ще будучи студентом Харківського національного університету ім. Каразіна, самостійно освоївши гру на гітарі. Після закінчення вузу Сергій повернувся в рідний Великий Бурлук, і музика багато років залишається його улюбленим заняттям.

У творчому доробку Євдокимова – близько 40 авторських пісень на історичні, патріотичні, філософські та теми про кохання. Він виступає в районному Будинку культури, на фестивалях, конкурсах і в актовому залі школи. Іноді гітару Сергій приносить на свої уроки і виконує для учнів твори зі шкільної програми – як на музику, написану ним самим, так і створену іншими авторами. Часто вірші звучать в рок-обробці.

"Я не використовую музику лише для того, щоб урізноманітнити урок. Граю і співаю, якщо це допомагає розкрити зміст тексту, надати емоційне забарвлення або зацікавити дітей", – розповів "Сегодня" Сергій Євдокимов. Так, із зарубіжної літератури він виконує пісні на слова Сергія Єсеніна, Бориса Пастернака, Анни Ахматової, сонети Вільяма Шекспіра, з української – твори Василя Симоненка та Андрія Малишка.

p1000573

Реклама

Педагог бере участь в театральних постановках ДК. Фото з архіву С. Євдокимова

В тренді
У ресторані Кам'янського повісили карту з "російським" Кримом – фото
Територію півострова замалювали тим же кольором, що і РФ. Фото: Максим Городенко

Музикою вчитель доповнює заняття нечасто, адже шкільна програма не залишає багато часу для експериментів. Однак для дітей такі уроки стають незабутніми. "Спочатку гітара трохи шокує учнів, але потім – дуже зацікавлює. Вони посміхаються, слухають з подивом і задоволенням, а після – дякують. Це стимулює дітей до навчання. Підспівували рідко, в основному соромляться. Я не обмежую дітей тільки в тому, щоб вони вивчили вірш, я теж пропоную їм проспівати його, виконати в дуеті", – розповів Сергій Євдокимов.

Одного разу на випускному вечорі він подарував дітям свою пісню про прощання зі школою і майбутні надії. Зал зустрів сюрприз феєрично: випускники і плакали, і аплодували.

За музичним стопах педагога пішов його син, якого Сергій навчив грі на гітарі. 15-річний хлопець закінчив музичну школу і грає у місцевій молодіжній групі.

Ще одне хобі вчителя – театр. Сергій часто відвідує вистави у Харкові, а також сам грає в постановках місцевого Палацу культури. "Я хочу, щоб мої учні були зацікавлені в навчанні, не дивлячись на думку про те, що для успіху потрібні не знання, а знайомства і гроші. А ще мрію записати свої пісні в студії, щоб їх почуло більше людей і щоб вони потрапили в радіоефір", – поділився Сергій Євдокимов.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти