Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти

У Харкові випускників інтернатів кличуть в "літаючий будинок"

16 травня 2016, 06:50

Макаренко Ганна Макаренко Ганна

Молоді допоможуть вступити до вузу і знайти роботу

Допомога волонтерів. Випускників інтернатів вчать вести домашнє господарство</

Допомога волонтерів. Випускників інтернатів вчать вести домашнє господарство</

У Харкові з'явиться адаптаційний центр для випускників інтернатів, яким нікуди йти по його закінченні. Тут молоді допомагатимуть у навчанні і підготують до самостійного життя.

Створенням адаптаційного центру La Casa Volante (з італ. – "Літаючий будинок") займається неприбуткова громадська організація "Емаус". "Кілька років тому до нас звернувся керівник театру "Тимур" і сказав, що дві дівчинки з його колективу потребують допомоги: вони є повними сиротами та після випуску з інтернату просто опиняться на вулиці. Тоді ми зняли для дівчат квартиру, а щоб вони змогли вступити до вузу, займалися з ними підготовкою до ЗНО. Обидві випускниці зараз здобувають освіту, а раз на тиждень на уроки англійської до них приходять інші вихованці інтернатів", – розповіла "Сегодня" президент організації "Емаус" Лалі Ліпартеліані.

Пізніше харківським волонтерам вдалося отримати фінансову допомогу від італійського міжнародного фонду AVSI, на яку нещодавно придбали чотирикімнатну квартиру в новобудові по проспекту Гагаріна. Зараз її облаштовують під адаптаційний центр для сиріт. За словами громадських діячів, тут будуть постійно жити від чотирьох до шести дівчат, а ще близько 20 вихованців інтернатів будуть приходити в центр на заняття
.

_1___11

"Літаючийбудинок".Потрібнозробитиремонтізакупитимеблі.ФотозархівуЛ.Ліпартеліані

Реклама

"Цілюдивсе життяжиливінтернатіівиявитися не готовимидо дорослого життя.Їхдоводитьсявчитисамимбазовимречам:готувати,вестидомашнєгосподарство,розпоряджатисягрошима,робитипокупкивмагазині,заповнюватиквитанції.Мине простонадаєможитло,аробимоакцентнаосвіті,щобдітимоглиотриматипрофесіюізнайтироботу",-кажеЛалі.

Оскількив"літаючихбудинку"будутьжитидітизДЦПтаіншимифізичнимиособливостями,квартируспеціальнопридбалинапершомуповерсі.Крімспальних кімнат,вцентріоблаштуютьприміщеннядлянавчання.Втім,заразорганізаціїпотрібнадопомогавпроведеннікапітальногоремонту,закупівлімеблівіпобутових приладів.Такожтутпотрібніволонтери,якідопоможутьпідліткамунавчаннітапрацевлаштуванні,масажисти,логопедиіпсихологи.Запрошуютьвзяти участьвпроектііорганізаторівмайстер-класів.

В тренді
Рясна злива перетворила Харків на Венецію: на вулицях помітили човни (фото, відео)

"Минамагаємосязапропонуватидітямрізнінапрямкидлярозвитку,щобвонизмоглизнайтисебевжитті",-додалаЛалі.Покижитивбудинкубудутьтількидівчатка,алевмайбутньомутакийжецентрплануютьвідкритиідляхлопців.

До слова,нещодавнопроект"Літаючийбудинок"взяв участьвміськомуконкурсісоціальнихпроектівівиграв10 000гривень,якітакожнаправлятьнайогорозвиток.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...