Українці бачать Крим автономним, але не скоро: результати соцдослідження

29 жовтня 2018, 07:19

Ілля Требор

Українці проти "обміну" півострова і за спрощений в'їзд


Анексована територія. На думку експертів,

Анексована територія. На думку експертів,

Числоукраїнців,якіготовіпогодитисязанексієюКримуРосією,задвароки зменшилосямайжевдвічі.Алевтой жечасбільшістьвважає,щопозбутисявідокупантівнапівостровііповернутийоговийдетількивдовгостроковійперспективі.Про цеговорятьрезультати дослідженняФондудемократичнихініціатив,якіпроаналізувала"Сегодня".

Крим наш, але не зараз

Соціологи опитали більше двох тисяч осіб по всій Україні, за винятком Криму і окупованих районів Донбасу. З'ясувалося, що трохи більше 4% українців вважає, що півострів має входити до складу Росії. У 2016 році таку відповідь дали 7,2%. Майже стільки ж тих, хто вважає Крим українським: два роки тому цей показник становив 68,6%, а зараз трохи більше – 68,9%. Помітно змінилася кількість людей, які не змогли визначитися з відповіддю на це питання – з 11,8% до 14,2%. Більшість українців думає, що повернути анексований півострів можна тільки в довгостроковій перспективі – 42%, що на 10% більше, ніж в 2016-му. Навпаки, кількість тих, хто вірить, що він повернеться швидко, за два роки зменшилася в чотири рази і ледь перевищує 5%. Зараз більшість (38,8%) вважає, що АРК повернеться тільки за умови, що в РФ буде інший президент. Два роки тому найпопулярнішим аргументом повернення півострова серед респондентів (35,2%) було проведення реформ і підвищення рівня добробуту в Україні. А ось віддавати Крим росіянам в обмін на мир на Донбасі українці відмовляються – проти цієї ініціативи виступають майже 53% опитаних.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

"Половинанашихгромадян,вразізвільненнявідокупації,підтримуєствореннявКримукримськотатарськоїавтономії.Найбільшупідтримкуствореннятакоїавтономіївисловлюютьжителізаходу(56%)іцентру(59%)",-зазначаютьавторидослідження.

Нарешті,переважнабільшість(41%)хотілибдляукраїнцівмаксимальноспрощеногов'їздуівиїздузКриму.Жорсткийпорядокправилперетинуадмінграніци(за спеціальними дозволамиітількиз поважних причин)підтримують11%.

Думка експертів

Реклама

Постійний предстваникпрезидентаУкраїнивКримуБорисБабинзазначає:результатиопитуваннядемонструють,щоКримзалишаєтьсяу фокусіувагиукраїнців.

"Єщеодинвисновок:Кримне ставзоноювідчуженнявсвідомостіукраїнців.Цедужеважливийфактор.Аосьрезультатиз питаньв'їзду-виїздунаокупованутериторіюкажуть,щозачотири рокитакі нез'явилисяефективнімеханізмипереміщення.Цевпирається у відсутністьлегальногопасажирськогоавтобусногоізалізничного сполучення.Причомунормативновсенормально,питаннявлогістиці",-говоритьвін.

ЗасловамиполітологаІгоряСемиволоса,результатидослідженняговорятьпро те,щоукраїнцірозуміють-зміни відбудутьсятоді,коливРосіїрадикальнозмінитьсяставленнядо проблемипівострова.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

"Меніздається,цифриговорятьпро те,щовідбулася стабілізаціяуявленьукраїнцівпро Крим.Знезначнимдрейфомвбікрозуміннятого,щоцейпроцеснадовго,ішвидкихрішень небуде.ІєсенссаменавколоцихтезбудуватистратегіюповерненняКриму.Якщоговоритипро кримськотатарськуавтономію,булобцікавопростежитидинамікууподобань українців,алепоки,схоже,цепершийзрізгромадськоїдумкинацютему.Алерезультати,вбудь-якомувипадку,обнадійливі",-упевненийвін.

ПолітекспертРусланБортникзвертаєувагунате,щосталобільшетих,хтоне можевизначитисязпитанням:українськийКримсьогодніаборосійський.

"Заразгострадискусіянавколоцьогопитання,навітьнанайвищихрівнях.Івсвідомостідеякихукраїнцівскладається враження,щовважатиКримросійським-протизаконно.Цячастиналюдейякразійдевкатегорію"невизначених",-резюмуєексперт.

Півострів сьогодні: трагедія в технікумі і "Кримський титан"

ХочаокупаціяКримутриваєвжеп'ятийрік,народстежитьзажиттямпівострова.Українціактивнопідтрималисім'їлюдей,якіпостраждалипід часстріляниниводному зтехнікумівКерчі.Врезультатіцієїтрагедіїзагинула 21людина, а влаштував стрілянину студент Владислав Росляков. ПрезидентПетроПорошенкозазначив,що,незалежновідмісця,загибельукраїнців-трагедія.ПрицьомупрокуратураКримупорушила кримінальну справуза статтею"Теракт",авукраїнськомупарламентівшанувалихвилиноюмовчаннязагиблих.

Реклама

Щеоднією кримськоюпроблемою,якаактивнохвилювалаукраїнцівостаннім часом,сталаситуаціявАрмянську.Тамвкінціліта, на заводі "Кримський титан", стався викид шкідливих речовин, через якийдо медиківзвернулосябільше60українськихприкордонників.Напогіршення самопочуттяскаржилисяіжителідовколишніхсіл.ПрицьомузсамогоАрмянськаевакуювалидітей.Вкінці вересняпрокуратураКримузупинила"незаконневодопостачання"заводу.Нацьому тижні,черезпівторамісяціпростою,"Кримськийтитан"відновивсвоюроботу.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти