Добрі ідеї одеситів: "браслети життя" для бійців

Яскравий аксесуар з мотузки допомагає при пораненнях і евакуації в зоні бойових дій

Сьогодні в рамках проекту "Добрі ідеї одеситів" ми розповідаємо про так звані браслети життя, головне призначення яких – допомогти українським військовим і вимушеним переселенцям-інвалідам зі східних регіонів України.

Придумали ці браслети одеські студенти, які об'єдналися з викладачами та підприємцями для вирішення соціальних, економічних та екологічних проблем. "У нас виникла ідея виготовлення  браслетів для військових в зоні бойових дій. Такий браслет виконаний з чотирьох метрів паракорду – тонкого, але дуже міцного троса з нейлону, який здатний утримати 250 кілограмів навантаження. Браслет, виконаний в патріотичних кольорах, може за секунди перетворитися з оберега в чотири метри надміцної мотузки. Варіантів її застосування – десятки, починаючи від засобу виживання і закінчуючи медичним і інженерним використанням", – розповідає нам одна з ініціаторів проекту Неллі Кашпуренко.

2_1___16

Реклама

Соціальнийпроект.Організувалиодеськістуденти. Фото: vk.com

Виготовляють такі браслети переселенці зі Сходу з особливими потребами, які зараз проживають в санаторії імені Пирогова у Куяльнику під Одесою. За виготовлення кожного браслета вони отримують по 10 грн. "Коли до нас приїхали молоді люди і з великим ентузіазмом почали розповідати про важливість такого проекту, ми не змогли встояти і вирішили допомогти. Спочатку було важко плести браслети, але ми швидко навчилися. Адже студенти допомагали кожному і пояснювали все крок за кроком", – розповідає один з виконавців проекту, переселенець Віталій Кравченко.

12_1___01

Реклама

Вимушеніпереселенці.Взяли активнуучастьу виготовленнібраслетівдлявійськових. Фото: vk.com

Набившируку,навиготовленняодногобраслеталюдивитрачаютьвсього10хвилин,азапіврокуп'ятеромайстрів-інвалідівзмоглисплести600браслетів,використавшимайже2,4кмпаракорду.

ЯК ЖГУТ И ТРОС.Знайтитакийоберігможнавсоціальнихмережахінаярмарках.За80грнпокупецьотримуєдвабраслета,одинзякихзалишаєтьсяунього,адругийвідправляєтьсяволонтерамівійськовимдляпередачівзонубойовихдійнаДонбасі-запіврокутудивиїхало300такихвиробів,якістали в нагодібійцямвнебезпечнихситуаціях.

Реклама

_1___201

Волонтери.Передаютьбраслетивзонубойовихдій. Фото: vk.com

"Під часвиходусилЗСУзДебальцевськогоплацдармугрупа "сталкерів",якаевакуюєпораненихсолдатівзполябою,висунуласянамісцебойовогозіткненнядлядопомогипораненим.Тамважливобулотриматисяякомогаближчедоземлі,оскількизворожої сторонибійцівужечекалиснайперськігрупипротивника.Убойовихумовахзбраслетажиттябувзробленийрятувальнийтрос,здопомогоюякогоодинз"сталкерів"змігмаксимальнобезпечнотранспортуватипораненоготовариша, не видавшисебе",-розповідаютьініціаторипроекту.

Засловамиволонтерів,іншийвипадокставсявМар'їнці,колипід часбоївбувпораненийодинзукраїнськихвійськових."Уньогобуласерйознопошкодженанога-черезосколокпочалася сильна кровотеча.Тодімотузкузтакогобраслетабоєцьвикористовувавзамістьджгута,щоіврятувалойомужиття",-розповідаєволонтерОлександр.

ІЗЮМИНКА: ЗАМІСТЬ КАРАБІНА — ВУЗОЛ

1_1___25

Браслети.Яскравих кольорівізі спеціальнимвузломдляоперативності. Фото: vk.com

Паракордовібраслетипоширенісередлюбителівекстремальноговідпочинку,туристівівійськових.Ідеяїхстворенняналежалаамериканськимдесантникам-такі мотузкине займали багато місцяврюкзакуізавждибулипідрукою.

Одесити такий браслет вдосконалили завдяки унікальному вузлу. Всі стандартні браслети продаються з фастексами (пластиковий тризуб, який вставляється в застібку) або карабінами. Провівши тестування "браслетів життя" в зоні бойових дій, одеські винахідники відмовилися від використання карабіна на користь спеціального вузла, який самі розробили. Взимку при сильних морозах, в рукавичках, та ще й під мінометним обстрілом у військових немає часу думати, як розкрити замок. Застосовуючи фастекс, браслет розпускається тільки після того, як його зламаєш. А новий вузол дозволяє розпустити браслет в лічені секунди.

НОСЯТЬ ПОЛИТІКИ І КОНСУЛИ

__1___61

БраслетноситьконсулГрузії. Фото: vk.com

Проектпідтрималине тількиодесити,алеізнаменитіполітики.Так,"браслетжиття",щебудучиконсуломГрузіївУкраїні,купивТеймуразНішніанідзе."Такожнаспідтрималимісцевіполітикиіпідприємці",-розповілиорганізатори.

ДОБРІ СПРАВИ

Хочетерозповістипро те,яквидопомагаєтелюдям,-напишітьнампро свій проектнаелектронну адресу:[email protected],вкажітьПІБтаконтактнийтелефон.Історіїкращихпроектівз'являтьсянасторінках"Сегодня".

Читайте також:

Реклама
Найважливіші та найцікавіші новини завжди під рукою
“Сьогодні” в Telegram Пiдпишись на RSS-канал

Рекомендації

Всі новини
Останні новини
Показати ще
Реклама
У тренді
Пряма трансляція
Щоденник незалежності 🇺🇦
Короновірус за тиждень

32 261

захворіло за тиждень в Україні

+17%

Вакцинація
Станом на 23 вересня 2021 р.
Люди, які отримали мінімум одну дозу
5 355 959
Люди, які пройшли повну вакцинацію
6 624 026
Погода
Прогноз на сьогодні
Дізнатися
статистика
Курс гривні СЬОГОДНІ

Валюта

Ціна (грн)

Долар США ($)

26.53

Євро (€)

31.08

Російський рубль (₽)

0.36

Комаровський в темі
Чи можна заразитися COVID-19 після щеплення
Запитай у лікаря
Гороскоп
Твій гороскоп на сьогодні
Читати гороскоп
Битва супертяжів
25 вересня
До бою Усик - Джошуа
Новини боксу
Ніколь Кідман для американського Harper's Bazaar
На замітку
Де зігрітися восени
Бути в курсі
ТОП-5 фавориток редакції
"Міс Україна-2021"
@saraednswel
@saraednswel
@liza__miroshka
@liza__miroshka
@____rudi_____
@____rudi_____
@martareznichenko
@martareznichenko
@kris_trump
@kris_trump
1/2
Осінь у великому місті
Головні концерти жовтня
Хочу співати і танцювати

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти