Добрі ідеї: переселенець з Донбасу запустив в Одесі таксі для візочників

13 березня 2016, 06:45

Сегедський Родіон

У мікроавтобусі Volkswagen обладнані чотири місця для інвалідів у візках і дев'ять пасажирських місць для супроводжуючих

ВжебільшетрьохмісяціввОдесіпрацюєтаксідлялюдейзособливимипотребами.Реалізаціяпроектузайнялаблизькороку,авідкрилосятаксівДеньінвалідів,3 грудня.Авторомідеїєпереселенецьзособливимипотребамиз ДонецькаВіталійКравченко,якийперебравсядо Одесивлітку2014року черезбойовідіїнасходіУкраїни.Вдома у чоловікабувсвійінтернет-магазин,алебізнесдовелосязалишити,колипочалисяобстрілиаеропорту.

Реклама

"Свого часу в Донецьку існувало таксі для інвалідів, яке перевозило одну людину або групу колясочників. Зараз я проживаю в санаторії Пирогова, у Куяльнику, під Одесою, разом з моїми співвітчизниками з особливими потребами. Одеса – туристичне місто, тут є на що подивитися. Але і море, і театри, і інші пам'ятки були недоступними для людей з обмеженими можливостями – жодне таксі не змогло нам надати машину, яка б відвезла кілька колясочників в центр міста", – розповідає автор ідеї таксі "Турбота" Віталій Кравченко.

12322677_10207276024152111_6121895536328813039_o_1__

АвторідеїВіталійКравченко.Переселенецьрозробивпроектівипробувавйогозручностінасобі. Фото: Impact Hub Odessa

Ідеяпроектууньогоз'явиласяпід часнавчаннявбізнес-інкубаторідлявимушенихпереселенців"Новийвідлік",якийорганізувалиукраїнськітазарубіжніблагодійники.Післячотирьохмісяцівнавчанняекономічноїграмотностітапізнаннямаркетинговихсекретів,Віталійпредставивсвійсоціальнийпроектнасудодеськоїгромадськості,представниківбізнесуівлади.Ідеязнайшлачималуорганізаційнутафінансовупідтримкуз бокупартнерівінкубатора.

Реклама

"Найскладнішебулознайтимецената,аджемалохтовмістірозумієпотребиінвалідів.Амаршрутникиітаксистинерідковідмовляютьтакимпасажирамтількитому,щоне знають,якскластиколяску,кудиїїподіти,якпересадитилюдину.Томуявирішивреалізуватипроекттаксі,деводійне тількибдовозивпасажира,алеразомзволонтеромсупроводжувавбийогодобудинку,поліклініки,допомагавпіднятисяпосходах,притримавдвері",-пояснює "Сегодня" ВіталійКравченко.

10557518_10207276024192112_4773545524702506707_o_1__

Пандус.МікроавтобусVolkswagenобладнанийкріпленнямиіпід'їздом. Фото: Impact Hub Odessa

Зараз в одній машині може перебувати до семи колясок. У мікроавтобусі Volkswagen обладнані чотири місця для інвалідів у візках і дев'ять пасажирських місць для супроводжуючих. Залежно від кількості колясок можна прибирати звичайні сидіння. Крім того, тут є пандус для зручного заїзду та кріплення, щоб коляска перебувала на одному місці під час поїздки. Коштує поїздка в обладнаному мікроавтубусе 150 грн за годину (спочатку ціна була 5 грн/км). При цьому звичайне легкове таксі обходиться одеситам в 7 грн за км, а час поїздки, при дотриманні міського швидкісного режиму, обійдеться в 420 грн.

Вартістьгодинивінва-таксі-150грн,авзвичайномулегковому-420

"Унаспокитількиоднамашина,іїївистачає,алезприходомлітапопитпідвищиться-приїдутьвідпочиваючі.Длягрупмиробимознижки,крімтого,безкоштовноперевозимоназимовіталітнісвятавОдесудітейінвалідів-переселенцівзобласті",-розповідаютьучасникипроектуідодають,щовпланахпроекту-розширитиавтопарк.Теперзавдякипроектувсі,хторанішестикавсязтруднощамипереміщенняпомісту,можутьзкомфортомвідправитисявбудь-якуточкуОдесиіобласті.

Реклама

ПЕРЕВІЗНИКИ ПРИЄДНАЮТЬСЯ

_1___203

"МадамОдеса2016".НаталяЧехонацкаянатаксіпісляконкурсу. Фото: facebook.com

Послугамитаксідляінвалідівкористуютьсящодня,тількипід чассічневогоснігопадузамовленьбуломенше.Крімвимушенихпереселенцівзобмеженимиможливостями,вОдесісьогодніпроживаєблизько 5000такихгородян-всі вонипотребуютьбезпечногоікомфортноготранспорту.Відповідаючиназапитинаселення,влада вже оголосилаконкурссередперевізниківнаміськихмаршрутах.Тепермістобудевіддаватипріоритеттранспортникамзмашинами,обладнанимидлялюдейзособливимипотребами.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти