Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти

Мистецтво з морського сміття: одеситка створює скульптури з каменів з берега

14 жовтня 2018, 01:30

Лось Олена

Вітражі і міні-скульптури з морського скла продаються в світі по 400-600 доларів

МайстриняКатеринаШелигіназОдесиробитьсвітильники,скульптури,вітражіі т.д.Зморськихкаменівіпродаєїхповсьому світу.НайбільшимпопитомвоникористуютьсявАмериці,алепоступоводісталисянавітьдоАвстралії.Аосьукраїнціпокине оцінили-можливо,через ненайнижчу вартість.

З чого все почалося

Дівчиназа освітою -інженер-синоптик,алеосновнаробота-копірайтинг.Єіхобі,яке приноситьневеликий прибуток,-виготовленнявітражівзморськогоскла.

"П'ятьроків томуяпереїхалау віддаленийрайонОдесипоручзпляжем,наякийвикидаєбагатосклазморя.Япочалайогозбирати-такакрасапідногамиваляється!Дужехотілосящосьзскелецьзробити",-зізнаєтьсямайстриня.

Першимдосвідомсталорішеннярозміститинастінаху ваннійітуалетімозаїку.Алескловиявилосяматовимітрохитьмяним,ійогокраса небулавидна.Захопленняжвітражамипочалосязтого,щоКатеринізахотілосязробитиколечкозморськимкамінцем,івонапочалашукативінтернетітехніки,якйогозробитибезскладноїметалообробки.

"Випадково"нагуглила"вітражнутехнікуТіффані.Сталапробувати-іпочало виходити,-ділитьсядосвідомШелигіна.-Зробилаабажурдлялампи,потімякийсьсвітильник,івсезакрутилося".

Коли робіт стало дуже багато і вже всіх родичів і друзів обдарувала, майстриня вирішила їх продавати. Каже, що, на щастя, в Україні попиту не було, інакше вона так би й намагалася збути їх по 20-30 грн. Зрозумівши, що в нашій країні така творчість не дуже цікава, почала придивлятися до міжнародного сайту продажів для речей ручної роботи – Etsy. Ціни поставила досить високі – $ 15-30, тому що пересилання виливалася в копієчку, і були певні ризики. Майже відразу у неї купили кілька речей, причому ціну дали давали високу без торгу. Каже, що і зараз українці, якщо і купують, то на подарунки кудись за кордон.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

У такійроботівикористовуєтьсяне дуже дорогатехнологія,аскловзагаліваляєтьсяпідногами,алене помічаєКатерина,щобхтосьпоспішавповторюватиїїдосвід.Воно й не дивно:такевиробництвоне простоскладне і вимагає багато часу,алеіможебутинебезпечнодляздоров'я.

"УмененаYouTube-каналієуроки,яможуподілитисятехнологією.Якщотреба,вишлюнавітьсклопоУкраїні.Але,хтонепробує,приходитьдовисновку,щоце нетаклегко,якздаєтьсянапершийпогляд,та йроботазісвинцем(паятидоводитьсябагато)моженашкодитиздоров'ю.Уменепрофесійнавитяжка,япрацюювреспіраторіірукавичках.Оскількиінодізапайкоюпроводжупо6-8годин надень,намагаюсясебеубезпечити",-розповідаємайстер.

Заразунеїз'явивсяоднодумець,якийдопомагаєзелектрикою-вбудовуєвламписвітлодіодиідроти.

Скло оцінили у світі

Довгий часдівчинабулавпевнена,щоцеїїноу-хау,ібільшеніхтовсвіті неробитьвітражізморськогоскла.Виявилося,щовангломовномуінтернетібагатоінформаціїпро такутворчість,хочамасштабноцимпромисломзаймаєтьсямалолюдей.ПокизнайшласятількиоднаконкурентказБританії,зякоюКатеринаподружилася.Вониінодіспілкуютьсяіобмінюютьсядосвідом.

В тренді
Чи є коронавірус в "Нових Санжарах": в РНБО зробили важливу заяву

"Дляменесталовеличезнимвідкриттямрозуміння,щоморськескло-цене сміття,ацінність,-розповідаєШелигіна.-Йогопродаютьпоштучнозадолари,івонокористуєтьсяпопитом!Існуютьмасштабніфестивалілюбителівморськогоскла,наякіз'їжджаютьсясотнілюдей.Анедавноядалаінтерв'ювеликимамериканськомуглянцевому журналу,якийприсвяченийвиключносклузморя".

ІнодіКатеринапродаєзібраніскельцяпостійномуамериканськомуклієнтовіпо$10-15/кг.Майстринязбирає"улов"напрогулянкахікаже,щозап'ятьроківактивногопошукунапляжітакіне змоглаобчислитизакономірністьтого,якскловикидаєнаберег.

"Може,такебути,щопісляштормувзагалінічогонемає,аінодіначебтонічогопомітногоне сталося,азбираєтьсякількакілограмів"скарбів".Яспочаткунамагаласядивитисяпрогнозпогоди,обчислювалаприпливиівідливи,алезрозуміла,щоцемарно.Теперпростоходжунаполюваннявнадії,щопощастить",-говоритьмайстриня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Скільки коштує робота

Своїприкрасиавтороцінюєдоситьдорого:$10-15-невелика прикраса,абажур-$400-500.Дляспіввітчизниківзнижок неробить:

"Те,щоя роблюдляукраїнців,не робитьсяпростіше,авипаровуванняне стаютьменшотруйними,-посміхаєтьсяКатерина.-Звичайно,дляспіввітчизниківне закладенавартістьдоставкивАмерику".

Алезізнається,щоситуаціїбуваютьрізні:якщоякасьрічподобається,тозаїї"дубль"можепопроситидешевше,аякщоне подобається-можена проханняповторити,алевжезависокувартість.Купуютьдужерізнілюди-найдальше,кудивонавідправляласвоїшедеври,-австралійськийресторан,якийтеперприкрашаютьдвачерепа.Коженвонаоцінилав$400.

Подарунок місту: котик на камені

Крімречейнапродаж,Катеринаробитьіподарункирідному місту.Цього літаКатеринаподарувалаОдесікотаВітражика-вінзнаходитьсянакаменівозеріівжеставмісцевою визначною пам'яткою,зякимфотографуютьсятуристи.Дістатисядоньогоскладно,ітомувінне постраждаввідвандалів.Катякаже,щоготоваспівпрацюватиістворюватиміськіприкраситадекор.Проситьтількипро те,щобвонибулипіднаглядом,аджеїїтворіннядужетендітні.

4_06

Туроб'єкт. "Позує" для фото

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...