Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти

Найдорожчі і дешеві спеціальності вишів Одеси: відкрили факультет вина і інформнебезпеки

15 липня 2015, 06:50

Марія Крижанівська

Вчорашні школярі хочуть працювати в туризмі та готельно-ресторанному бізнесі

Політех. Найбільшою популярністю у виші користуються відділення Інституту комп'ютерних систем та бізнесу. Фото: М. Крижанівська

Політех. Найбільшою популярністю у виші користуються відділення Інституту комп'ютерних систем та бізнесу. Фото: М. Крижанівська

Реклама

У випускників одеських шкіл гаряча пора – 10 липня в Україні стартувала вступна кампанія. "Сегодня" побувала в найбільших вишах міста і дізналася, в чому особливості прийому абітурієнтів цього року і якими новими спеціальностями залучають потенційних студентів.

Завдяки тому, що абітурієнти стали більше довіряти електронній формі подачі документів, навантаження на приймальні комісії знизилася. "Якщо торік у нас під дверима з ранку стояли 400 осіб, то зараз – і 300 немає. Це суттєво економить як наш час, так і час абітурієнтів", – розповіла нам відповідальний секретар приймальної комісії ОНУ ім. Мечникова Майя Ніколаєва.

Цього року університет з розмахом відзначив свій 150-річний ювілей, що підігріло інтерес випускників до найстаршого вишу півдня України. "За чотири дні до нас подали заяви близько чотирьох тисяч абітурієнтів", – поділилася відповідальний секретар.

Найдорожче вивчитися на стоматолога і юриста, а богослови і математики – за однією ціною

Найбільшою популярністю у виші традиційно користується факультет романо-германської філології, де готують лінгвістів і перекладачів, економіко-правовий факультет і відділення міжнародних відносин Інституту соціальних наук. За словами Ніколаєвої, цього року також підвищився інтерес до спеціальностей, де потрібне знання фізики, математики та біології. Крім того, виш цього року представив ряд нових спеціальностей. "Цього року у нас з'явилося відділення туризму на геолого-географічному факультеті", – розповіла Майя Ніколаєва.

А ось Одеська національна академія харчових технологій цього року до вже існуючих 12 факультетів додала факультет технології вина і нанобіотехнологій, а також представила три нові спеціальності – туризмознавство, біотехнології і технології жирів і жирозамінників.

"Ми постійно адаптуємося під змінювану структуру ринку, стежимо за тенденціями в бізнесі та промисловості. Мені б хотілося, щоб абітурієнти орієнтувалися не тільки на красиву назву спеціальності або моду, а думали, як будуть жити, коли пройдуть золоті студентські роки. Ми пропонуємо кожному випускнику перше місце роботи, погоджуватися чи ні – вільний вибір студента", – говорить ректор ОНАФТ Богдан Єгоров.

У приймальній комісії академії нам розповіли, що найбільшою популярністю у абітурієнтів користуються економічні спеціальності, знову-таки туризм та готельно-ресторанна справа. "В основному, куди вступати – вирішують батьки. Я їм пояснюю, що технічні спеціальності зараз дуже затребувані, і на них більше шансів вступити на бюджетну форму навчання. А в цілому популярність напрямків визначається достатком сім'ї", – каже секретар приймальної комісії вишу Інна Устенко. За її словами, ажіотаж початку вступної кампанії вже минув.

img_0722_1__

ОНАФТ. Обіцяють працевлаштувати своїх випускників. Фото: М. Крижанівська

В Одеському національному політехнічному університеті нам розповіли, що найбільшою популярністю в виші користуються відділення Інституту комп'ютерних систем та Інституту бізнесу, економіки та інформаційних технологій. А цього року, у світлі подій, що відбуваються, в політеху відкрили нове відділення – Управління інформаційною безпекою. "Вступна кампанія проходить спокійно. На заочне відділення надходить менше людей у зв'язку з тим, що дійсні сертифікати зовнішнього незалежного оцінювання тільки 2015 року, а людям постарше психологічно важко знову проходити тестування", – зізнається відповідальний секретар приймальної комісії ОНПУ Євген Шендрик.

Цікаво, що пріоритетний виш можна вибрати тільки один раз. Нагадаємо, систему ввели тільки цього року для того, щоб виші отримали максимально мотивованих студентів. Однак у комісіях зізнаються, що конкуренти, користуючись незнанням молоді, допомагають деяким зробити "потрібний" вибір.

Як розповів нам абітурієнт з Кіровограда Віктор Гордієнко, зробити вибір серед вишів було найскладніше. Проаналізувавши свої шанси, він вирішив вступати на туристичний бізнес.

А Олена Імуца з Кілійського району Одеської області надходить на англійську мову. "Піду туди, куди поступлю на бюджет", – зізнається дівчина.

А ось Віка Арцізова з Луганська збирається стати ветеринаром. Зараз дівчина вибирає між вишами Полтави, Одеси та Сум. "Ми збираємося залишитися в тому місті, куди поступимо", – зізнається мама абітурієнтки.

clipboard01_184

Читайте найважливіші та найцікавіші новини у нашому Telegram

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...