Тур по вузах Одеси: привид в гуртожитку і "тунелі смерті"

31 липня 2016, 07:36

Вадим Трофименко

Проїдемось по головних університетах міста, дізнаємося про катакомби під медіном і примару ОНУ

Юридична академія

Юридична академія

Урозпалвступноїкампаніїмивирішиливлаштуватидвоколіснийвояжповузахміста.Сівшинавелосипед,кореспондент"Сегодня"відправивсярозглядатинавчальні закладиПівденноїПальміри,азаоднодізнавсяісторичніфактиілегенди,якіпередаютьзвуствустаціліпоколіннястудентів.

Виявилося, Академія харчових технологій спочатку готувала борошномелів, а морська "вишка" в 2000-х прославилася серією гучних вбивств. ОНУ претендує на прабатька чи не всіх вузів міста. Крім того, в одному з гуртожитків, за легендою, живе привид, а на головному корпусі вишу присутні масонські циркуль і косинець. Політех – батько аналогічних інститутів в Севастополі і Пензі. Юридична академія, хоч і є досить молодим і дуже перспективним університетом, оповита чутками про найбагатших студентів і навіть зацікавила податківців. А ось під Медичним університетом в минулі часи перебували кілометри "тунелів смерті", якими тіла загиблих переносили для препарації.

МОРСЬКА АКАДЕМІЯ. ГОТУЄ КУРСАНТІВ ДЛЯ НАТО

Реклама

1_12

Національнийуніверситет"Одеськаморськаакадемія"бувзаснованийпід часДругої світовоївійни, 7червня 1944,іносивтодіназвуОдеськоговищогоморехідногоучилища.Городянидосіназиваютьвузпросто"вишкою".Сьогоднівакадеміїсформуваливійськово-морський факультет,курсантиякогобудутьпроходитистажуваннянакорабляхНАТО.Утравні 2000 рокуподіївакадеміїрозбурхаливсюкраїну:п'ятерокурсантівбули,за неофіційнимиданими,зґвалтованііпо-звірячомувбитіпрямовекіпажі.
Відстань:Старт
Адреса:вул.Дідріхсона,8

ОНУ ІМЕНІ МЕЧНИКОВА. В ГУРТОЖИТКУ ЖИВЕ ПРИВИД

2_onu

Реклама

ОдеськийнаціональнийуніверситетіменіМечниковазаснувалив 1865 роцінабазіРішельєвськоголіцею.ТодівінназивавсяІмператорськимНоворосійськимуніверситетом.Набазійогофакультетівпізнішестворилимедичнийіекономічнийуніверситети.Під часДругої світовоївійниОНУфункціонуваввевакуації.Середстудентівходятьрізнілегенди.Одназнихсвідчить,щовгуртожитку№2навулиці Новосельського,деранішемешкалидівчаталегкої поведінки,живепривидпутани,вбитої"нароботі".
Відстань:1500 м
Адреса:вул.Пастера,27

МЕДИЧНИЙ. З "ТУНЕЛЯМИ СМЕРТІ"

3_med_in

Наша наступна зупинка – Одеський медичний університет. Як уже згадувалося, заснований в 1900 році, він був факультетом Новоросійського Імператорського університету. Після революційних подій 1917 року навчальний заклад став окремим інститутом і пізніше отримав ім'я Пирогова. У серпні 2010 року університет отримав статус національного. За 110 років своєї історії він підготував 75 тисяч лікарів, 590 докторів і 4 тисячі кандидатів медичних наук. Зараз граніт медичної науки тут гризе багато студентів з інших країн. Місцеві студенти розповідають, що під будівлею Одеського медина ховаються катакомби. Якщо вірити легенді, за цими підземеллями в лабораторії в роки війни доставлялися тіла загиблих людей для лабораторних досліджень. Їх прозвали "тунелями смерті". Втім, зараз вони занедбані.
Відстань: 750 м
Адреса: вул. Ольгинська, 4

В тренді
В Україні стався новий землетрус: що відомо

Реклама

ХАРЧОВА АКАДЕМІЯ. БОРОШНОМЕЛІВ ОБ'ЄДНАЛИ З ХОЛОДИЛЬЩИКАМИ

4_pischevaya

Ще один цікавий вуз в маршруті – Національна академія харчових технологій, заснована 20 жовтня 1902 року. На початку минулого століття вуз називався Одеської школою борошномелів. У 1922 році тут відкрили технікум технологій зерна і пшениці. Доленосним для вузу став 1969 рік, коли в результаті реорганізації двох навчальних закладів, Одеського технологічного інституту та Одеського інституту харчової і холодильної промисловості, був заснований новий, найбільший в країні інститут чисто харчового профілю. В кінці травня 2012 року проти університету приєдналася ще й Одеська державна академія холоду. Це значно розширило базу підготовки вищого навчального закладу і дозволило йому стати одним з найбільших і впливових в місті.
Відстань: 4900 м
Адреса: вул. Канатна, 112

ПОЛІТЕХ. БУДІВНИЦТВО СТУДЕНТІВ І ЗЙОМКИ В КІНО

5_politekh

Ще одну зупинку варто зробити на пр. Шевченка. Тут, неподалік від будівлі ОДА, розташувався Одеський національний політехнічний університет. Своє існування цей вуз почав в 1918 році і через два роки відсвяткує 100-річний ювілей. Два корпуси навчального закладу звели самі студенти, а Палац культури і спорткомплекс вузу можна побачити у фільмі "Електронік". Евакуйований в роки Другої світової, політех став основою для Пензенського держуніверситету, а в 1960-х його філію в Севастополі перетворили в Севастопольський національний технічний університет. З вузу вийшло багато відомих діячів, військових, нобелівських лауреатів та коміків. У числі останніх – учасник команди КВН "Одеські манси" Григорій Гущин.
Відстань: 650 м
Адреса: пр. Шевченка, 1

ЮРАКАДЕМІЯ. ХРАМ ТЕТЯНИ І ПЕРЕВІРКИ

6_yurka

Національний університет "Одеська юридична академія" був заснований в 1997 році на базі юрфаку ОНУ. Президент академії – нардеп Сергій Ківалов, якому приписують володіння "замком Гаррі Поттера" на 8-й станції Фонтану. На початку цього року ДФС провела позапланову перевірку фінансово-господарської діяльності ОЮА в рамках розслідування кримінального провадження за фактами привласнення бюджетних коштів та ухилення від сплати податків посадовими особами з 2010 по 2012 рік. Через зміну генпрокурора про її результати нічого не відомо. У ВНЗ є своя церква, здалеку нагадує гігантську писанку, це храм Святої Мучениці Тетяни. Студенти самі брали участь в роботах – вивозили сміття, прибирали територію, допомагали будівельникам і висаджували дерева.
Відстань: 2500 м
Адреса: Фонтанська дорога, 23

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти