Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти

Чому так важливо отримати благословення священика і в чому сила благодаті

18 жовтня 2014, 07:00

Анастасія Білоусова

Розкриваємо секрети ритуалу і притчі

Головне - приймати з вірою і смиренням.

Головне - приймати з вірою і смиренням.

Якось один швейцарець провів день у Чорнобилі. Його цікавило, що їдять тут жителі. "В основному зі своїх городів", – повідомив місцевий батюшка. "Але воно ж радіоактивне!" "Ми благословляємо їду перед тим, як їсти. Поки всі живі-здорові, слава Богу!" – Відповів батюшка і подарував швейцарцю баночку меду" во славу Божу". Іноземець приїхав додому і здав чорнобильський мед на експертизу. У лабораторії з'ясували, що у меду унікальні цілющі показники, і стали питати: "Ви де такий чудовий мед взяли? Ми теж хочемо!" Той був в шоці, зізнався – з Чорнобиля і батюшки благословили їсти на славу Божу!

У ЧОМУ СИЛА. У чому ж сила благословення, яка навіть радіоактивні продукти перетворює в цілющий мед, ми дізналися у намісника Києво-Печерської лаври митрополита Павла. "Благословення – це чудо Боже, – пояснює владика Павло. – Те засіб, яким Господь збагачує людину: "Без Мене не можете творити нічого". Якщо людина робить щось без благословення Божого, то його справа не проживе довго. Просячи благословення, людина передає те, про що просить, в руки Божі, а ці руки – найнадійніші руки на світі! Це та благодатна сила, яка немічного врачует, а меншало заповнює. Благодать особливо сильно відчувається в ситуаціях між життям і смертю. Якось я летів літаком – раптом бортпровідники починають метушитися, а через мить над кожним з нас вивалилися повітряні маски, діти стали кричати, дорослі обурюватися. Кожен розумів – прийшла біда. Літак втрачав висоту. Я теж злякався, внутрішньо весь немов скам'янів. Що робити? Я став молитися: "Господи, якщо така воля Твоя, щоб ми загинули – дякую, але якщо є Твоя милість – помилуй нас!" Став читати Богородичне правило, молитви – всім Преподобним Отцям Печерським, святителю Миколаю – все, що знав напам'ять. Осінив хресним знаменням всіх в салоні. І що ви думаєте? Через хвилину літак став знову набирати висоту! Ми благополучно приземлилися в Борисполі. Це був один із прикладів, коли Господь показує, щоб ми не сподівалися на сучасне обладнання, а уповали тільки на Нього, завжди і скрізь.

БЕЗ БЛАГОСЛОВЕННЯ. Благословення священика дається на все: коли ми вступаємо в шлюб, хрестити дитину, купуємо новий будинок, їдемо в поїздку. Якщо вас не встигли благословити, варто добре подумати, може не треба цього робити? Ми в монастирі опікуємо мам наших іноків. І ось одна з мам вирішила з'їздити в паломницьку поїздку, попросила благословити. Я сказав – прийдіть до мене в 11:00 (в 13:00 автобус вирушав). Але у мене було багато людей, я не встиг її прийняти. І вона вирішила без благословення не їхати. Я, коли її побачив, вибачився і сказав: "Ой, матінко, і добре, що не поїхала!" Забув про це. А в 16:00 ми дізнаємося, що під Києвом розбився той автобус, 9 людей загинули ...

ДОБРО ДЛЯ ВОРОГІВ. Благословення може бути не тільки від священика – від будь-якої людини: від батьків, від наставника. "Головне – не забувати про наше серце, і про те, як ми благословляємо, – каже владика Павло. – Якщо навіть ви злі – вмійте благі діяння давати. "Благословляйте ворогів ваших", говориться в Писанні. Просіть у Бога про прегражденіе зла тих людей, які лагодять зло один одному. Кожен день просите про це. Якщо не допомагає – зробіть Богу 100 поклонів і все пройде. Може, це твоя душа заражена гріхом, і може це тобі потрібно помститися, і ти дав привід. Якщо ти призначений для чогось – роби, але з чистою совістю. Гроші проходять, а душа, замазані, залишається, вона вічна. Є анекдот: вирішили побудувати від пекла до Раю міст, через півроку здача. Приходить день здачі – з пекла півдороги вибудувані, а з боку Рая тиша. Всі моляться, псалми співають, радіють. Питають у Бога: "Ну, де ж ваш міст, ми ж домовлялися?" Господь відповідає: "Ви знаєте, обійшов весь Рай, але будівельників не знайшов". Не треба думати, що Господь справедливий. Якби Він чинив з нами по справедливості, нас би давно вже не було б. Бог же надходить по своїй любові і милосердю – по благодаті, яка дається через благословення. Єфрем Сирин сказав: "Не називай Бога справедливим, якби Він був справедливий, ти б уже горів в пеклі". Якби Господь розсердився на нас, навіть Адама б не було. Він просто стер би в порошок і розсипав би по Раю ".

ЯК ПРАВИЛЬНО ОТРИМАТИ

Реклама

Коли священик осіняє вас хресним знаменням – це називається благословенням. Благословляючи нас, священик складає пальці так, що вони зображують літери ІС ХС. Тобто через священика нас благословляє Сам Господь наш Ісус Христос. Тому благословення потрібно приймати з благоговінням, говориться в Законі Божому.

Якщо в храмі під час служби ми чуємо

"Мир всім!" – Це вважається загальним благословенням. У відповідь потрібно поклонитися, можна без хресного знамення. А щоб отримати окремо для себе благословення від єпископа або священика, потрібно складати руки хрестом: праву на ліву, долонями вгору. Отримавши благословення, потрібно прикластися (поцілувати) руку, яка нас благословила – в знак того, що ми цілуємо як би невидиму руку Христа Спасителя, чинного через священнослужителів.

_01_21

ПРИТЧА О ТАЛАНТАХ: КАК ПРИМЕНИТЬ В ЖИЗНИ

Боже благословення і те, як його може використовувати людина, добре показано в притчі Ісуса Христа "Про таланти". Вирушаючи в чужу країну, якийсь чоловік доручив своїм рабам свій маєток. Одному дав п'ять талантів, другому два, а третьому один талант (це грошова одиниця тих часів). Кожному – по його силі. Що взяв п'ять талантів орудував ними, і набув ще п'ять талантів. Отримав два таланти придбав на них інші два. Той, що одного талант не захотів працювати і закопав денежку в землю. Повернувся господар і зажадав звіту. Що взяв п'ять талантів сказав: "Пане! П'ять талантів ти дав мені; от інші п'ять я придбав на них". Пан сказав йому: "Добре, добрий і вірний! У малому ти був вірний, над великим поставлю тебе увійди до радощів пана свого". Підійшов що взяв два таланти, і сказав: "Пане! Два таланти мені передав ти, от інші два я придбав на них". Пан сказав йому: "Добре, добрий і вірний! У малому ти був вірний, над великим поставлю тебе увійди до радощів пана свого". Підійшов одного таланта і сказав: "Пане, я знав тебе, що ти людина жорстока, жнеш, де не сіяв, і збираєш, де не розсипав? ось, я, злякавшись цього, пішов і таланта твого сховав у землі. Ось тобі твоє ". Пан же сказав йому: "Лукавий і лінивий раб! Устами твоїми тебе; ти знав, що я жну, де не сіяв, і збираю, де не розсипав? тому й повинен був ти віддати гроші мої грошомінам; і я, вернувшись, я взяв би з прибутком. Отже, візьміть у нього талант і віддайте тому, що десять талантів. Бо кожному, хто має, дасться йому та й додасться; хто ж не має, заберуть і те, що має. А раба непотрібного в пітьму кромішню; там буде плач і скрегіт зубів". Сказавши притчу, Ісус виголосив: "Хто має вуха слухати, нехай слухає!"

ПЛАНИ. Не завжди ми усвідомлюємо, що отримали благословення. "Мої думки – не ваші думки, ні ваші шляхи – шляхи Мої" – говорить Господь. "Але, як небо вище землі, так дороги Мої за ваші дороги, а думки Мої за ваші", – говорить пророк Ісая. Божі думки мало подібні до наших. У монастирях люблять говорити: "У Бога на вас інші плани". Ми думаємо: "зцілити б тіло", а Він думає: "Рятуй душу!" Ми ховаємося від болю, а Бог використовує біль, щоб ваше серце наповнилося миром. Ми радіємо своїм досягненням, а Він радіє сповіданню наших падінь. Ми захоплюємося дівчиною з реклами, а Він вказує на розп'ятого із запеченою кров'ю на губах і примовляє: "Будь як Христос". Наші думки не подібні Його думкам. І наші шляхи не подібні Його шляхам. У Нього Своя проекція буття і Своє благословення, яке починається з молитви: "Отче наш, Сущий на Небесах..."

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...