Коли у "Дияволів" виросли крила: 21 рік тому зіграли найдраматичніші три хвилини фіналів Ліги чемпіонів

26 травня, 16:17

Олена Павлова Олена Павлова

21 рік тому МЮ написав власну казку, а футболісти "Баварії" ридали і били газон

21 рік тому – 26 травня 1999-го – на стадіоні "Камп Ноу" в Барселоні пройшов один з найкращих і найдраматичніших фіналів в історії Ліги чемпіонів "Манчестер Юнайтед" – "Баварія". Останні три хвилини матчу стали чарівним порятунком для англійського клубу і кошмаром для німецького гранда. Манкуніанці, які поступалися більшу частину матчу, вирвали перемогу з рахунком 2:1.

Причому в день фіналу колишньому тренеру МЮ сера Метта Басбі, який помер 1994 року, виповнилося б 90 років. І до того дня він залишався єдиним коучем "Юнайтед", який виграв з клубом головний клубний трофей. Також напередодні воротар "Дияволів" Петер Шмейхель оголосив про завершення кар'єри влітку 1999 року, і фінал мав стати його останнім матчем. А через дискваліфікацію капітана команди Роя Кіна Шмейхель вийшов на поле з пов'язкою.

Уже в дебюті матчу МЮ чекав холодний душ – Ронні Йонсен грубо сфолив на Карстену Янкер недалеко від воріт англійців, і ударом зі штрафного чудовий Маріо Баслер поцілив у дальній кут, відкривши рахунок в матчі вже на шостій хвилині і вивівши баварців вперед. Надалі забити могла як одна, так і інша команда, але після 90 хвилин зустрічі рахунок не змінився.

Однак команда Алекса Фергюсона не вміла здаватися. І вже на першій доданій хвилині "Манчестер Юнайтед" заробив кутовий, і в штрафний майданчик прибіг навіть Петер Шмейхель. Девід Бекхем навісив в штрафну, м'яч почав скакати від одного футболіста до іншого, поки що вийшов на заміну Тедді Шерінгем не переправив його у ворота – 1:1. І після цього голу у "Дияволів" виросли крила.

Незабаром "Юнайтед" заробив ще один кутовий, але цього разу Шмейхель вирішив не ризикувати і не бігти в штрафну. Знову Бекхем навісив, пішла знижка Шерінгема на Сульшера, який також вийшов на заміну в другому таймі, і майбутній тренер манкуніанців відправив снаряд під поперечину воріт "Баварії" – 2:1! І це була перемога. На поле вибігли всі гравці і тренери МЮ, а Шмейхель на радощах навіть зробив сальто.

"Манчестер Юнайтед" став першим англійським клубом, який зробив требл, – виграв Кубок, чемпіонат країни і Лігу чемпіонів. А футболісти "Баварії" не могли стримати сліз. Самуель Куффур навіть бив кулаками по газону. Але найболючіше удар отримав легендарний Лотара Маттеус, який так і не виграв Лігу чемпіонів УЄФА: він пішов з поля за 10 хвилин до кінця матчу і спостерігав з лави запасних за крахом мюнхенців.

Тедді Шерінгем і Пол Скоулз

Тедді Шерінгем і Пол Скоулз / Фото: Reuters

Цікаво, що президент УЄФА Леннарт Юханссон не очікував підступу і покинув свою ложу на трибуні, щоб спуститися вниз і вручити кубок, вже прикрашений стрічками кольорів "Баварії", ще до гола Шерінгема. Вийшовши з тунелю після фінального свистка в матчі, він був приголомшений. "Я не міг у це повірити. Переможці плачуть, а ті, хто програв, танцюють".