Заступник директора WADA: "Одна людина або країна не могли пролобіювати включення мельдонію в заборонений список"

31 травня 2016, 09:46

Дар'я Мещерякова

Роб Келер розповів "Сегодня" навіщо приїжджав до Києва і коли дізнаємося імена спортсменів, що провалили допінг-тест в Пекіні-2008 та Лондоні-2012

Заступник директора WADA Роб Келер

Заступник директора WADA Роб Келер

- Містер Келер, напередодні вашого візиту до Києва з'явилася інформація, що WADA планує побудувати в Україні велику лабораторію, куди будуть відправляти проби спортсменів з усієї Східної Європи.
- Ця інформація з'явилася не з українських журналістів. Все пішло з псевдодзвінків між нібито сером Ріді і вашим міністром Ждановим. (Російські пранкери черзі дзвонили президенту WADA серу Крейгу Ріді і Мінспорту України Ігорю Жданову від імені один одного, щоб задати провокаційні питання щодо приховування вживання допінгу українськими і російськими спортсменами. Їх розмови мали показати в суботу в фільмі "Дзвінок" на НТВ, але напередодні його зняли з ефіру. – Авт.) Головна і єдина мета мого візиту в Україну – перевірити роботу вашого антидопінгового агентства. Спочатку ми хочемо подивитися, як воно розвивається, а потім ми вже подумаємо про нову лабораторію. Такий же принцип ми застосовуємо до всіх країн. Спочатку – агентство, потім – лабораторія.

- Наскільки ви задоволені прогресом України?
- Зараз ми тісно співпрацюємо з дев'ятьма країнами, які потребують нашої підтримки і хочуть розвивати свої антидопінгові агентства. Україна одна з них. Тому ми залучили для роботи у вашій країні німецьке антидопінгове агентство. Я думаю, Україна – на правильному шляху.

- Ви відвідували в цей раз лабораторію?
- Ні, був там років 10 тому, тому зараз нічого не можу сказати. Якщо чесно, стан української лабораторії нас мало хвилює. Я сказав вже міністру робити все можливе, щоб створити сильне і відповідає сучасним нормам агентство.

Реклама

- Чи буде WADA, в свою чергу, фінансово підтримувати українське агентство?
- Цим має займатися український уряд. Ми обговорили з міністром Ждановим, що бюджет антидопінгової програми повинен бути збільшений. Це необхідно. Нам, в свою чергу, потрібні зобов'язання. Якщо хочете успішно боротися з допінгом, потрібно вкладати гроші.

- Зовсім недавно екс-глава Московської антидопінгової лабораторії доктор Родченков заявив, що на Іграх-2014 в Сочі ночами фальсифікували проби російських атлетів. Він теж брав у цьому участь. Але як це можна довести?
- Якраз зараз ми проводимо незалежне розслідування на чолі з професором Річардом Маклареном. Інформація отримана, у нас є всі документи. Тепер все має бути перевірено. Результати будуть в липні. До тих пір я не можу коментувати.

- Невже росіяни допустили вас до тієї лабораторії?
- Цього я вам теж поки не можу сказати.

- Весь рік ознаменувався допінговими скандалами через мельдоній. Хто був ініціатором його включення в список заборонених препаратів? Існує думка, що це лобіювали росіяни, а з іншого боку кажуть, що заборона мельдонію – частина війни США проти Росії...
- (Усміхається.) Ми щороку проводимо консультацію щодо внесення нових препаратів. Консультація по мельдонію почалася в минулому році в березні. Ще в 2014 році цей препарат був в обов'язковому списку. Ми підготували чернетку і передали його нашим фахівцям. У цьому процесі не задіяна якась окрема країна. У нас є група експертів, яка тестує субстанції. Щоб препарат потрапив в список, його повинні схвалити за двома з трьох критеріїв: небезпека для здоров'я, підвищує продуктивність, порушує дух спорту. Препарату потрібно пройти оцінку двох експертних груп по 8-10 осіб у кожній, поки він дійде до затвердження до виконавчого комітету WADA. Як ви розумієте, одна людина або країна не могли пролобіювати включення мельдонію в заборонений список.

Реклама

- Чому все-таки в WADA вирішили не ставати занадто жорсткими і зробили поблажку спортсменам, у яких в пробах було менше 1 мкг мельдоній до 1 березня?
- Ми зрозуміли, що препарат залишається в крові довше, ніж ми думали. У нас до цих пір йде дослідження мельдонію. Ми не ставимо собі за мету просто карати спортсменів, а хочемо захистити чистих і чесних атлетів і уникнути несправедливих покарань.

- Коли все-таки назвуть імена 31 спортсмена Ігор в Пекіні і 23 спортсменів Ігор в Лондоні, які не пройшли перевірку проб?
- Цим займається Міжнародний олімпійський комітет. Так, всі результати ми знаємо, але їх розголос залежить від МОК.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти