Якісне харчування і доступ до води
Від того, наскільки правильно підібраний раціон, залежить здоров'я, а отже, зовнішній вигляд і тривалість життя вашого улюбленця. Навіть більше, потреби у поживних речовинах, які тварина отримує з їжі, відрізняються залежно від віку, породи, розміру та навіть активності кота чи собаки. Тож як відповідальним власникам задовольнити харчові потреби своїх улюбленців?
Проблеми неправильного раціону
Взаємозв'язок між раціоном і самопочуттям домашніх улюбленців почали відстежувати відносно недавно. У 1960-х рр. ветеринарний лікар з Франції Жан Катарі помітив, що прописані ним медикаменти допомагають лише тимчасово. У процесі спостережень стало зрозуміло, що алергічні реакції в собак може провокувати харчування, яке на той момент складалось переважно з залишків людської їжі. Зрештою лікар створив раціон, що допоміг тваринам вилікуватися та уникнути рецидивів. Цей корм став першим продуктом заснованої у 1968 р. компанії Royal Canin.

Тим часом в Україні лише чверть власників тварин консультуються з фахівцем щодо добирання корму. Багато власників досі годують улюбленців «людською» їжею. Однак тваринам не потрібна така смакова різноманітність в їжі, як людям.

Не є оптимальним і раціон, який складається лише з м'яса. По-перше, у сирому вигляді ці продукти можуть стати джерелом небезпечних інфекцій. По-друге, м'ясо хоч і є гарним джерелом білків, проте містить дуже мало вітамінів та мінералів. Однією з найпоширеніших проблем, що виникає на виключно м'ясній дієті, є дефіцит кальцію, що проявляється значним болем під час руху тварини, крихкістю кісток та іншими важкими симптомами.

Ожиріння – ще одна проблема, пов'язана з харчуванням. Половина котів у віці 5-11 років має зайву вагу. Це призводить до порушень метаболізму, проблем із серцем та судинами, а також опорно-руховим апаратом.
Ключ до здоров'я – нутрієнтний підхід
У процесі підбору раціону важливі не інгредієнти як такі (овочі, м'ясо, злаки), а ті поживні речовини (нутрієнти), які вони містять. Переваги нутрієнтного підходу визнано такими авторитетними міжнародними організаціями як NRC, FEDIAF, AAFCO. Цей підхід покладено в основу продукції Royal Canin: кожен раціон – це складний пазл з більш ніж 50 нутрієнтів.
З урахуванням індивідуальних потреб
Харчові потреби улюбленця залежать від його породи, віку, розміру, стану здоров'я, способу життя. Тому продуктовий портфель Royal Canin налічує понад 350 формул, кожна з яких – результат багаторічної праці провідних вчених. Наприклад, лінійка Breed Health Nutrition призначена для чистопородних собак і котів, Size Health Nutrition – для тварин різного розміру та віку, а Canine Care Nutrition – для улюбленців з певними особливостями здоров'я. Є і продукти, які, без перебільшення, рятують життя. Зокрема, інноваційна лінійка ICU – перший раціон для годування тварин у критичному стані через зонд.
Водний режим
Є думка, що коти не потребують води, особливо якщо годувати тварину вологим кормом. Але це не так. Важливо ставити миску з водою на відстані 30-50 см від миски з кормом, щоб частки їжі не потрапляли у воду.

Під час подорожей і довгих щоденних прогулянок із собакою обов'язково рекомендується брати із собою спеціальну пляшку-напувалку.

Кожен відповідальний власник повинен стежити за тим, щоб тварини мали постійний доступ до води.
КРЕАТИВНА КОМАНДА ПРОЕКТУ
Ідея: Royal Canin та Change Communications.
Продюсерка: Юлія Мамойленко.
Дизайнерка: Олена Бібер.
Креативний лідер: Олексій Сисоєв.
Джерела: Getty Images.com, Freepik.com