Безпека та комфорт: облаштування помешкання для кота та собаки
Безпека – перш за все
Перш ніж принести нового улюбленця додому, потрібно усунути потенційно небезпечні для нього предмети.
Приймаючи рішення взяти додому кота чи собаку, слід розуміти, що віднині ваше помешкання стає спільною з вашим улюбленцем територією, яка має бути безпечною для нього та комфортною для співіснування з ним.
Перекладіть продукти харчування так, щоб тварина не могла самостійно їх дістати: цибуля, часник, спеції та навіть шоколад можуть бути токсичними для неї.
Встановіть на вікна сітки «антикіт» та спеціальні обмежувачі «гребінки» для положення провітрювання. Тварини у стрибку легко вибивають антимоскітний захист, а трикутний отвір на вертикальному провітрюванні може нести для них смертельну небезпеку.
Бажано розташувати електричні та побутові прилади так, щоб домашній улюбленець не мав до них доступу. Те саме стосується електричних дротів та переносок.
Перевірте, чи немає у помешканні вазонів, які можуть бути небезпечними для тварини. Це не лише кактуси, але й такі отруйні рослини як-от фікус, монстера, молочай та інші.
Приберіть подалі побутову хімію, косметичні засоби, ліки та інші препарати.
Територія кота
Щоб почуватися комфортно, домашньому улюбленцеві потрібно мати своє власне місце у приміщенні, де б він міг відчувати себе безпечно.
Коти надають перевагу теплу й затишку, тому місце для їхнього відпочинку краще облаштувати біля радіатора опалення або на сонячному підвіконні. Покладіть тут м'яку подушку або спеціальний котячий кошик. Краще передбачити декілька таких місць, розташованих на різних рівнях.
1.
Спробуйте розділити зони відпочинку, харчування та туалету та розташувати їх якнайдалі одна від одної. Це дозволить мінімізувати ймовірність набору зайвої ваги.
2.
Коли кіт відчуває стрес, йому важливо «перечекати» неприємності у прихованому місці. Таку схованку можна зробити у меблевій ніші чи на широкій полиці.
3.
Дряпання та лазіння по деревах – це природні потреби кота. Спеціальне котяче дерево зі стовпчиком для дряпання та різнорівневими полицями може забезпечити йому таку можливість.
4.
Територія собаки
Особисте місце, організоване відповідно до потреб собаки, допоможе йому легше адаптуватися, звикнути до нових умов проживання та мінімізувати стрес.
Аби протестувати помешкання щодо безпеки для тварини, погляньте на нього з висоти зросту майбутнього члена родини.

Пам'ятаймо, що комфорт та безпека – одні з першочергових прав домашніх улюбленців. Їх повинен забезпечити кожен відповідальний власник.
Зону для сну собаки краще не розташовувати у спальні. Бажано обирати територію подалі від вікон та дверей, аби в улюбленця не склалося враження, що він контролює всі входи і виходи в оселі.
1.
Для розвитку та дозвілля тваринам потрібні іграшки. Спільні розваги сприяють встановленню приязних дружніх відносин між твариною та її власником, зміцнюють взаєморозуміння. Іграшки можуть бути різні, розраховані на тренування спритності чи сили, для смакових рецепторів, нюху чи зубів. Важливо, щоб вони завжди були чистими та неушкодженими, а також відповідного розміру, щоб собака випадково їх не проковтнув.
2.
Стабільність та послідовність – те, чого потребує собака. Обравши місце для годування та відпочинку улюбленця (вони мають бути у різних кімнатах або, принаймні, на певній відстані), намагайтеся вже не змінювати їхнє розташування, щоб не завдавати небажаного стресу.
3.
ПІДТРИМАННЯ ЗДОРОВ'Я ТА ВЕТЕРИНАРНИЙ ДОГЛЯД
КРЕАТИВНА КОМАНДА ПРОЕКТУ
Ідея: Royal Canin та Change Communications.
Продюсерка: Юлія Мамойленко.
Дизайнерка: Олена Бібер.
Креативний лідер: Олексій Сисоєв.
Джерела: Getty Images.com, Freepik.com