Вільний прояв видової поведінки
Задоволення базових потреб у їжі та житлі – фундамент благополуччя домашньої тварини. Та по-справжньому повноцінним життя улюбленця робить можливість реалізовувати свою видову поведінку та насолоджуватися близькими й глибокими взаєминами з господарем. Планка відповідального господаря висока, та досягти її реально.
Бути таким як створила природа
Собаки – соціальні тварини, для них важливо спілкуватися з іншими собаками. Тому варто включити до маршруту щоденних прогулянок парк або майданчик, де вигулюють собак (деякі майданчики навіть розподіляються відповідно до розмірів тварин). Для собак також дуже важливо підтримувати фізичну й розумову активність, тому ігри на свіжому повітрі – саме те, що допоможе задовольнити цю потребу.

Натомість коти – здебільшого самостійні тварини. Їм подобається досліджувати середовище у тривимірному просторі. Помешкання для кота рекомендується облаштовувати таким чином, щоб спонукати тварину більше рухатись і проявляти свою природну поведінку: стрибати, видиратися вгору, бігати. В умовах квартири таку можливість забезпечать різнорівневі лабіринти уздовж стін, полички, котяче дерево. У приватному будинку варіантів дещо більше. Можна облаштувати catio – закритий сіткою дворик з іграшками та лабіринтами, де тварині ніщо не загрожує, а сама вона може гратися, гуляти та спостерігати за навколишнім середовищем.
Тісний зв'язок з господарем
Щасливі взаємини з власником зростають з часу, проведеного разом. Для собак це, насамперед, ігри й тренування на свіжому повітрі. У 1970-х рр. у Великій Британії зародився особливий вид спортивних змагань: agility. Суть у тому, що собака долає смугу перешкод, а власник водночас направляє її голосом або жестами. Щоб впоратися з завданням, людина й тварина мають бути справжньою командою. Погодьтеся, це набагато цікавіше за просту прогулянку на повідку. До того ж agility допомагає підтримувати фізичну форму і собаці, і власнику.

Для котів сумісні ігри також важливі. Ці тварини – мисливці. Інтерактивні іграшки допоможуть задовольнити потяг до полювання, а також встановити дружні взаємини з господарем. Ще одним проявом турботи й любові стане вичісування. Як не дивно, але ця процедура допомагає налагодити довірливі відносини. Варто зазначити, що привчати тварину до цієї процедури бажано з раннього віку.
Ієрархія потреб
Відому піраміду потреб Маслоу, розроблену для людей, можна легко застосувати й до собак і котів. В основі піраміди – фундаментальні фізіологічні потреби: їжа, сон, житло тощо.

Коли ці базові потреби задоволені, улюбленець може піднятися на щабель вище. Тут міститься потреба у безпеці, дбайливому щоденному догляді та своєчасній ветеринарній допомозі (зокрема профілактиці захворювань). Наступний рівень – почуття приналежності до власника та його родини, спілкування й повага до природних потреб. І зрештою, найвища планка – це самореалізація тварини: спільні ігри, вільний прояв видової поведінки.

Лише у разі задоволення усіх потреб – від базових до найвищих – тварина буде дійсно благополучною. І чим краще власник розуміє, що потрібно його улюбленцю та як задовольнити ці потреби, тим тіснішим буде зв'язок між господарем і твариною.
Якісне харчування і доступ до води
КРЕАТИВНА КОМАНДА ПРОЕКТУ
Ідея: Royal Canin та Change Communications.
Продюсерка: Юлія Мамойленко.
Дизайнерка: Олена Бібер.
Креативний лідер: Олексій Сисоєв.
Джерела: Getty Images.com, Freepik.com