Через США в Україні можуть подорожчати електромобілі

5 серпня 2018, 07:18

Віталій Андронік Віталій Андронік

Виробники електрокарів починають втрачати пільги

У Білорусі спроектували електромобіль. Фото: Pixabay

У Білорусі спроектували електромобіль. Фото: Pixabay

90% електромобілів, які купують українціцепотриманімашини.ЇхпоставляютьвУкраїнузСША,деперекупникискуповують"зелені"автонааукціонах.УСШАдлявиробниківелектрокарівдіютьпільги.Однаклишедомоменту,покизаводне випустить200 тисячмашин-потімгоссподдержкапоступовоскорочуєтьсядонуля.

Виходить,всеелектромобілі,якіпоставлялисязСШАвУкраїну,включалипільги.За данимиElectrocars,знижканамашинустановитьвід2,5тис.до7,5тис.доларів.

Реклама

Однакнезабаромелектромобілідляукраїнцівможутьподорожчати.Чому,розбиравсясайт"Сегодня".

Чому електромобілі для українців подорожчають?

Запівроку2018року українцізареєстрували1915електрокарів.Цевпівтораразибільше,ніжзааналогічнийперіодминулогороку,повідомляє"АсоціаціяавтовиробниківУкраїни".

НайпопулярнішимелектромобілемзалишаєтьсяNissan Leaf.Цюмодельавтокупили1282українця.Надругомумісці-BMW i3,перевагуякому віддали129автомобілістів.ТрійкузамикаєTesla Model S,якупридбало95українців.90%цихавтомобілів-потриманіта постачалисязСША.

tesla-1738969_1920Фото: pixabay.com

Реклама

КодувСШАавтовиробникпродає200 тисячелектромобілів-вінпочинаєвтрачатисубсидію.За данимиElectrocars,впершіпіврокупіслядосягненнялімітупільгастановить3750доларів,внаступніпіврокускорочуєтьсядо1875.Потімзовсімзникає.

В тренді
Долар здає позиції: Нацбанк оновив офіційний курс

За даними Tesla, на другий квартал цього року компанія виробила 235,8 тис. електромобілів. Це означає, що електромобілі Tesla почнуть для американців дорожчати. А після перепродажу на вторинний ринок ці ж автомобілі будуть купувати українці.

З наступного року ці машини почнуть постапать в Україні, вважає Олександр Кравцов, генеральний директор Electrocars. До того ж, до позначки продажів 200 тис. в США наближаються і інші виробники електрокарів.

За даними insideevs.com, в США продано 114 827 електрокарів Nissan Leaf на кінець 2017 го. BMW 3i на червень 2018 го – 68368. Наближається, час, коли потримані електромобілі можуть подорожчати в Україні, вважає Кравцов. Вже з січня 2019 року, за даними Electrocars, Tesla в США подорожчає на 3,75 тис. доларів
.

Не все так погано

У 2017-муВерховнаРадапроголосувалаза"нульові"податкинаввезенняелектрокарів.Теперелектромобіліне обкладаютьсяПДВ-16,8%та акцизнимзбором-109євро.Залишивсятількизбірдо Пенсійного фонду-4,8%.

Алепільговіумовидляелектрокарівдіютьтількидокінцяроку.Упарламентівжепідготувализаконопроект,якийрозширитьпільгинаввезенняівиробництвоелектромобілівна10-15років.

Зокрема,імпортмашинхочутьзвільнитивідзборудо Пенсійного фондуз2019 року.Цейзбір,власникмашиниплатитьприпершійреєстраціїавтомобіля.Такимчином,електрокариповністюзвільнятьвідподатків
.

Реклама

electric-car-2783573_1920pixabay.com

Крімтого,до 2028року платникподаткунадоходифізосібможевключитидо податкової знижкивитратинапридбанняелектромобіляабопереобладнаннявнього,афізосіб-покупцівелектрокарівпропонуєтьсязвільнитивідсплатизборунаобов'язковепенсійнестрахування.

Ічим більшевсвітібудеелектрокарів,тимвонибудутьдоступнішими,прогнозують в Bloomberg. Так,до 2025 рокуелекторомобілікоштуватимутьдешевшебензиновихідизельниханалогів.Цестанетьсячерезпадіннявартостілітій-іоннихбатарей.Так,череззростаннявиробництвалітій-іоннихакумуляторівцінанабатареїелектрокаразнизитьсядо70доларівзакіловат-годинудо 2030 року.У 2017 роціакумуляторнібатареїкоштуваливсередньомублизько208доларівзакіловат-годину.

Нагадаємо, в Україні офіційно продають свої електрокари Mitsubishi, Hyundai і Renault. Такожвофіційному продажієновіBMW i3іRover Quick2000.Цінинамашинистартуютьвід35тис.доларів.Електрокаризпробігомобходятьсявдваразидешевше.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти